Autor Zpráva
Cody
Profil
Mám problém, že mi validátor píše chyby, který bych za chyby vůbec nepovažoval, netušíte někdo proč? http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.svatebni-saty-studiobrigit.cz%2F

Například: Řádek 4, znak 70: znaková data nejsou povolena na tomto místě.

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

Víte někdo proč?
tiso
Profil
http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.svatebni-saty-studiobrigit.cz%2F&type=XHTML+1.0+Strict
Cody
Profil
OK tušíte jak ve zdrojáku změním MIME typ zdroje z "text/html" na "application/xhtml+xml"?

Přepsal jsme to zde, ale to nepomohlo?
<meta http-equiv="Content-Type" content="application/xhtml+xml; charset=utf-8" />
Trejpa
Profil
Cody
Mime typ dokumentu nelze změnit informací obsaženou v něm samotném, proto ti ta meta značka nepomůže. Mění se to v serverové hlavičce (obvykle v PHP) při odesílání dokumentu.

Pokud XHTML dokument pošleš se správným (XHTML, případně XML) mime typem, tak se k němu prohlížeč i validátor budou chovat jako k XML (k vykreslení se použije XML parser). V tomto případě lze zajistit, aby byl dokument validní. Nevýhodou tohoto řešení je fakt, že některé prohlížeče (Internet Explorer) a vyhledávače takto posílaný dokument nedokáží vůbec zobrazit. (V tomto režimu je ta meta značka zbytečná úplně, protože kódování uvnitř XML dokumentu se určuje prologem.)

Posílání XHTML dokumentu s mime typem text/html (režim kompatibility), jak to máš nyní, způsobí, že každý prohlížeč uvidí tvé XHTML jako HTML (s chybami). Bude to fungovat správně, ale už to nemůže být validní (prohlížeč i validátor musí podle specifikace používat HTML parser).

Pokud stojíš o zobrazení dokumentu ve všech prohlížečích, zůstaň u mime typu text/html. Stojíš-li i o validitu, použij jinou DTD kompatibilní s tímto mime typem (doporučuji verzi HTML 4.01 Transitional) a oprav si syntaxi (např. odstranění lomítek).

Ještě poukážu na to, že validita není zárukou správného zobrazení internetové stránky.

Součástí českého validátoru je i přehledná dokumentace: Proč není XHTML při typu „text/html“ validní?
Cody
Profil
OK, děkuji v tom případě to nechám tak jak to mám - xHTML s tím, že ačkoliv to "validní" je validátor to tak nezobrazí děkuji všem za pomoc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0