« 1 2 »
Autor Zpráva
fanky
Profil
ahoj, chci se zeptat jaky Doctype si vybrat. Nic pseudo XHTML nechci, je to stejne jen HTML porad, takze vaham mezi Transitional a Strict HTML 4.01, co byste volili vy a proč? čím více názorů, tím lépe, děkuji
habendorf
Profil
Vždyť je to úplně fuk. Když nedáš žádný, taky se nic nestane.
Casero
Profil
fanky
Myslím, že je to individuální...jestli přecházíš z HTML, tak vol transitional, jinak bych osobně zvolil strict.
fanky
Profil
habendorf

já vím, že se to nedá striktne rict, ale spis by me zajimalo co byste volili vy?
Plaváček
Profil
fanky

Habendorf ti přeci odpověděl. Je to jedno. Vyber si, co chceš a toho se drž. Stejně to nemá žádný velký praktický význam.
venca163
Profil
Casero
jestli přecházíš z HTML
proč myslíš, že "přechází"?
(myslíš, že přechází na XHTML? řekl bych, že tomu nic nenasvědčuje, právě naopak)

fanky
jestli Transitional nebo Strict - transitional =)
jestli ho tam vůbec psát nebo ne - to je otázka
habendorf
Profil
Jenom ještě doplním: Nic pseudo XHTML nechci - ono taky nic jako pseudo XHTML neexistuje :o)
fanky
Profil
habendorf
exituje, vse co je doctype xhtml ale mime type text/html = pseudo xhtml (toto je moje lidove oznaceni, berte prosim s rezervou :-) )
habendorf
Profil
Ale ty ses ptal na doctype. Jaký pošleš MIME type je už jiná věc :o)
Casero
Profil
venca163
Jasný, sem si to znova přečet.
Martin
Profil
Možná by otázka měla znít: jaké DTD? Zájímavý článek týkající se tématu http://www.sovavsiti.cz/c02071.html
Já píšu stránky v XHTML 1.0 Strict
fanky
Profil
Martin
ale presto to mas porad html
Joker
Profil
Pokud stránka používá rámy, tak asi HTML 4.01 frameset, jinak je to myslím jedno. Prostě to, v čem se nejlíp píše.

Kdybych měl zrovna teď začít psát novou stránku, asi by měla... hmm... XHTML 1.0 transitional :-)
Martin
Profil
fanky
a jak jsi na to přišel?
Plaváček
Profil
Martin

Odpovím za Fankyho. Četl Webylon.
Petr Tichý
Profil
fanky
Být tebou, použil bych striktní verzi. Na důvod se mě neptej :))
Joker
Profil
Nebudeme snad tuhle debatu rozjíždět ještě tady, že ne? :-)

edit: Tím je myšlena debata, zda XHTML je nebo není HTML.
Martin
Profil
Plaváček
Joker
Celkem jsem tušil kam směřuje. Obvykle se do takových diskusí nezapojuji, ale dneska jsem měl chuť napsat pár řádků :)
Držme se tedy prosím od tématu html vs. xhtml dál.
Dero
Profil
Vyber si HTML 4.01 Transitional. Nebo ne, počkej... raději XHTML 1.1! Teda... možná XHTML Basic... už to mám - HTML 3.2!

Jinými slovy - je to úplně jedno. Já osobně volím dle nálady své i klientovy střídavě (X)HTML 1/4.01 Transitional. Ale jen ze zvyku.
Joker
Profil
Ne, už to mám:

Vůbec nejlepší bude napsat si vlastní, dokonalou DTD a tu potom používat :-)
fanky
Profil
trosku se to tady zvrhava, mne slo jen o to, co byste si vybrali, jestli transitional nebo strict html 4.01 a kdyztak proc, tot vse :-)
Bubák
Profil
www.sovavsiti.cz/c01043.html
Ale článek zastaral
Chcete-li dosáhnout maximální kompatibility s prohlížeči, můžete zvolit HTML 3.2

a taky jsou v něm chyby
můžete zkusit HTML 4.01 Strict. Pak ale musíte zapomenout na všechny odmítnuté prvky a atributy (např. FONT, B, I, atd.)
Joker
Profil
...a všichni ostatní tu říkají, že je to úplně jedno :o)))

Škoda, no, takový to mohl být pěkný flamewar, že? :-)
Manq
Profil
kapičku to zastaralo no, je to jedno v čem budeš psát, piš v tom v čem se ti píše dobře...
xxar3s
Profil *
Ak ti ide v 1. rade o sémanticky správny dokument tak loose.dtd.
vmgjcjk
Profil *
no prece zadnej doctype =) pokud musis mit zelenou hlasku tak 4.01 trans. koukam ze na tomhle foru vladne neobvykla "infekce" webylon, jen tak dal =)
Paulí
Profil
promiňte, že vstupu ji do tohoto fora, ale k čemu ten docktype je ???? já jsem ho v životě nepoužil a myslím si že mi ani neschází
Chamurappi
Profil
Reaguji na vmgjcjk:
Ano, má krutovláda je zde znát.

Reaguji na Paulího:
Deklarace <!doctype> říká validátoru adresu DTD, podle které má dokument kontrolovat. Prohlížeč se o verzi HTML nezajímá.
Některé prohlížeče ovšem podle přítomnosti určité deklarace přepínají do standardního režimu a vnímají jinak (především) CSS, více na JPW. Pokud jsi <!doctype> nikdy nepoužil, jedeš v quirku, za což se nemusíš stydět.

Příště si prosím pro nový dotaz založ vlastní vlákno.
tajny spion
Profil
Jestli jsem to spravne pochopil, tak vyhralo HTML 4.01 Strict?
Manq
Profil
tajny spion
Nevyhrál nikdo.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0