Autor Zpráva
Tomiiiik
Profil *
Zdravim vsechny rad bych se zeptal na jednu vec, mam stranky napsany v XHTML 1.1, jenze kdyz dam validator.w3.org napise mi, ze je stranka OK, ale je tam jedna vyjimka a tou je, ze musi byt nastaveno application/xhtml+xml

jenze to je ten problem, kdyz nastavim header takto, tak se mi stranky nezobrazuji a explorer mi zacne jen stahovat tyto stranky, existuje zpusob jak prinutit prohlizece at mi stranky nestahuji a zaroven je validace OK. Diky za odpoved Tom
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomiiiika:
Použiješ-li dotyčný MIME typ, budeš mít XHTML a výrazně nižší přístupnost.
Použiješ-li „text/html“, budeš mít nevalidní HTML (nehledě na to, co ti „validátor“ říká), které podporují vesměs všichni.

V českém validátoru dostaneš pravdivější výsledek validace než v oficiálním.
Tomiiiik
Profil *
Chamurappi

To tedy znamena, ze nemuzu pouziovat pro PHP XHTML 1.1 ?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomiiiika:
Neznamená. Nechápu logiku té otázku.
Chceš-li mít validní a zároveň přístupný kód, používej HTML 4.01. Stejně už teď používáš HTML (<!doctype> nerozhoduje).
Tomiiiik
Profil *
Chamurappi

Aha, jelikoz tomu moc neorzumim, tak jsem chtel byt o krok dale s XHTML 1.1, ale podle toho jak to ted vidim, bych XHTML nemel pouzivat a mel mit jen HTML 4.01. Myslel jsem, ze se daji stranky v XHTML 1.1 delat a ze budou zobrazene v poradku, nerad bych je za 2 mesice kvuli nejake nove validaci delal.
matto
Profil
kludne mozes pouzivat aj xHTML 1.0 kde w3c hovory ze to mozes posielat aj ako text/html, je to sice brane ako html, ale mne tato moznost vyhovuje najviac.
Str4wberry
Profil
Odpovídám matto:
Jak Tvé řešení odstraní problém: „jenze kdyz dam validator.w3.org napise mi, ze je stranka OK, ale je tam jedna vyjimka a tou je, ze musi byt nastaveno application/xhtml+xml“?
matto
Profil
Str4wberry

tak uplne nechapem ako ten problem chces odstranit.

pri xhtml 1.1 musi pouzit application/xhtml+xml co je v praxy absolutne nepouzitelne...

pri xhtml 1.0 moze pouzit aj text/html (podla w3c)
popripade prejst na html kde s tym nie je absolutne ziadny problem
Manq
Profil
tak uplne nechapem ako ten problem chces odstranit.
Vybrat si z těch tří možností, které jsi nastínil…

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0