Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zajímalo by mě jestly mi XHTML a XML přinesou do stránek něco nového
peta
Profil *
funkcnost ve vice prohlizecich spravne? Viz prave nejaky problem v CSS diskusi. Clovek tam zapomnel zacit UL, spatne zapsal konec /TITLE a ups, IE mu to spatne zobrazoval a on se divi proc :)

zkus www.htmlvalidator.com LITE verzi
zkus validator Tidy, plugin do Firefox
zkus validator jakysi v Opere, co je, ale Opere ja moc neduveruji
mat
Profil
Anonymní

představ si třeba že máš eshop - z něj máš výstup v xml a ten výstup si natáhne tvoje účto... třeba tahle výhoda může být k nezaplacení...
Leo
Profil
Eshop bude nejspis delany pres databazi a skript na strane serveru, a export do xml muze udelat klidne i tehdy, pokud jsou stranky samotne v HTML, Leo
Tomik
Profil
No já osobně v xhtml a xml pro web žádný přínos nevidím, špíš pak bude v budoucnu velká výhoda to, že to bude multiplatformní (tj. že to bude formát, který se nebude používat pouze na webu) a tím pádem bude více kompatibilní, ovšem teď imho nemá xml a xhtml něco víc než html. Jen je to do jisté míry větší buzerace (neuzavření tagů...), ale já si zase myslím, že každý webový tvůrce by měl ukončovat jakékoli tagy a vše dělat, tak jak má ať píše v xhtml nebo html.
mat
Profil
Leo

už mlčím...:)
Victorius
Profil
Pokud budeš psát sémanticky, tak 100% přístupnost, rychlost a kvalitu
halogan
Profil
Victorius: Hlavní kvality webu dodává jejich obsah, takže sebelepší kóder může mít web o ničem.
Pachollini
Profil
Vizionářsky hledě do budoucnosti, vidím časy, kdy se budou moci míchat různé jmenné prostory (např. XHTML a SVG). Snad se toho dožiju.
Mně se to hodilo, když jsem programoval fulltextové vyhledávání pro jeden web. Protože mám výstup v XHTML, mohl jsem ho pak při indexaci zpracovat XML parserem.
Fred
Profil
Mě by skromně stačilo, kdyby třeba tohle http://www.polkadotninja.com/albums/vegas1/ fungovalo v Opeře.
Victorius
Profil
halogan
Myslel jsem kvalitu formy, ne obsahu :)
llook
Profil
100% přístupnost určitě ne. A co se týká rychlosti, tak to také XHTML nic oproti HTML nepřináší. Naopak, místo <p>odstavec<p>další odstavec musíme psát <p>odstavec</p><p>další odstavec</p>, takže o osm oktetů víc :)
ronnie
Profil
Tvorba webu podle standardu - Jeffrey Zeldman
- prakticky celá kniha je o tom, proč je xhtml lepší než html a proč jej využívat. Doporučuji přečíst.
wizard
Profil
xml je formát budoucnosti, je to jeden dokument, ke kterýmu si napíšeš styly a můžeš ho prezentovat na 1000 způsobů... V době mobilních zařízení to bude nutnost, nehledě k možnostem semantickejch webů...
Charlie
Profil
Všichni říkají, že XHTML je lepší, i já jsem tomu doposud věřil, ale v čem je vlastně lepší? Kromě toho, že je až moc striktní?
Havel-st
Profil *
Když si dnes vytvořím web(y) v čistém XHTML Strict, je nesmysl, že by mi fungovalo pozdější napojení na nějaké aplikace, bez větších úprav v kódu. Proto nevidím důvod, proč se vzdávat možností, které mi poskytuje HTML 4.1 Transitional. Záchovám-li určitou přehlednost a validitu kódu, nebude později problém převést hlavičky a těch několik tagů do XHTML.
wizard
Profil
Je to formát budoucnosti, ale pro použití na webu se moc nehodí. XHTML 1.1 se načítá pomaleji, z důvodu rozebírání XML struktury. Tento problém se však usilovně řeší.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0