Autor Zpráva
PetrCi
Profil
zdravim,
mam na strankach pouzito <a href="#2_1">1. epizoda</a> a pak <strong id="2_1">1. epizoda</strong> .. normálně to funguje.. jenom validator mi to nebere.. že "value of attribute "id" invalid: "2" cannot start a name . " ... prosííím radu, jak v strictním XHTML použít "kotvu" .. díky
Chamurappi
Profil
Reaguji na PetrCi:
prosííím radu, jak v strictním XHTML použít "kotvu"
Pravděpodobně používáš staré dobré HTML a už jen tím, že deklaruješ v <!doctype> deklaraci XHTML 1.0 Strict, ztrácíš možnost mít doopravdy validní kód. Proč se o validitu snažíš?

Místo id="něco" můžeš použít prázdný <a name="něco"></a>, ale na tvém místě bych to neřešil. Není důležité, aby ID začínalo písmenem.
PetrCi
Profil
díky moc.. nevim, proc me to nenapadlo.. potrebuju mit stranky validni do skoly... diky jeste jednou
quinux
Profil
PetrCi
jenom validator mi to nebere.. že "value of attribute "id" invalid: "2" cannot start a name . " ... prosííím radu, jak v strictním XHTML použít "kotvu"
Nezačínej název číslovkou, ale písmenem.
PetrCi
Profil
ahááá... :-) ... tak příště mno .. už to chápu ....

ale chápu dobře, že když jsem tam prostě dal <a href="#2_1">1. epizoda</a> a pak <strong><a name="2_1"></a>1. epizoda</strong> tak to tak taky může být ne? ...
Chamurappi
Profil
Reaguji na PetrCi:
Jestli nerozumíš anglickým hláškám, používej český validátor.
PetrCi
Profil
tak samo, ze rozumim... jen me nenapadlo, ze "2" nesmi byt na zač. je myšleno číslo :-D - myslel jsem si, že prostě "2" ... ale to je fuk.. diky za cz

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0