Autor Zpráva
vydrus
Profil
Řekl bych, že skoro každá šablona pro WordPress je nevalidní. Proč?

Sám jsem zkoušel validovat šablonu I feel dirty, zatím neúspěšně. Aby byla validní, musel jsem ji celou překopat a změnit definici, ale pak se mi tam WordPressem u různých tagů generovala lomítka (a nemohl jsem si pak natahovat triko, že je to čistě validní).

Otázka zní: Jak tuto šablonu kompletně zvalidovat, aby neobsahovala ani jednu varovnou hlášku či upozornění?

Díky.
panther
Profil
vydrus
Otázka zní: Jak tuto šablonu kompletně zvalidovat, aby neobsahovala ani jednu varovnou hlášku či upozornění?
podle mě je teď až na chybějící atribut action u formuláře validní
Měsíček
Profil
Pokud budeš lechtat XHTML Doctyp a podstrčíš to CZ validátoru bez MIME typu application/xhtml+xml tak se asi zelené fajfky nedočkáš. Přidej si atribut action do tagu <form> a validuj předběžnou validací.
Chamurappi
Profil
Kdyby někdo sepsal článek, jak přesvědčit WordPress ke generování validního kódu, měl by příliv návštěvníků ode mě jistý.

Reaguji na Měsíčka:
Předběžná validace je určená zejména pro toho, kdo potřebuje z nějakého důvodu splnit zvláštní podmínky (třeba mít kód přežvýkatelný XML parserem), nikoliv pro toho, kdo chce mít z vlastní vůle validní web. Možná by lepší pojem než „předběžná validace“ byla „podmíněná validace“…
Str4wberry
Profil
Chamurappi: „Kdyby někdo sepsal článek, jak přesvědčit WordPress ke generování validního kódu, měl by příliv návštěvníků ode mě jistý.

Mám za to, že to není moc reálné. Pokud vím, tak je potřeba přepsat všechny šablony a ještě hlídat kód vytvářený pluginy, který je všude možně.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Nešlo by vytvořit plugin, který zachytí výstupní buffer a přežvýká jej před naservírováním prohlížeči?
Str4wberry
Profil
To je docela vtipný nápad. Možná se na to podívám.
vydrus
Profil
Vtip je v tom, že tamní stránka nemá problémy s NET zápisem (s lomítkama), kdežto já ano. Tak bych se rád zeptal pana Validátora (čti Chamurappiho), jak to, že když opravuju stránku podle toho, jak mi validátor radí, mám to čím dál víc nevalidní?

WordPress generuje tagy s NET zápisem, a protože to dělá WordPress, tak se tak musí chovat pluginy a šablony. Jak tedy zvalidnit šablonu, která obsahuje NET zápis, aniž by se nějak drasticky zasahovalo do interních kódů? Berte v úvahu, že jednou za čas se WP upgraduje na vyšší verzi, čímž se veškerá nastavení obnoví. To se však netýká šablon, takže tento problém by se měl vyřešit u nich.
yFang
Profil
vydrus
A stojí ti ta práce a čas, který na to padne za ten zelený proužek?
Str4wberry
Profil
Na řešení [#6] se už pracuje.
vydrus
Profil
yFang
Jasně. Když je stránka validní, můžeš si být jist, že prohlížeče nemusí opravovat žádné nevalidní spatlaniny (neboť každý to opravuje jinak). A pak si můžu říkat, jak jsem drsný.

Str4wberry
Díky za tvůj čas. Pokud se to podaří, budu ti vděčný.
Str4wberry
Profil
Ač jsem v to nevěřil, tak je prvotina na světě už tuto noc. Je to použitelné?
xhtml2html.str4wberry.cz
vydrus
Profil
Ještě to má asi nějaké bugy, nefunguje to, jak má.

http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fvydrus.name%2F20-peknych-sablon-pro-wordpress
Měsíček
Profil
Reaguji na vydruse:

Funguje to jak má. Stránka validní je - jsou tam pouze nedůležitá varování.

Reaguji na Str4wberryho:

Bylo by na škodu přidat tam:
$content = preg_replace("~(class|id|style)=(\"\"|\'\')~iu", "", $content);
? Možná by se tím zabránilo třem typům "varování", které vydrus považuje za bug :)
Str4wberry
Profil
Aha, ovlivňovalo to pouze úvodní stránku. Přesuň řádek
<?php xhtml2html_start();?>
do šablony header.php.
vydrus
Profil
Fachá to. Díky :-)
Str4wberry
Profil
OK, díky za test. Pokud by byly nějaké problémy, tak dej vědět.
Chamurappi
Profil
Málem bych zapomněl…

Reaguji na Str4wberryho:
Děkuji, skvělá práce! Při příštím upgradu jádra validátoru nasadím přizpůsobování popisu té ústřední chybové hlášky podle <meta name="Generator">. (Možná i dříve, protože ten příští upgrade mám už od července příliš rozvrtaný.)


Uměl by někdo vyrobit podobný plugin či přepínač i pro Drupal a Joomlu?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0