Autor Zpráva
Fred
Profil
Mívám problémy s českou interpunkcí a tyto problémy má i MSIE. Udělal jsem si malý javascript, aby mi pomohl doplnit české uvozovky v IE, protože v Gecku a v Opeře mi na to stačí :before a :after. Jenom netuším jaký tag by se měl správně v html pro přímou řeč použít. Pročetl jsem si http://www.jakpsatweb.cz/interpunkce.html kvůli správným uvozovkám a bohužel jsem nezjistil co použít. Takže jak sémanticky správně na přímou řeč? <em>,<i>,<blockquote> nebo <cite>?

Tady je kdyžtak to řešení s použitím <em>
styl pro ty co to umí
em:before {
content: "„";
}
em:after {
content: "“";
}
js pro IE
var d=document;
function getId(id){return d.getElementById(id);}
function uvozovky(){
if (d.uniqueID){
var doc=getId('doc')//idecko divu v kterem chci aby se to uplatnilo
var em=doc.getElementsByTagName('em')
for(var i=0;i<em.length;i++){
em[i].childNodes[0].nodeValue='„'+em[i].childNodes[0].nodeValue+'“';
}}}
function addEvent(obj,evType,fn){if(obj.addEventListener){obj.addEventListener( evType,fn,true);return true;}else if(obj.attachEvent){var r=obj.attachEvent("on"+evType,fn);return r;}else{return false;}}
addEvent(window,'load',uvozovky);//addEvent:thx http://www.scottandrew.com/weblog/articles/cbs-events
Fred
Profil
Už jsem to našel http://www.w3.org/TR/2005/WD-xhtml2-20050527/mod-text.html#sec_9.8. takže všechno špatně je to <quote> :-)
Fred
Profil
He <quote> je xhtml 2 návrh takže <q> prošlo jako validní, jsem to ale lama.
Charlie
Profil
Nebylo by lepší ty uvozovky zapisovat entitou?
Fred
Profil
Charlie Asi jo, ale funguje to v pohodě. Dokonce to before a after k mému milému překvapení automaticky ruší nativně vkládané anglické uvozovky u tagu <q> a nahradí je těmi českými v contentu :-). BTW Charlie vždycky se vyjadřuješ k sématice &ndash; a podobně, tak se zeptám. Je na konci věty mezi tečkou, otazníkem a vykřičníkem a uzavírací uvozovkou mezera, nebo ne?
Charlie
Profil
Na konci věty mezi čímkoli mezera není.

Více o typografii na www.typomil.com.
Charlie
Profil
Ještě k tvému threadu: nikdy mě nenapadlo používat na webu české uvozovky, ale v poslední době je vidím stále častěji. Asi je taky aplikuji na svých stránkách.

K tématice &ndash;
To, čemu se říká pomlčka a zapíše se jako "-", tak tohle je ve skutečnosti minus. Proto se má používat typografická pomlčka &ndash;, protože je delší a dá se od minusu rozeznat. V titulku pak volím pomlčku &mdash;, která je ještě větší, ale lépe se pak rozezná od "minusu", za kterým následuje název prohlížeče.
Victorius
Profil
stačí <q>

....................


aha to už tu bylo, škoda že nemůžu mazat :(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0