Autor Zpráva
Noira
Profil *
Potřebuju odkazy na články o tom (přeháním)...:

1/ proč je IE "špatný" a proč ho nepoužívat
2/ jak nezobrazuje korektně různé věci
3/ co je to projekt w3.org a validita webu.

Pokud možno něco pro úplného blbce. Potřebuju někam odkázat, až budu evangelizovat na svých stránkách (80% uživatelů IE, věkový průměr hrozivě nízký, ptají se mě na blbosti..). Pokud se s novou verzí stránek podaří získat alespoň třetinu lidí používajících Mozillu, budu šťastná, ale chce to argumenty.
ronnie
Profil
Pokud ti nevadí angličtina, tak http://www.stopie.com/
Fred
Profil
Browse Happy
halogan
Profil
2/ box model u starsich verzi, ale i v IE6 v quirku, PNG alpha kanal, max/min-height/width
3/ Jsou tam standardy pro tvorbu webu, validita je korektni napsani dokumentu v urcitem jazyce, pokud je dokument validni, tak by se mel zobrazit korektne (nemyslim tim CSS rozlozeni v prohlizecich!)
1/ IE neni spatne, jen pro nejake uzivatele nebezpecne. Pro klasickeho uzivatele jsou alternativni prohlizece lepsi z hlediska pouzivani a bezpecnosti.
thingwath
Profil
http://channel9.msdn.com/wiki/default.aspx/Channel9.InternetExplorerBu gs
http://channel9.msdn.com/wiki/default.aspx/Channel9.InternetExplorerPr ogrammingBugs

Minimálně to vypadá na pohled docela hezky :-)
Noira
Profil *
Ach jo:-)
myslíte, že kdyby mí uživatelé uměli anglicky, tak bych nemusela všechno překládat? Mám tam skvělé PDF v angličtině a skoro nikdo o ně nejeví zájem.
Díky, přečtu si to, ale je to marný.
prostě na první stránce je dole ikonka s oranžovou liškou, třeba se někomu bude líbit a klikne na ni...a spousta dalších divných ikonek:-)
Leo
Profil
"Ach jo:-) myslíte, že kdyby mí uživatelé uměli anglicky, tak bych nemusela všechno překládat? Mám tam skvělé PDF v angličtině a skoro nikdo o ně nejeví zájem."

Pokud vam to stoji za to tak si to prectete sama a udelejte cesky vycuc, ale pochybuju, ze uzivatele stranek zas az tak zajima nastroj, kterym jim je ukazuje, zajima je obsah stranky samotne. Leo
Noira
Profil *
Ale tu ikonku STOP IE využiju, díky. Na moje návštěvníky člověk musí obrázkově.
Noira
Profil *
leo rozumím, tohle jsou už jenom detaily.
Yuhů
Profil
a pokud chceš pohled z druhé strany, prostuduj si www.webylon.info

ne, že bych s tím souhlasil, ale je to moc zajímavé čtení
Fred
Profil
Yuhů Ty pohledy z druhé strany jsou někdy tvrdé :-) Připomíná mi to trochu tenhle článek
http://www.barry.pearson.name/articles/layout_tables/defence.htm versus http://www.hotdesign.com/seybold/index.html
wizard
Profil
Webylon je super, fakt skvělý čtení. Jen by mě zajímal Váš názor na to, že převod XML do XHTML je "zbytečný" a zbytečně vše komplikuje... Myslím, že XML by měl být "multi-transformační". Chci vědět co si o tom myslíte :)
thingwath
Profil
Webylon je v některých ohledech zajímavé čtení, nicméně často si nevidí dál než na špičku nosu, je to celkem krátkozraké. Nabízenému řešení se lze možná tak zasmát. Některé jeho prvky se samozřejmě běžně používají, ale...

Převod XML -> XHTML jestli je zbytečný... XML je formát do kterého se dají uložit data v různých formátech. Je myslím zbytečné ukládat data v nějakém vlastním XML formátu a pak to převádět do XHTML, pokud jediné co s těmi daty dělám, je právě ten převod do XHTML. Jinak to ovšem může být velmi výhodné. Musíme se ovšem vyvarovat přístupu ,,web pro web``. Web není osamoceně umístěn ve vzduchoprázdnu, ale je součástí našeho světa, kde už XML našlo značné využití :-)
Chamurappi
Profil
Pohledy z druhé strany. Ó jak často častován tímto pojmem jsem. Samozřejmě vždy s patřičným dovětkem "né, že bych se vším souhlasil, nekamenujte mne za odkazování" :-)

Druhá strana není nepřístupnost. Druhá strana není tabulkový layout. Druhá strana není oslava Exploreru. Druhá strana není nevalidní web. Ta Druhá strana totiž vůbec není. Stejně jako není ta První. Či alespoň mně nebylo dáno, abych ono rozdělení viděl. Možná mi překáží již zde zmíněná špička vlastního nosu. A možná ne.

Prosazuji pluralitu názorů, nicméně fakta o minulosti by měla býti jednotná. Technické evangelizaci se podařilo překroutit vše od vzniku webu, přes válku prohlížečů až po záminku sebe sama. To se mi nelíbí. Nemám rád soudce, kteří vynáší soudy na základě smyšlených důkazů.

Reaguji na Noiru:
Chceš-li doporučovat Mozillu, doporučuj Mozillu. Zneužívat mladé návštěvnictvo k evangelizaci je ohavné.

Reaguji na Yuhůa:
Díky Ti za odkaz.

Reaguji na thingwatha:
Díky Ti za konstruktivní kritiku mnou nabízeného řešení. Do teď jsem si neuvědomoval, jak moc je ten kousek skriptu legrační :-)
wizard
Profil
Myslel jsem, že do diskuzí nebudeš zasahovat... Ale je to jen dobře. Mam tedy jan jednu otázku. Ve světle Webylonu mám někdy strach, že psaní validní kódu je na škodu, píšu v XHTML 1.1 a zajímalo by mě je-li špatný něčím jiným než "pomalostí", na které se doufám pracuje?
Acci
Profil
je-li špatný něčím jiným než "pomalostí"
Jak pomalostí?
wizard
Profil
No někde se kuli struktuře XML musí čekat na ukončovací značky elementů, což je alespoň jeden, ten kořenový
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0