Autor Zpráva
ppooler
Profil
Zatím jsem řešil jen vyložené "errory" při validovaní, ale teď už začínám řešit i "warningy"

Pamatuji si už jen ,že jsem zkoušel všechny varianty kódování pro češtinu a nakonec jsem si vybral v tu chvíli nejméně problémový windows 1250,ale nyní zjišťuji, že to taky asi nebude nejlepší řešení,protože validátor hlasí něco o windows 1252 a to už jaksi nechápu... mám přejít na jiné kódování ?

jaké kódování doporučujete ?
nightfish
Profil
ppooler
v jakém jazyce jsou ty stránky napsané? jaké hlavičky vrací server? jakou přesně chybu hlásí validátor?
ppooler
Profil
Stránky jsou v češtině- a v hlavičce mám tohle :

<meta content="text/html; charset=windows-1250" http-equiv="content-type" />


tady je náhled ,ten napoví :
http://im.lide.cz/photo/big/39/8242439-12304174.jpg
ppooler
Profil
Totiž - viděl jsem na nějakém webu vedle ikonky valid (X)HTML a CSS ještě ikonku unicode, a tak jsem do toho chtěl proniknout, abych si ji mohl taky umístit na stránku :-)
Lexter
Profil
Pak si tam ještě nezapomeň dát ikonu sémantiky a dalších několika ikon, ať to tam mají všichni na očích, taková strašně podstatná věc........
Yrrah
Profil *
Nějak nechápu, proč máš tedy stránky kódovaný ve windows-1250 a přitom veškeré české znaky tam v tomto kódování nemáš a máš je tam jako html entity.
Že tys ty stránky psal v nějakém "já-moc-dobře-vím-co-je-pro-uživatele-nejlepší" HTML editoru?

Pokud si netroufáš přímo na psaní HTML, zkus třeba editor NVU (musíš ale nastavit, aby nepřeváděl znaky národní abecedy na html entity!)

A vůbec - kódování windows-1250 raději nepoužívej, dělej už všechno jako UTF-8.
ppooler
Profil
Lexter
dobře díky za tip...(ale není to až tak podstatný...)




Yrrah
Sránky jsem psal v NVU - je to výborný nástroj -(fórum o něm jsem založil tady na jpw ,i na Seznamu)
Teď už ho ale používám jen k předělávání odkazů a obrázků- to kód neovlivní.
a když jo, tak to opravuji v PS Padu- ,PS Pad- používám i na CSS- je to výborná věc...

Jinak hlavně že jsem se dozvěděl ,že mám používat UTF-8.- díky...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0