Autor Zpráva
Nai Dzet Quiv
Profil
Ahoj,
jsem tu zase já & mé problémy s formuláři.
Když jsem si zběžně ověřoval validitu stránky (XHTML 1.0 Strict), zjistil jsem, že chybějící atributy ROWS a COLS u prvku <textarea> způsobují nevaliditu stránky... Já totiž tento prvek formátuji přes CSS, tak jsem si myslel, že tyto v podstatě nesémantické atributy uvádět nemusím...
Jaký je podle Vás nejlepší způsob ošetření?
Já jsem přišel na dva:
1) <textarea rows="" cols=""> - je validní, ale nevím co to způsobí např. ve starších prohlížečích
2) vyplnění atributů nějakými hodnotymi, ale nevím, jestli to někde nepřebije CSS
Lepší je asi druhé řešení, protože nikde nezpůsobí nefunkčnost, maximálně jiné formátování, ale budu rád, když mě zásobíte dalšími radami a nápady.
Díky.
Fred
Profil
CSS to nepřebije.
Nai Dzet Quiv
Profil
Jen nechápu, proč je to nevalidní...
Sakra, vždyť je to jen informace o vzhledu... :-/
Petra
Profil
Já používám to druhé, napíšu tam nějaké hodnoty jak to asi chci, v CSS si to pak upravím jen když potřebuju stejnou šířku s inputama.

Na ty prázdné hodnoty pozor, neudělá se pak "defaultní" velikost, ale taková minimální. Nevím přesně, ale myslím, že jak v Opeře, tak ve Firefoxu.
mila
Profil
Zrovna včera jsem na to narazil.
Je to nevalidní nejen v xhtml, ale i html (strict i transitional).
Vůbec to nechápu. Ale stejně tak nechápu, proč tam strkat nějaké hodnoty, které vím že přebiju, jen abych si mohl na web dát ikonku "xhtml valid"
Fred
Profil
mila Protože samozřejmě musíš testovat stránky bez stylu! Je to kvůli textovým prohlížečům, aby věděli jak velkou textareu zobrazit. Postup by měl být správně následovný:
1/napíšu html
2/obalím stylem
3/pokud potřebuji přidám js pro interakci
Nai Dzet Quiv
Profil
Frede, jasně, že to musí být použitelné i bez CSS, ale vždyť prohlížeče, pokud ROWS a COLS nejsou vyplněné, dají TEXTAREA "svojí" hodnotu.
Podle mého to není sémantické, protože to dává POUZE informaci o vzhledu.
Mimochodem, proč je tedy validní, když se nezadá SIZE u <input />??
Nejvíce mě štve, že musím předělat všechny stránky, které jsem udělal... :-/
j_hajsl
Profil
to tak ... pspad to zvladne ... otevřech všechny soubory a dáš hromadné nahrazení :-)
mila
Profil
Fred Jasně, snažím se, aby moje stránky i bez stylu nějak vypadaly.
Ale rows a cols mi přijde opravdu věc vzhledu. Pokud je tam nedám, použijí se nějaké standartní rozměry. Nestrkám přeci všechen text do <font>, aby i bez stylů vypadal jak já chci.
Nai Dzet Quiv
Profil
j_hajsl: O to nejde, jde o pocit, že jsem něco dělal špatně, i když je to podle mě dobře... :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0