Autor Zpráva
halogan
Profil
Dobry den,
nepouzivam _blank, protoze otravuje uzivatele, ale dnes jsem prisel na dalsi duvod, ktery me opravdu zatezuje. Nyni jsem v zahranici na internetu v hotelu (proto prominte psani bez diakritiky) a je tu zakazano par veci - zdrojovy kod, _blank, ctrl+n, ... Proto kdyz je odkaz do _blank, tak se na nej nedostanu, jedine kdyby byl vypsany, tak jej zkopiruji do adresy, ale jinak opravdu ne.

Nechci se timto nekoho dotknout, ale kdyz se clovek nedostane na mnoho odkazu, tak je to velice frustrujici :/

Toto neni moc problem, spis jen takovy monolog, doufejme, ze si to nekdo vezme k srdci.
Fred
Profil
Hm, mrkni se mi prosím sem http://bramberk.unas.cz/odkazy.php a pokud ty externí odkazy nebudou fungovat, beru si to k srdci a předělám to :-)
Petra
Profil
halogan: No a ještě co je to za prohlížeč/verzi/nastavení/systém/hotel...? :-)
Charlie
Profil
halogan, zdravím tě do zahraničí bratře :-)

To, co říkáš je opravdu zajímavý důvod. Asi budeš muset nejdříve zkopírovat Fredovu URL a vložit ji do adresového řádku, než se na jeho stránku dostaneš...
halogan
Profil
Napisu az v pondeli, ted je ucebna zavrena a jsem na normalnim kompu.
Kajman
Profil *
No, a když někdo v jiném hotelu nastaví, že půjdou jenom _blank odkazy, tak to zase všude přidáte?
halogan
Profil
Kajman: Asi me nechapete, protoze prehanite, tohle nikde nenastavi, protoze by to bylo nepouzitelne a nikdo by tam nesel! Ja mluvim o situaci, ktera je mozna ve vice kavarnach/hotelech, nevim, protoze nechodim do kavaren.
Nai Dzet Quiv
Profil
"... je zakázán zdrojový kód..."
- Jak zakázáno? Jeho zobrazení?

"... _blank ..."
- Hmm, jak to nefunguje? Nelze to otevřít, nebo se to nezobrazí vůbec? A zkusil jsi to v novém panelu?

Vzal bych klávesnici a bacil jí správce sítě přímo do hlavy, protože nechápu, proč to zakazují...
Charlie
Profil
Nai Dzet Quiv, pravděpodobně je to zakázané přímo v prohlížeči, resp. zakódované. Nic se s tím nedá dělat. Jednoduše to všechno ignoruje.
halogan
Profil
Nai Dzet Quiv Nejde zobrazit, nijak. _blank konci errorem, ze to neni povoleno.
Radek Hrabůvka
Profil *
V jedné net kavárvě v OV Hrabůvce správce zakázal v nastavení win98 spuštění mnoha programů. Mezi nimi i notepadu. Sice se divil, na co mi je, když tam má Wordpad a OpenOffice.org, ale po vysvětlení, že se koukám stránkám do zdrojáků, obešel kompy a změnil nastavení.
halogane, co to je za prohlížeč a jaký tam je OS? Jinak v IE a FF přetažení odkazu do adresního řádku, v Opeře napřed v adresním řádku smazat adresu a pak tam přetáhnout odkaz. Další možnost zkopírovat odkaz pomocí pravého tlačítka myši.
halogan
Profil
win, ie6, pretazeni nejde :/
peta
Profil *
halogan
- pravym tlacitkem na odkaz a otevrit v novem okne
- pokud ani to nejde, pak pravym tlacitkem na odkaz, vlastnosti a zkopirovat do noveho okna
- a pokud ani to nejde, pak pres zdrojovy kod

A ted zajimava vec, kdyz da nekdo odkaz pomoci javascriptu, kde neco jeste JS doplnuje, tak selhavaji vsechny zminene metody. Bys musel prostudovat kod hodne dukladne, nekdy.

Takze se priklanim k moznosti Nai Dzet Quiv
"Vzal bych klávesnici a bacil jí správce sítě přímo do hlavy"
:))) Ne, tak treba mu navrhnout jine reseni...


Nai Dzet Quiv
", protože nechápu, proč to zakazují..."
Vyskakovaci reklama? Proste jsi jim tam neprisel a nenainstaloval googlebar nebo upgrade IE, aby to tam meli v nastaveni a blokovali vyskakovaci okna
halogan
Profil
> - pravym tlacitkem na odkaz a otevrit v novem okne
> - pokud ani to nejde, pak pravym tlacitkem na odkaz, vlastnosti a zkopirovat do noveho okna
> - a pokud ani to nejde, pak pres zdrojovy kod
Neboj, nejde ani jedno :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0