Autor Zpráva
Martina H.
Profil *
Ahoj,
muzu prosim pouzivat v css tohle?

#MenuHorniLeva { background: url(MenuHorniLeva.jpg); }
.JineMenu

a v html nebo xhtml pak tohle?

<div id="MenuHorniLeva"> nebo <div class="JineMenu">

a u nazvu souboru MenuHorniLeva.jpg nebo JineMenu.jpg

nebudou prosim delat vsechny oznacene polozky nejake problemy pri provozu webu? Moc dekuji za pomoc ;) M.
Ghosting
Profil
#MenuHorniLeva { background: url(MenuHorniLeva.jpg); } 

a html
<div id="MenuHorniLeva">Lorem ipsum</div>



Kdyz se zapis v (x)html opakuje tak
.MenuHorniLeva { background: url(MenuHorniLeva.jpg); } 

a html
<div class="MenuHorniLeva">Lorem ipsum</div>


Musis dodrzet velikost pismen (bezi-li web na platforme Linux, u ISS je zo jedno.
Martina H.
Profil *
Ahoj, vubec ale vubec jsem nepochopila co jsi mi tam opravil :(
panther
Profil
Martina H.
nebudou prosim delat vsechny oznacene polozky nejake problemy pri provozu webu? Moc dekuji za pomoc ;) M.
proč by měly?
Martina H.
Profil *
panther
No proto ze se snazim psat nazvy u divu, obrazku atd.. nejen malejma pismenama, tak proto se ptam..
Railbot
Profil
Martina H.
#MenuHorniLeva, .JineMenu { background: url(MenuHorniLeva.jpg); }
panther
Profil
Martina H.
No proto ze se snazim psat nazvy u divu, obrazku atd.. nejen malejma pismenama, tak proto se ptam..
a máš k tomu nějaký vážný důvod? Nebylo by lépe psát malými písmeny, bez diakritiky?
Martina H.
Profil *
panther
diakritiku nepouzivam, jen pouzivam mala a velka pismena abych nemusela psat do dlouhych nazvu pomlcky, ktere navysuji delku nazvu.. Nic jineho nepotrebuji vedet, jen jestli muzu pouzit velka pismena pro bezproblemovy chod webu nebo ne..
panther
Profil
Martina H.
vedet, jen jestli muzu pouzit velka pismena pro bezproblemovy chod webu nebo ne..
vadit by to nemělo, ale dávej pozor, ať se nepřepíšeš - pomlčky jsou IMHO praktičtější. Nebo zkracuj celé názvy, nepotřebuješ tak dlouhé :-)
Martina H.
Profil *
panther
No to jo, ale kdo se pak ma v tech zkratkach vyznat :)

BTW: kdyz jsme u toho, kolik znaku je max pro praci s webem, ftp atd.. u nazvu souboru?
Bubák
Profil
Martina H.
Pokud budeš používat nějakou konvenci, ve které se vyznáš, tak nenastane problém. Tvůj způsob je sice trochu neobvyklý, ale rychle pochopitelný i bez vysvětlování.

kolik znaku je max pro praci s webem, ftp atd.. u nazvu souboru?
Záleží na nastavení serveru, nechce se mi to hledat, ale mám dojem, že 1000 znaků je bez problémů.
Martina H.
Profil *
Bubák
Tak to je super, me uplne staci cca +-25 znaku ;)

Moc dekuji za informace M.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0