Autor Zpráva
Honza Hučín
Profil
Potřebuju zkontrolovat, zda určitý dokument XML vyhovuje mnou vytvořenému DTD. Bohužel mám k dispozici jen prohlížeče IE 6.0 a Firebird 0.7, nemůžu instalovat žádný parser ani jiný prohlížeč.

1. Zdá se mi, že uvedené prohlížeče kontrolují jen samotné XML (případně existenci DTD, ale už ne správnost podle DTD). Mám pravdu? Nebo se dá někde nastavit i kontrola XML podle DTD?

2. Pokud to prohlížeče neumějí, existuje někde na webu online služba, která zkontroluje XML podle DTD? Něco jako validátor? Pokoušel jsem se to najít, ale všechny mnou nalezené validátory na kontrolu podle DTD kašlou.
thingwath
Profil
Ohledně bodu jedna předpokládám, že je skutečně pravdivý, ale najisto to nevím.

K bodu dva, nic neznám, ale šlo by to asi relativně vytvořit třeba pomocí libxml (xmlsoft.org), to bych neviděl jako nic náročného.
Honza Hučín
Profil
Taky mě napadlo, že by to mohlo jít zkontrolovat nějakým PHP skriptem. Ale třeba už existuje hotové řešení...?
habendorf
Profil
Honzo, jediný prohlížeč o kterém vím, že to umí, je DocZilla . O online službě nevím :o(
habendorf
Profil
Nezkoušel jsem, ale vypadá nadějně:
http://www.stg.brown.edu/service/xmlvalid/
habendorf
Profil
A do třetice: tak jsem to zkoušel, opravdu to validuje proti tvému DTD, vypadá to dobře.
Honza Hučín
Profil
Díky, to je ono. Tohle jsem předtím nenašel. Problém vyřešen.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0