Autor Zpráva
drake127
Profil *
Jak se dá validně v XHTML 1.1 definovat id stylu? Zkoušel jsem příklad z specifikace xhtml 1.0, ale v novém xhtml 1.1 to nerozpozná id.

Přesně tohle nefunguje:
<?xml-stylesheet href="#internalStyle" type="text/css"?>
(...)
<style type="text/css" id="internalStyle">
(...)
Charlie
Profil
A co odkaz na externí soubor?
drake127
Profil *
Jasně, to mám taky, ale jelikož je to dynamický web, který si tahá některé styly podle potřeby se tohle hodí víc.
Fred
Profil
K čemu to potřebuješ, k tomu stylu jde přistupovat i bez idečka.
Charlie
Profil
Co kdyš necháš href prázdný?
drake127
Profil *
Upřímně řečeno nevím. Styl v IE nebo Mozille samozřejmě funguje, ale pokud chci dodržet xml něco, tak bych asi měl definovat styl i v <?xml...
Fred
Profil
Aha, jsem mimo, tak sorry.
izsak
Profil
dodržet xml něco
Keď nevieš, čo chceš dodržať, tak si zbytočne nerob problémy.

Keď budeš presne vedieť, čo chceš spraviť, tak sa ozvi, nech ti vieme lepšie pomôcť.
drake127
Profil *
Proč začínám mít pocit, že každý si k tomu chce něco říct. Můj dotaz byl zcela jasný. Proč nefunguje definice lokálního stylu v XHTML 1.1, zatímco v XHTML 1.0 ano?
Abych tady uspokojil izsaka, tak já vím naprosto přesně, co chci udělat. Podle standardu XHTML 1.0 bych měl (should) uvést v xml hlavičce odkaz na definované styly (jak externí, interní), a proto to tak chci udělat. Ovšem W3 Validator toto v módu XHTML 1.1 nezvládá (konkrétně id stylu). Jelikož jsem ve specifikaci XHTML 1.1 nic relevantního nenalezl (v podstatě tam jsou jen změny oproti XHTML 1.0 Strict), tak je mi to divné a ptám se.
Charlie
Profil
Může za to specifikace XHTML 1.1, jak si ríkal, nic takového tam není. W3C prostě udělali chybu, že to tam nedali.
Fred
Profil
drake127 Vždzť jsem psal, že jsem byl mimo, protože jsem pochopil o co ti jde ( http://www.w3.org/TR/xhtml1/#C_14 ) . Ale řekl bych, že chyba není v 1.1, ale v tom kódu na w3.org. Tady totiž nic o ídéčku nepíší http://www.w3.org/TR/xhtml-modularization/abstract_modules.html#s_styl emodule
drake127
Profil *
Frede, však taky nic proti tobě. Oba odkazy jsem četl a vím, že tam o id nic není, ale jak to teda chcou udělat? Teoreticky se mžu odkazovat na externí soubory, ale tím je mé elegantní řešení trochu poškozeno (i když to částečně vyváží cache prohlížeče).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0