Autor Zpráva
Viki
Profil *
Zdravím pěkně, tak jsem tady zase. Na www.manuscriptorium.com jsem si stáhl ulilitku M-TOOL. Generuje to XML kód. Otázka, co teď s ním, jak jej s ostatním webem provázat? Sháním někoho zkušenějšího v XML, kdo by mě při tom doprovázel.
Základy webtvorby mám, XML jsem ovšem zcela nepolíben. Jdu si na to sehnat nějaká skripta, abych dohnal základy XML a obšlehnul jsem si zdrojáky na www.manuscriptorium.com. Jen pro osobní potřebu, abych se to naučil. A hlavně si opět ještě pročtu manuál té utilitky, že.
Dejte prosím vědět, kdo máte zkušenosti s XML, já právě teď nevím, která bije. Díky.
nightfish
Profil
sice vůbec netuším, o čem to tu píšeš, ani čeho chceš dosáhnout

ale nějaký základní přehled o XML ti poskytne třeba http://www.kosek.cz/clanky/swn-xml/index.html
Viki
Profil *
Chci dosáhnout zveřejnění kvalitní digitální podoby rukopisu XIII G 23 z Národní knihovny. Server www.manuscriptorium.com se tím zabývá, ale nemá zájem. Moje kopie rukopisu jsou oskenované černobílé fotografie, nízká kvalita nesplňující jejich standarty.
Chtěl jsem, aby se to dalo prohlížet podobně jako na www.manuscritorium.com. Zkuste kliknout na nějaký veřejně zpřístupněný rukopis. Použil jsem jejich frívérovou utilitku M-TOOL, ta mi vygenerevala XML kód, ale co teď s ním, že.....
Když na něj kliknu na http://ktf.cuni.cz/~houdv7ak/bubu.xml kliknu, tak se mi zobrazí jen nic nedělající zdroják.
Koukal jsem jim do zdrojáku, mají tam k tomu ještě nějaký JS skripty. Je to příliš složité, asi se na to vykašlu a dám to na web prostě jako obrázek. V html a css už to mám doma skoro hotový.
Díky za literaturu o XML, už jsem to našel a nesu si i něco z knihovny. v
Viki
Profil *
P.S.: Nebo bych měl importovat tento xml soubor do zdrojáku pomocí <link> v hlavičce? Jak říkám, o xml vím kulový.
Leo
Profil
No vubec tomu nerozumim, ale pokud mate jak pisete jen spatny sken, jak z neho chcete notabene pres xml udelat "kvalitni digitalni podobu"? Pokud Vam jde o zverejneni neceho (a mate k tomu vsechna prava a neni to jinak proti zakonu), pak to proste dejte na vas vlastni web, dnes neni nic jednodussiho... Leo
Viki
Profil *
Ne, nechci udělat špatný sken lepším skenem, jenom to chci mít více "jůzr frendly" prostředí. Na právech se pracuje, NK Praha si účtuje 100Kč/1 zveřejněný list rukopisu.
Asi jo, Leo, prostě to tam na web plácnu jako obrázek.
Jednoduché bude to pravé.
Viki
Profil *
Všem: Prostě to jdu dát na web, xml si nechám na jindy. Díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0