Autor Zpráva
ic
Profil *
Měl jsem takový problém s validitou, který jsem nakonec vyřešil, ale nepochopil jsem z toho, proč mi oficiální validátor kontroluje javascripty...
hned vysvětlím:
<script type="text/javascript">
<!--
dekrementace--;
-->
</script>

v tomhle scriptu mi to hlásí prohřešek proti validitě XHTML 1.1 konkrétně v tom --; a pak další v -->
tohle jsem nakonec vyřešil přepsáním dekrementace do tvaru:
dekrementace = dekrementace - 1;

Vždicky jsem měl ale za to, že do zakomentovaného javascriptu se validátor nedívá a ono to zatím vypadá, že dvě pomlčky za sebou bere jako ukončení komentáře, nebo tak něco, nebo můžu něco změnit, aby mi propříště své cenné rady ohledně javascriptu odpustil ?
Chamurappi
Profil
Reaguji na ic:
Pokud používáš XHTML 1.1, tak ti „--“ uvnitř komentáře způsobí stoprocentní nefunkčnost stránky ve všech prohlížečích.
V XHTML není obsah elementu <script> deklarován jako CDATA (to v XML už ani nejde), proto je komentář uvnitř něj interpretován opravdu jako komentář.

Nerozumíš-li anglickým popisům hlášek, používej český validátor.
ic
Profil *
S tím, že je validátor anglicky celkem nemám problém, ale proč nemůžu použít -- v komentáři asi pořád nechápu... stránka i script fungovala ve všech prohlížečích správně.
Chamurappi
Profil
Reaguji na ic:
proč nemůžu použít -- v komentáři asi pořád nechápu
Protože to W3C takto zadefinovalo v XML 1.0.

stránka i script fungovala ve všech prohlížečích správně
V tom případě nepoužíváš XHTML a měl bys validovat proti DTD z HTML 4, jinak nemá honba za validitou žádný smysl.
Joker
Profil
ic
Správně v XML se to píše takhle: <script><![CDATA[ ...skript... ]]></script>
ic
Profil *
dobré, díky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0