Autor Zpráva
Millos
Profil
Pozrite semPozrite sem

Nechapem tie chyby....
Ten doctype, ALT, not OPEN chapem ale napr. ERROR 2,3,5,12 nechapem.

PORADTE PLS
Dero
Profil
... lang="sk">.

Ta tečka Ti tam dělá neplechu. Zavírá head, otvírá body, protože v hlavičče HTML dokumentu nemůže být prostý text (zjednodušeně).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Millose:
Chybu 1 neřeš.
Chyby 2, 3, 4 a 5 způsobila zatoulaná tečka za elementem <meta name="keywords">. Prohlížeče ji patrně i na úplném začátku stránky zobrazí, ne?
Chyby 6, 7, 8, 9, 10 a 11 jsou chybějící atributy alt u obrázků. Sdělují-li ty obrázky něco, měl bys atribut doplnit, jinak neřeš.
Chyby 12, 13, 14 a 15 vyvolávají položky seznamu <li> uvnitř <b>. Funguje to? Funguje. Hlášky se zbavíš, když dáš element <b> do každého z těch <li> (a vždy před začátkem dalšího <li> ho zavřeš).
Chybu 16 způsobuje nadpis umístěný do odstavce. To se nedělá a ani to nefunguje: Prohlížeč stejně jako validátor zavře <p> v momentě, kdy začne <h2>.
Chyba 17 je blbá buzerace neopírající se o specifikaci, neřeš.
Chyby 18, 19, 20, 23 a 24 jsou nezaentitované ampersandy. Funguje to, neřeš.

Na stránku jsem se nedíval.
Joker
Profil
Technická poznámka: Možná je lepší výstup z validátoru odkazovat včetně zdrojáku (zaškrtnout "Show source", pak dát "Revalidate" a až ten odkaz sem hodit). Pro řešitele je to takové příjemnější a rychlejší.

Jinak chyby byly už zmíněny, doplním chybu číslo 1- na stránce chybí definice typu dokumentu, řešením by bylo na úplně první řádek dát tohle:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

btw. poznámka: Má vůbec smysl dělat validaci stránky, která nemá DTD?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Má vůbec smysl dělat validaci stránky, která nemá DTD?
Úplně stejně jako u té, která se na konkrétní DTD odvolává. Jinými slovy: nemá :-)

Aby to byl korektní SGML dokument, musel by mít ještě SGML deklaraci. Podle konsorcia tam být nemusí, jelikož všechny aplikace stejně znají jen jednu. Z přesně stejného důvodu logicky jde vypustit i <!doctype>. Prohlížečům není souzeno DTD číst a validátor si tam <!doctype> (ten jediný smysluplný) domyslí podobně jako SGML deklaraci.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0