Autor Zpráva
BlackMartin
Profil
Dobrý den.
Měl bych dotaz a to jaký je rozdíl mezi HTML 4.01 Transitional a HTML 4.01 Strict ??
Děkuju za odpověd.
AlešD
Profil
BlackMartin

HTML 4.01 Transitional obsahuje více sémantických tagů než HTML 4.01 Strict
BlackMartin
Profil
Čili by se dalo říct že HTML 4.01 Transitional je "lepší" ??
Chci si svůj web udělat validní, takže se rozmýšlím jestli použít Transitional nebo Strict.
Jan Tvrdík
Profil
Jen doplním
http://www.w3.org/TR/html401/index/elements.html - ty tagy, co mají u sebe "D" nejsou ve Strict
http://www.w3.org/TR/html401/index/attributes.html - to samé
habendorf
Profil
Chci si svůj web udělat validní, takže se rozmýšlím jestli použít Transitional nebo Strict.

No ono je to ale úplně fuk.
Jan Tvrdík
Profil
Imho se strict vyplatí použít jen kvůli chování prohlížečů - box model...
Ale na normální tvorbu je lepší transitional
habendorf
Profil
Jan Tvrdík

Imho se strict vyplatí použít jen kvůli chování prohlížečů - box model...

Můžu se zeptat, jak souvisí strict/transitional s boxmodelem?
Str4wberry
Profil
Ptám se Jana Tvrdíka:
„Imho se strict vyplatí použít jen kvůli chování prohlížečů - box model...“
Na to ale přece vůbec nepotřebuji strict.

Odpovídám BlackMartinovi:
Volil bych HTML 4.01 Transitional.
BlackMartin
Profil
Aha mno ok, zkusil jsem to dát do Transitional, mno uvidíme zatím to funguje v Firefoxu, Opeře i IE 7.
Mimochoden teď jsem myslím v PC tuningu četl že jsou normy jménem Web 2.0. A chtěl jsem se zeptat jesli existuje nějaký validátor nebo třeba jen soupis pravidel. Moc o tom nevím (Web 2.0), takže mě prosím neukamenujte za blbý dotaz.
AlešD
Profil
Jan Tvrdík
Imho se strict vyplatí použít jen kvůli chování prohlížečů - box model...

I HTML 4.01 Transitional může běžet v prohlížeči ve standardu.

Ale na normální tvorbu je lepší transitional

Souhlas.

BlackMartin
Chci si svůj web udělat validní...

Validita nezáleží na volbě doctype, ale na dodržení standardů příslušné doctype, neboli validní může být to i ono.
Joker
Profil
BlackMartin
Některé prvky, které ve transitional jsou "jen zavržené" ve strict nejsou vůbec.
To znamená, že například tato část kódu:
<div align="center"><font color="red">červený centrovaný text</font></div>

Podle HTML 4.01 Strict není validní: neexistuje značka <font> a prvek <div> nezná atribut jménem "align".
Podle HTML 4.01 Transitional validní je. Značka <font> i atribut "align" jsou sice zavržené (deprecated), nicméně DTD je zná.
BlackMartin
Profil
Takže jinak řečeno udělat web podle Strict je těžší nežli podle Transitional.
Takže z hlediska kvality a standartů je lepší mít Strict a nebo Transitional bez ohledu na obtížnost ??

Jinak mohli byste mi odpovědět na toto :

Mimochoden teď jsem myslím v PC tuningu četl že jsou normy jménem Web 2.0. A chtěl jsem se zeptat jesli existuje nějaký validátor nebo třeba jen soupis pravidel. Moc o tom nevím (Web 2.0), takže mě prosím neukamenujte za blbý dotaz.
AlešD
Profil
BlackMartin
Takže jinak řečeno udělat web podle Strict je těžší nežli podle Transitional.

Je to naprosto stejně lehké/těžké.

Z hlediska kvality je to jedno není, ale z hlediska standardů je úplně jedno.

Příklad budiž tag MENU, který Strict naprosto nepochopitelně nezná. A přitom jaký sémantičnější tag pro menu si vymyslet, že? Takže menu v transitional do MENU a v Strict do UL (nečíslovaný seznam), cítíte ten rozdíl?

Normy Web 2.0 - proboha, jenom to ne!
Str4wberry
Profil
Odpovídám BlackMartinovi:
„Takže jinak řečeno udělat web podle Strict je těžší nežli podle Transitional.“
Těžší je špatné slovo… spíše omezující.

„Takže z hlediska kvality a standartů je lepší mít Strict a nebo Transitional bez ohledu na obtížnost ??“
Pokud myslíš standardy, tak podle mě je to putna.
Joker
Profil
BlackMartin
Takže jinak řečeno udělat web podle Strict je těžší nežli podle Transitional.
Noo, vpodstatě to ani není těžší. Většina z těch značek (font, center, u, strike, ...) je stejně k ničemu a neměly by se používat. Takže "normální neprasácký" kód většinou splní obě DTD.

Akorát si teď nejsem jistý, jak je to s prohlížeči, kdy HTML 4.01 transitional by mohla vyvolat kompatibilní "quirks" režim.

Jinak je rozdíl snad akorát v tom, co všechno validátor hlásí jako chyby. Pokud chci "větší kontrolu" kódu, tak strict, pokud "větší volnost", tak transitional.
BlackMartin
Profil
Příklad budiž tag MENU, který Strict naprosto nepochopitelně nezná. A přitom jaký sémantičnější tag pro menu si vymyslet, že? Takže menu v transitional do MENU a v Strict do UL (nečíslovaný seznam), cítíte ten rozdíl?

OK takže jsem zvolil Transitional ( doufám že je to dobrá volba, nevím proč ale popadla mě šílenost a to abych web měl co nejlepší z hlediska kvality a standartů ).

Normy Web 2.0 - proboha, jenom to ne!

Podle reakce soudím že to asi nebude nic OK. Ale přecejenom prosím jestli byste mi někdo nyvysvětlili co to je a jestli je to dobrý použít na svůj web ( už jsem si vygooglil pár článků ale přece jenom je lepší si přečíst reakci lidí, kteří pracují den co den s webem ).

EDIT: A existuje na to nějaký "validátor" ?
Joker
Profil
Ale přecejenom prosím jestli byste mi někdo nyvysvětlili co to je
Web 2.0? To je vpodstatě marketingové označení pro věci, které existovaly od samotného začátku webu.

A existuje na to nějaký "validátor" ?
Na DTD je validator.w3.org Na Web 2.0 žádný validátor není. Minimálně žádný, kterému by se dalo věřit (ani bych se nedivil, kdyby se na tom někdo chtěl přiživit)
habendorf
Profil
No vzhledem k tomu, že Web 2.0 není žádná specifikace, nýbrž buzzword, tak co chceš validovat?

Jinak google ještě funguje, ne?
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=web+2.0+validator&btnG=Hledat&lr=
BlackMartin
Profil
OK díký moc všem za odpovědi.
AlešD
Profil
habendorf
web 2.0 validátor - skvěle jsme se pobavil: Is in public beta? No

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0