« 1 2 »
Autor Zpráva
Falcon
Profil
Zákaznik chce mať všetko dokonale validné :(
Ale nemôžem si dať rady s týmto ako to zvalidniť?
*
{
-moz-box-sizing: border-box; 
box-sizing: border-box; 
margin:0px; 
padding:0px;
}

Píše
3 * Property -moz-box-sizing doesn't exist : border-box
4 * Property box-sizing doesn't exist in CSS level 2.1 but exists in [css3] : border-box
Plaváček
Profil
Falcon

Však ti to validátor říká, ne? Vlastnost -moz-box-sizing neexistuje v CSS 2.1, čili tento zápis nikdy validní nebude.

Dám ti jednu dobrou radu - kašli na validitu CSS a zaměř se na to, aby fungovalo a dělalo to, co od něj očekáváš.
Falcon
Profil
Plaváček
Všetko je dobré ale zákazník chce čisté,validné CSS a HTML inak to neberie.Já osobne mám validitu na háku.Validita je nanič
Plaváček
Profil
Falcon

Vysvětli zákazníkovi (a třeba mě cituj), že validita CSS je mýtus a prakticky velmi těžko realizovatelná věc, která postrádá jakýkoliv hlubší smysl a většinou prodraží tvorbu webu o nějakou tu stovku či tisícovku.

Jenom doplním - pokud máš nevalidní pouze konstrukci, kterou sjednocuješ box model, zkus zvolit jinou DTD, kde podobnou věc dělat nemusíš (a drobné rozdíly a nevalidní definice nutné třeba pro IE 6 odsuň do separátního stylu pomocí podmíněných komentářů). Vlk se nažere a koza zůstane celá.
greenleader
Profil
Plavacek: Ja som ten zakaznik.

1. Pred objednavkou som jasne napisal ze chcem VALIDNE a optimalizovane xhtml/css


2.Aj keby som chcel pozlateneho somara namoceneho do tekuteho zlata za ziva, tak ho dostanem..
panther
Profil
greenleader
2.Aj keby som chcel pozlateneho somara namoceneho do tekuteho zlata za ziva, tak ho dostanem..
a proč chceš věci, které ničemu nevadí ani nebrání? K čemu ti jako zákazníkovi pomůže, že tam bude svítit zelená fajfka z validátoru?
KGW
Profil
Hm, přepínat mozillu do quirk módu mi nepřipadá rozumné. Zkus vytvořit kód tak, abys tohle používat vůbec nemusel.
Timy
Profil
KGW
Hm, přepínat mozillu do quirk módu mi nepřipadá rozumné.
Ten kód nepřepíná mozillu do quirku.
KGW
Profil
Ano, nebylo to řečeno úplně přesně. Přepíná to mozillu do módu, který počítá rozměry stejně (tedy stejně špatně a odlišně od normy) jako Explorer v quirk módu.
Měsíček
Profil
"Přepíná to mozillu do módu, který počítá rozměry stejně (tedy stejně špatně a odlišně od normy) jako Explorer v quirk módu."

Což je dobrý účel, sjednotit to.
greenleader
Profil
panther

Lebo som rozmaznane dieta.. preto. :)) Uz ma tolko neuspavajte, a poradte mu ako to spravit validne, nech je chlapec rad...
Měsíček
Profil
"Lebo som rozmaznane dieta.. preto. :)) "

Přesně takhle jsem si chtěl rýpnout :))

"Uz ma tolko neuspavajte, a poradte mu ako to spravit validne, nech je chlapec rad"

Řešení už chlapec dostal :) doufám, že budeš rád i ty když ho v tom tak mácháš :)
Timy
Profil
greenleader
Validně to udělat nejde, protože -moz-box-sizing: je proprietární vlastnost, kterou podporuje pouze mozilla a box-sizing je zase vlastnost ze specifikace CSS3, která ještě není kompletní a tudíž podle ni validátor nevaliduje. Pokud by Mozilla podporovala přímo zápis box-sizing (což není problém, ty dvě vlastnosti -moz-box-sizing a box-sizing jsou prakticky stejné, stačí, když mozilla odmaže to -moz-) a validátor validoval podle CSS3, tak by to validní bylo. Takhle nezbývá nic jiného než překopat polovinu webu, protože se změnou box-modelu se může rozpadnout každý box. Ale taky nemusí, záleží na provedení.

Z praktického pohledu je naprosto zbytečné odstraňovat tyto dvě vlastnosti — fungují jak mají a předěláním polovinu webu lepšího stavu nedosáhnete. Ale samozřejmě pokud jste byli od začátku na validitě domluveni, tak ji můžete vyžadovat, je to vaše svaté právo, a Falcon s tím měl dopředu počítat a nepoužívat vlastnosti, které nejsou ve specifikaci CSS.
KGW
Profil
A jak se při -moz-box-sizing: border-box; box-sizing: border-box; zachovají všechny současné a budoucí prohlížeče? Nebude to problém?
Timy
Profil
KGW
Asi ne, já to používám skoro tři roky a nezaznamenal jsem problém, který by byl zapříčiněn těmito vlastnostmi.

-moz-box-sizing dělat problém nemůže, protože je to ve „jmenném prostoru“ mozilly. Ostatní prohlížeče tomuto příkazu rozumět nebudou a budou ho ignorovat. A box-sizing už je naspecifikováno v CSS3, takže pokud se nezmění specifikace a pokud bude stejná s -moz-box-sizing (nevím jestli jsou úplně stejné, nestudoval jsem to), tak by problém vzniknout také neměl, protože už to zkrátka bude součástí CSS standardu. Předpokládám, že MSIE má v quirku, tím pádem v tomtéž box-modelu. Všechny prohlížeče by tedy měly být v tomtéž box-modelu jak teď, jak v budoucnu.
Bubák
Profil
A jak se při -moz-box-sizing: border-box; box-sizing: border-box; zachovají všechny současné a budoucí prohlížeče? Nebude to problém?
Co Safari a Google Chrome? Současné to prohlížeče a taky chtějí svůj vendor prefix.
Plaváček
Profil
2.Aj keby som chcel pozlateneho somara namoceneho do tekuteho zlata za ziva, tak ho dostanem..

Možná ano, ale ne u mě.

Dle mého soudu bazírujete na drobnostech, které z hlediska provozu a případného úspěchu webové prezentace mají nulový význam. Ostatně domnívám se, že na sto procent nedostanete ani skutečné a validní XHTML. Pokud však ano, spláčete nad výdělkem a budete velmi překvapen.

Tak či tak, dusit kodéra a ještě takto veřejně jenom dokazuje, že jako zákazník stojíte za baterky a pokud bych si mohl vybrat, zdaleka bych se vám vyhnul.

Bubák

Současné to prohlížeče a taky chtějí svůj vendor prefix.

Tuším i Internet Explorer disponuje (nebo bude disponovat, zatím jsem to do hloubky nestudoval) vlastními vendor prefixy, což validitu CSS odsouvá dále do říše snů.

P.S. aha, tady jsem to četl http://met.blog.root.cz/2008/09/09/css-v-ie8-ziskavaji-vendor-prefix/
max
Profil *
Ja vás nerozumiem. Niekto si dá ohodnotiť web v Názor na stránku a pokiaľ to nemá validné, vytýkate mu to. A keď má kóder so zákazníkom jasnú dohodu, že chce validný kód, tak už je zákazník somár, že trvá na takej zbytočnosti? Pravidlá sú jasne dané a pokiaľ je to správny kóder, ktorý sa tak nazýva právom, tak musí vedieť web zostrojiť bez týchto css vlastností.
SwimX
Profil
max
pokiaľ to nemá validné, vytýkate mu to
dej příklad. Vytýká se mu tak maximálně hodně chyb (kolem 500 chyb je to celkem brutus, v tom se lehce ztratí i nějaká podstatnější)
//edit: navíc se nevytýká validnost css ale html.

tak musí vedieť web zostrojiť bez týchto css vlastností.
to měl ale dělat od začátku. Když začne hotový web předělávat, spíš to celé zkazí. To je vlastní zkušenost :))
max
Profil *
SwimX
to měl ale dělat od začátku. Když začne hotový web předělávat, spíš to celé zkazí. To je vlastní zkušenost :))

veď práve.. mal s tým počítať. Sám si narobil robotu. Keď je to potrebné prerobiť, nech začne aj od začiatku. Každopádne ak je to jednoduchý web, je jednoduchšie začať odznova. A taký problém to zas myslím nebude, keď už má vraj návod ako na to.
greenleader
Profil
Velmi mi to pripomina, ako keby som dal typkovi spravit aplikaciu pre linux aj windows.. on ju zacne robit v C# (.NET) a potom pride na to ze nebude rovnako fungovat v Linuxe, pretoze tam .NET nema rovnaku podporu :)
panther
Profil
max
Niekto si dá ohodnotiť web v Názor na stránku a pokiaľ to nemá validné, vytýkate mu to.
I tady záleží na tom, kdo hodnotí. Pokud hodnotí nějaký „odborník“, je validita první věcí, kterou zkontroluje.

Pokud se v tomto oboru trochu pohybuješ, víš, že validita je naprosto zbytečná a není třeba ji striktně dodržovat. Neznamená to, že budeš vynechávat povinné atributy, používat nedovelé apod., ale právě tyhle drobnosti. To samé máš s validitou CSS a 1 IE hackem, kvůli kterému je zbytečné zavádět vlastní IE styl v podmíněném komentáři.

Navíc, mít [#5] cituji: „VALIDNE a optimalizovane xhtml/css“ je téměř nemožné. Pochybuji, že výsledný xhtml soubor bude validní
Bubák
Profil
Nějak mi nedochází, proč je IE ve quirk režimu, když je použitá XHTML DTD. Jaké je použíté kódování jazyka, univerzální UTF-8, nebo snad středoevropské?

greenleader
Pokud bude splněno zadání, dostaneš XHTML a prohlížeče budou dostávat kompatibilně pokažené HTML ;-)
greenleader
Profil
njn ale ja som si objednal validny a optimalizovany kod pre vacsinu pouzivanych prehl.
panther
Profil
greenleader
to asi také víš, že xhtml s mime typem text/html není xhtml ;-)
greenleader
Profil
ale ved ja nikoho do nicoho nenutim, v piatok som mu povedal, ze ak sa neciti na to, ze ten kod bude 100% validny a optimalizovany pre prehl. ktore som mu vymenoval, tak nech to ani nerobi..pretoze inak to nekupim.

Nejako sa to tu zacina offtopicovat
SwimX
Profil
greenleader
njn ale ja som si objednal validny a optimalizovany kod pre vacsinu pouzivanych prehl.
validní pro většinu prohlížečů? Ono jde udělat validní kód pro nějaké prohlížeče?
panther
Profil
greenleader
ale ved ja nikoho do nicoho nenutim, v piatok som mu povedal, ze ak sa neciti na to, ze ten kod bude 100% validny a optimalizovany pre prehl.
a chtěl jsi xhtml a k tomu ještě validní? To nikdy nebude.
greenleader
Profil
Falcon o tom vedel, v piatok mohol napisat ze sa to neda/nevie to a vsetko by bolo OK, ja teraz nebudem kupovat nieco, co som si neobjednal..

Prides do restauracie, vypytas si varenu 20 rocnu zenu, casnik sa usmeje, povie OK a donesu ti kurca na nive.. :D
panther
Profil
greenleader
odpověz mi na otázku, prosím [#28]. Chtěl jsi validní xhtml? Chtěl jsi něco, co neexistuje, pokud chceš, aby byl tvůj web vidět v IE.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0