Autor Zpráva
jojoj
Profil *
Chcem sa opýtať takú vec. Ak by som prešiel na XHTML, zbavím sa problémov s rôznymi interpretáciami box modelov v IE? Už nebudú rozdiely pri okrajoch, paddingoch, ... ? Bude to iné iba pre IE do 5.5 ?
Miloš
Profil
Na to nemusíš přecházet nutně na XHTML – viz wellstyled.com/html-doctype-and-browser-mode.html, ale pokud jde o IE 5.x, tak tam neuspěješ, i kdybys čaroval, protože tyto staré příšery neznají standardní režim, všechno vykreslují v quirku. Naštěstí je jich už docela málo a ubývá jich.
jojoj
Profil *
takže ak použijem strikt alebo XHTML, všade bude to rovnako zobrazené určite ?
Miloš
Profil
Osobně bych volil Přechodové HTML 4.01 s URL:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

FF a Opera sice nebudou ve standardu, ale v „téměř standardu“, což je téměř totéž – viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=35232&foru m=10&page=-1. Strict přináší některá zbytečná omezení a XHTML nepřináší už vůbec nic, co by mě nutilo na něj přecháuet.
jojoj
Profil *
veď to používam a hackujem potom rozdiely. Preto chcem vedieť, či po prechode na strict či xhtml by odpadli problémy s rozdielnym zobrazením boxov a následným upravovaním-hackovaním
jojoj
Profil *
Strict přináší některá zbytečná omezení a XHTML nepřináší už vůbec nic, co by mě nutilo na něj přecháuet.

ak by mi odpadli problémy s rôznym zobrazením boxov, tak by som určite prešiel
jojoj
Profil *
potvrdí mi to niekto? Odpadnú problémy s rôznym zobrazovaním boxov?
Joker
Profil
Miloš
Přechodové XHTML 1.0 umožňuje používat všechny prvky přechodového HTML 4.01 a přitom by mělo přepnout (skoro) všechny prohlížeče do standardu.
Otázka ale je, jestli ten "standard compliant" režim je natolik "standards compliant", aby to stačilo.
jojoj
Profil *
přitom by mělo přepnout (skoro) všechny prohlížeče do standardu.
skoro všechny - myslíš IE<6?
Joker
Profil
skoro všechny - myslíš IE<6?
Ne, zrovna včera jsem koukal na nějakou tabulku, tuším že Konqueror 3.2 to shodí do quirku, ale Konqueror 3.2 shodí do quirku skoro všechno :)
Jinak by to snad mělo chodit.

Jenom, jak už jsem psal, si nejsem jistý, nakolik ten "standards-compliant" režim prohlížečů je opravdu "standards compliant". Ale na to jsou tu jiní experti, třeba někdo poradí ;)
jojoj
Profil *
ide mi o to, že ak fakt by to pomohlo rovnakému zobrazovaniu rôznych box modelov, neváhal by som ani chvíľku a hneď by som prešiel na XHTML, pretože najviac práce dá potom to "dolaďovanie" v kompaktibilnom móde pre rôzne preliadače
Timy
Profil
jojoj
Ještě to můžeš zkusit opačně, sjednotit prohlížeče na ten nestandardní box-model ;-). viz http://www.jakpsatweb.cz/css/moz-box-sizing.html pro mozillu a box-sizing pro operu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0