Autor Zpráva
hamstet
Profil *
Zdravím!

Mám stránky psané (z valné části) v XHTML 1.0 Strict s externími stylopisy. Validátor W3C neměl namitky ani proti XHTML, ani proti CSS. Pod vlivem Chamurapiho jsem upravil hlavičky serveru, aby se posílala korektní informace 'Content-type: application/xml' (a příslušné nástroje ji tak i vidí).
Jenže od té doby se se mnou validátor CSS nebaví a tvrdí, že application/xml nezná (I/O Error: Unknown mime type : application/xml). Ten HTML validátor - originál i český - stránku zvaliduje bez problémů.

Máte někdo zkušenost, jak tento problém obejít (jinak, než vykašlat se na validaci)?

Díky
Joker
Profil
Pod vlivem Chamurapiho jsem upravil hlavičky serveru, aby se posílala korektní informace 'Content-type: application/xml'
Předpokládám, že příliš horlivě a že se ty hlavičky posílají i pro soubory CSS.
CSS soubory se mají posílat s MIME typem text/css
hamstet
Profil *
Obsah stránky mi dělá PHP a v něm nastavuji
header('Content-type: application/xml');


Ve stránce je odkaz
<link href="../styles/st1.css" rel="stylesheet" type="text/css" />


a stylopis je obyčejný textový soubor. Tedy nastavení hlavičky ze stránky by se ho nemělo dotknout (?).

Celé je to např. tady:
http://www.hamstet.info/src/pcest/drd.php
Joker
Profil
hamstet
Jsem to zkoušel validovat přes adresu toho CSSka a normálně to zvalidovalo... a dokonce i se zelenou hláškou :-)
hamstet
Profil *
Tedy resume:
Nepsat adresu stránky, ale přímo adresu css souboru.

V HTML (resp. text/html) to spolkne i celou stránku, vybere styly interní i externí a vyhodnotí celek. Stejně mám skoro všechno v ext. stylech, tak mi to nevadí.

Díky
hamstet
Profil *
Ještě jeden nečekaný efekt nakonec - stránky s nastaveným typem application/xml nefungují v IE7 - ten ukáže místo stránky zdrojový kód. Ve Firefoxu je všechno v pořádku. Zatím jsem neměl čas bádat nad tím, proč to tak je a ten řádek s nastavením hlaviček jsem zakomentoval. Mám tedy stránky nekorektní, zato fungující v běžných prohlížečích. Ach jo.
quinux
Profil
hamstet
IE 7 tak jako IE 6 neumí tento mime-typ. Být tebou tak nechám mime-typ text/html. XHTML jej umožňuje použít.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0