Autor Zpráva
numerouno_cz
Profil
Zdravím, nějak si poslední dobou oblibuji diskuze tady - a jakpsátweb.cz už dávno..... Dneska jsem hledal, pro výukové účely více-méně :-), jestli jde zapsat následující <body xmlns... bla bla.... lang="cs" xml:lang="cs"> - jsem trochu paranoik co se češtiny týče a snažím se nezapomenout na "tu naší zlatou českou sadu znakovou" nikde a nikdy. Pletou se mi dohromady útržky informací jako "tady musí být /EN v každém případě" a "tady musíš dát lang="cs", jinak to bude šišlat".... Mohl by někdo ? Dík

Pro moderátory : (Yuhů, DoubleThink, Hanz atd..) - nešlo by uvažovat o tom, že v "náhledech" bude kromě tématu i (část) dotazu? Někdy autor nazve téma jako třeba "XHTML" a bez kliknutí dovnitř netušíš, co je uvnitř... teda to je rým :-)

Řeknu např. Téma: ""Správná deklarace tagu <body>" Dotaz: "Ahoj všici, nevíte, je-li správně atribut lang="cs" u tagu <body>........." >>>VÍCE>>> něco podobného.

Nápad, nic víc.....

Ten skriptík v PHP bych na to kdyžtak napsal... :-)
Acci
Profil
de zapsat následující <body xmlns... bla bla.... lang="cs" xml:lang="cs">
Ano, jde
numerouno_cz
Profil
a to děkuji.... :-)
a efekt to má, prosím, nějaký ??? myslím třeba jestli se tím něčemu něco sděluje ---- třeba "prohlížeči pozor, tady odtud to bude česky!" :-)
dík
numerouno_cz
Profil
ptám se jako blbec, protože v zásadě souhlasím (a snažím se chápat) s výhodami standardizace webu, ale V ZÁSADĚ nikdy nedělám tohle:
Kámoš: "Tady MUSÍŠ napsat <! DOCTYPE html PUBLIC... atd.. atd..."
Já: "A proč?"
Kámoš: "Nevim, dělalj to tak všicki, tak to prostě skopči a dej to tam..." :-)
numerouno_cz
Profil
ještě dlužím omluvu: nejednalo se o tag <body> nýbrž o tatínka <html> .-)
Yuhů
Profil
pokud se jedná o
lang="cs" xml:lang="cs"
tak osobně neznám žádné výhody jejich použití. Většinou se píše, že v budoucnu bude xyz supra-budoucno, kdy se to bude hodit, ale jak říkám, dnes použití neznám.

Co se týká úryvku k titulku -- stáhni si miniBB 1.7, doprogramuj to a pošli.
numerouno_cz
Profil
to Yuhů
****Co se týká úryvku k titulku -- stáhni si miniBB 1.7, doprogramuj to a pošli.*****
to je výzva, teď jsem kliknul na odkaz na miniBB, mrknu na to a uvidím....
PS. je něco náročnějšího než se "hrabat" v cizím kódu? :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0