« 1 2
Autor Zpráva
Dranel
Profil
www.jakpsatweb.cz/html/xhtml.html - docela hustou adresu vymyslel Juhů :)
Trejpa
Profil
Měsíček
tohle na to takový vliv nemá, jde o to jaký má stránka MIMEtyp což meta neurčuje
Přestřelil’s. Miloš o žádném meta nepsal. EDIT: Tak psal, já to nepochopil, omlouvám se Měsíčkovi.


???!!!???
k čemu je teda dobre to xhtml
XHTML stránka může být přímo zpracována jako XML dokument. V praxi to téměř nikdo nepoužívá. Nevýhodou je nekompatibilita.

Máš-li dost času, přečti si pár článků k tématu.
http://www.lupa.cz/clanky/soumrak-nad-modernim-x/ http://www.lupa.cz/clanky/zivot-s-krvelacnym-x/ http://www.lupa.cz/clanky/mix-posvatne-validity-a-x/ http://www.webylon.info/
Měsíček
Profil
Trejpa:

Přestřelil’s. Miloš o žádném meta nepsal.

Nepřestřelil.Viz trochu níže.

ale protože tam je content="text/html, = jak to tedy bylo myšleno? Pokud vím tak tenhle zápis se zapisuje do <meta>. Jestli, jsem to u Miloše špatně pochopil, omlouvám se.
Dero
Profil
Měsíček: Pochopil jsi ho správně. Miloš evidentně měl na mysli onu známou <meta> značku. Při samotném zpracování dokumentu už mezi HTML a X(HT)ML parserem přepínat nelze, dají se měnit jen podmínky, které na dokument aplikuje - například změna kódování.
Miloš
Profil
Dobře, pochopil jsem, že má http hlavička přednost před content="text/html.
Když už se to ale do meta píše, má to vůbec na něco nějaký vliv? Proč se to tam teda uvádí?
anonymní
Profil *
Dero: Ale i to je hack. Teoreticky je určování kódování z kódovaném dokumentu nemožné, prakticky to funguje jen proto, že se dá základní množina znaků potřebná k naparsování do onoho meta dobře tipnout. (Prvních 127 znaků je všude stejných kromě UTF16 a 32, které ale zase obsahovávají BOM.)
Trejpa
Profil
Měsíček, Dero (pozdě)
Nechť to tedy posoudí sám Miloš, který content type myslel (zda ten v meta nebo v hlavičce serveru). Měl jsem za to, že o nemožnosti měnit typ dokumentu po načtení ví.

EDIT:
Miloš
má to vůbec na něco nějaký vliv?
Nemá.

Proč se to tam teda uvádí?
Je to jediný způsob, jak bez pomoci serveru určit kódování stránky při zasílání stránky jako Content-Type: text/html (v serverové hlavičce).
Měsíček
Profil
Trejpo, připadá to tak jen mě nebo je to tvůj záměr, že se snažíš každou moji odpověď zhodit v posledních příspěvcích mi to tak připadá ..
Dero
Profil
anonymní: Přesně tak. HTTP ekvivalentní metainformace jsou vůbec kontroverzní téma.
shaggy
Profil
quinux
ad 1) zkus zákazníkovi říct, že mu na validitu kašleš a pak se přijď podělit jak na to reagoval
ad 2) v tom případě se odřízneš od jakékoliv aktualizace toho editoru a nebo při každé aktualizaci budeš muset všechno znovu upravovat


Ak by si ma poriadne čítal, tak by si pochopil, že bod 1 sa týka amatérov, čo nerobia stránky pre klientov. Profík si vie vždy ten RS upraviť (tak ako ja). Môžem sa ti vykašlať na všetky aktualizácie, aj tak nepoužívam najnovšiu verziu, viem aké sú tam zmeny, nepotrebujem. Ak by som potreboval, tak úprava novej verzie je pre mňa otázka pár minút a to mi problém nerobí.
A väčšina mojich zákazníkov ani len netuší že existuje nejaká validita, tak im nebudem hovoriť, že som sa na ňu vykašlal ;-) Im stačí, že sa im stránka zobrazí tak ako má.
Ale ja osobne na validitu nekašlem, preto robím stránky v HTML.
Trejpa
Profil
Měsíček
Jen opravuji nepřesnosti, ne jen tvoje. Pokud to vyznělo jinak, tak se ti omlouvám.
Minule jsem jen chtěl (hlavně tazatele) upozornit na sémantiku, předtím jsi ale místo řešení podstaty nabízel záplatu. Tady, uznávám, to byla moje chyba v dedukci.
Joker
Profil
Trejpa
má to vůbec na něco nějaký vliv?
Nemá.

Má, jinak by to tam nikdo nedával :-) Dává se to kvůli kódování.
Pokud prohlížeč nedostane ze serveru hlavičku Content-type, vezme si kódování dokumentu z meta Content-type.

Teď jsem chtěl napsat, že třeba já na svém webu posílám header Content-type a tak už nepoužívám meta Content-type, ale koukám, že tam zrovna mám šablonu, ve které meta Content-type je :o) Takže nic :)
Trejpa
Profil
Joker
Vždyť jsem to tam napsal.
digo
Profil
a este by som sa chcel spytat, ze existuju aj napriklad normalne cele web stranky vytvorene pomocou XML? lebo som si kupil knihu o XML a nevim, ci je potrebna
Timy
Profil
digo
Já mám pocit, že www.kosek.cz je generovaný pomocí XSLT z nějakého XML.
digo
Profil
Timy, cize ma zmysel sa to ucit, vsak?
Trejpa
Profil
digo
existuju aj napriklad normalne cele web stranky vytvorene pomocou XML?
Občas se nějaká stránka najde. Téměř nikdo je tak nevytváří, protože to s sebou přináší jen problémy.
som si kupil knihu o XML a nevim, ci je potrebna
Užitečná být může, pochybuji však, že pro tvorbu stránek.

Timy
Já mám pocit, že www.kosek.cz je generovaný pomocí XSLT z nějakého XML.
Pokud vím, tak ano. Jirka totiž publikuje stejné texty knižně a proto se mu jeden vstupní formát (s následnou konverzí) vyplatí. Samotné stránky však v XML nejsou.
digo
Profil
Trejpa
Samotné stránky však v XML nejsou.
ok, takze asi najlepsie bude pouzivat vsetko spolu, napr. XHTML, CSS, XML, JS...
tak to budem robit :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na diga:
Trejpa nepsal, že stránky nejsou v samotném XML, ale že samotné stránky nejsou v XML. Transformace se provádí na straně serveru a do prohlížeče putuje HTML (+ CSS a další věci). Podobně řešený je i můj validátor.

Reaguji na quinuxe:
Díval ses na ty mé dvě ukázky? Nebo jsem je vyráběl zbytečně?
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0