Autor Zpráva
maestorm
Profil
Dobrý večer,
chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně validity těchto dvou stránek, jelikož si nerozumím s validátory předem děkuji za odpovědi.

http://www.maestorm.wz.cz/project_01/contact.html
-||-/send.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na maestorma:
Již jsi dostal radu v jiném vlákně, ne?
Proč se o validitu snažíš? Funguje ti ten web? Funguje.
maestorm
Profil
ano to sice dostal, ale na těchto stránkách se kterými potřebuji pomoci v tomoto "vláknu", protože na nich jsou formuláře, a já nerozumím validátorům v angličtině, které my vykazují na těchto stránkách nevaliditu.
maestorm
Profil
zvalidnil jsem zatím tedy jen index.html ...
Chamurappi
Profil
Reaguji na maestorma:
Změň hlavičku na:
<!-- -->

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html lang="cs">
<head>
...
A nahraď oba výskyty „/>“ za „>“.

Pak ti bude ještě validátor nadávat za neuvedení prezentačních atributů rows a cols u <textarea>, ale to bych na tvém místě neřešil, hloupými rozhodnutími W3C se nemá cenu zdržovat.
Railbot
Profil
maestorm
Co si třeba vzít slovník a těch pár slov si přeložit? Navíc ti to tam ukazuje kousek kódu a číslo řádku, kde je chyba, tak to snad není takový problém si to vyřešit sám. Rád pomůžu, ale když je někdo línej a neschopnej a žádá o pomoc imrvére při každé prkotině, tak to se mi už nelíbí.

Jinak zase tam nemáš alternativní popisek u obrázku a nemáš ukončené inputy />
Plaváček
Profil
Chamurappi

hloupými rozhodnutími W3C se nemá cenu zdržovat.

Při vší úctě si dovolím nesouhlasit. Textarea se bez použití atributů rows a cols stane v podstatě nepoužitelnou srandičkou (pokud neurčíš velikost pomocí stylů). Jde spíše o problematiku použitelnosti než validity.
maestorm
Profil
Děkuji za rady hned se do toho pustím! a pokusím se to opravit.
maestorm
Profil
Páni Plaváček! Vás bych se rád zeptal, zda-li rady, které mi dali kolegové z branže pomůžou děkuji!
Chamurappi
Profil
Reaguji na Plaváčka:
Vždyť maestorm určil velikost pomocí stylů. Připadá ti snad jeho formulář nepoužitelný?
maestorm
Profil
připadá?
maestorm
Profil
mám tedy velikost formulářů změnit pomocí klasic HTML nebo mám nechat CSS styly?
Plaváček
Profil
maestorm

Nechej styly. Podívej se ale také, jak to vypadá bez stylů.
maestorm
Profil
prosímtě Chamurappi chtěl bych se tě zeptat, v čem je lepší hlavička co jsi mi napsal oproti té co tam je dosud... nějak tomu nemůžu přijít na chuť...
souki
Profil
Chamurappi
Plaváček
Je problém uvést velikost v CSS a pro jistotu i v HTML?
maestorm
Profil
prosímtě Chamurappi chtěl bych se tě zeptat, v čem je lepší hlavička co jsi mi napsal oproti té co tam je dosud... nějak tomu nemůžu přijít na chuť...
Plaváček
Profil
souki

V HTML, pokud vím, se velikost textarea určuje právě atributy rows a cols. Uznávám, že trochu nelogicky, ale je to tak. Zatím. Chamurappi pracuje na nápravě velmi aktivně :)
maestorm
Profil
souki mám takové tušení, že by se tyto velikosti sečetly, ale počkáme raději na vysvětlení někoho zkušenějšího OK?
Plaváček
Profil
maestorm

Jedna dobrá rada. Pokud netušíš, co je Doctype a k čemu je dobré, poslechni Chamurappiho. Má pravdu. S mou výhradou, že atributy rows a cols je dobré uvést. Byť je to velmi nepravděpodobné, může se stát, že stylový předpis nebude k dispozici, pak je textarea nepoužitelná. Víc k tomu dodávat nemusím. Snad jen odkaz na specifikaci a atributy elementu textarea.

http://www.w3.org/TR/html4/interact/forms.html#h-17.7
souki
Profil
maestorm
ne-e.... Já tuto možnost používám, tak jsem si ji chtěl nechat vyvrátit
maestorm
Profil
díky podívám se (je to v angličtině že?) nejsem tak pokročilý v odborných textech, ale pokusím se porozumět...
maestorm
Profil
ještě takový dotaz: když mám na stránce obrázek u něhož nechci mít border mám border: none zadat v CSS, nebo je lepší border="0" v HTML?
souki
Profil
maestorm
Vzhled patří do CSS
Chamurappi
Profil
Reaguji na maestorma:
Ta moje hlavička je lepší v tom, že ze všech „oficiálně“ dostupných nejvíce odpovídá pohledu prohlížečů. Jakákoliv jiná hlavička sice něco řekne validátoru, ale prohlížeče na ni stejně kašlou.

mám takové tušení, že by se tyto velikosti sečetly
Bez obav, to se nestane. CSS prezentační atributy přebíjí.


Reaguji na soukiho:
Přítomnost těchto prezentačních atributů mi nevadí, pokud není primárním důvodem pro jejich uvedení zalíbení se validátoru. Což by v tomto případě bylo.


Reaguji na Plaváčka:
To není moc dobrý nápad, poslat ho na anglicky psanou specifikaci, když nerozumí anglickým hláškám validátoru :-)

může se stát, že stylový předpis nebude k dispozici, pak je textarea nepoužitelná
Je funkční, ale není moc hezká. Kdybychom chtěli hezké a použitelné weby i bez zapnutých stylopisů, tak je rovnou můžeme dělat v tabulkovém layoutu.
maestorm
Profil
Díky Chamurappi tu hlavičku v zápětí změním a co říkáš na aktuální kód
http://maestorm.wz.cz/project_01/contact.html

&

http://maestorm.wz.cz/project_01/send.html
maestorm
Profil
hlavička je funkční...
Plaváček
Profil
Chamurappi

To není moc dobrý nápad, poslat ho na anglicky psanou specifikaci, když nerozumí anglickým hláškám validátoru :-)

Pravda, nedocvaklo mi to, nechť maestorm přijme omluvu.


Je funkční, ale není moc hezká

Pokud něco doporučuji, činím tak většinou na základě získané zkušenosti a proto, že jsem už podobný problém měl. Trvám si tedy na tom, že uvedení těchto dvou atributů svůj smysl má a jako hloupé rozhodnutí konsorcia to prostě necítím.

Tím bychom to myslím mohli uzavřít, neboť se dost vzdalujeme od tématu.
maestorm
Profil
Plaváček
Díky za omluvu, ale trochu přeci jen anglicky umím, takže díky za odkaz. ;-)
maestorm
Profil
Děkuji Vám všem za pomoc okolo těchto mých dotazů a doufám, že si zase někdy pokecáme... ;-)
Dobrou noc a nashle!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0