Autor Zpráva
yusho
Profil
Dobry den,
chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s nahradenim "&" za amperstand "&" v URL.

1. pred zamenou tychto elementov som prehnal svoju stranku ces validator a naslo mi to okolo 501chyb prave koly spomynanym "&" teda validator to bral za chybu. => moja stranka s chybami

2. takze, otvoril som si svoj zdrojak a zamenil som vsetky "&" za "&" => validator vykazuje 0 chyb, ale...

3. ked som prehnal svoju sajtu "s &" cez Poodle Predirector a neako cudne mi to posplitovalo title="" v linkoch do ktorych som to "&" vlozil.

4. a tu je moja sajtra s "&" elementom v poddle predirector, vsimnite si rozdiel v linkoch.

TAKZE JE VLASTNE TEN POODLE PREDIRECTOR DOLEZITY? MAM PONECHAT TEN ELEMENT "&" ALEBO HO PREPISAT NA "&"?

DAKUJEM
justagirliewithagun
Profil *
tak se vygabni na validator, stejne to je jedno
yusho
Profil
NO VIEM ZE JE TO VLASTNE JEDNO, ale docital som sa ze treba pouzivat "&" tak som to skusil a postol som sem vysledok ;)
Joker
Profil
yusho
chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s nahradenim "&" za amperstand "&"
Nezaznamenal jsem žádný problém s tímhle.

TAKZE JE VLASTNE TEN POODLE PREDIRECTOR DOLEZITY?
S tímhle nástrojem nemám zkušenosti.

justagirliewithagun
tak se vygabni na validator, stejne to je jedno
Ovšem 500 chyb tohohle typu vpodstatě zabraňuje použití validátoru pro zjištění případných důležitých chyb.
Madenio
Profil
Vsade kde mozes prepis na & v URL sa tomu nic nestane. a na poodle predirector sa vykasli. pouzivaj zasadne w3 validator
imploder
Profil
Já jsem s tím problém právě zaznamenal: taková URL pak nefunguje v programu, který HTML-entity neinterpretuje. Ne prohlížeč, ale třeba crawler, co ke své práci žádné převádění entit nepotřebuje.
Chamurappi
Profil
Reaguji na implodera:
Každý crawler, který rozebírá HTML, převádění entit potřebuje.
Je ale pravda, že třeba robot Seznamu před čtyřmi roky & na ampersandy nepřeváděl, takže pak procházel neexistující stránky. Ale to už je historie.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0