Autor Zpráva
Duck2
Zdravím,

Nevíte někdo jestli by šlo <iframe> nahradit nějakým scriptem? (jakýmkoliv)
<iframe> je totiž nevalidní pro xhtml 1.1

díky za pomoc ;-)
Str4wberry
Třeba <object>, ale spíš bych se vykašlal na validitu nebo změnil DTD.
Chamurappi
Reaguji na Ducka2:
Proč se staráš o validitu? Co si od zelené hlášky slibuješ?
Duck2
Pro Str4wberry
Ten <object> funguje a je validní, díky moc ;-)

<object width="150" height="400" data="http://www.blueboard.cz/shoutboard.php?hid=mmhbij16c4xmvbd8siv81nc7n6oenh"></object>

Pro Chamurappi
Slibuju si stránku která se bude správně zobrazovat, a když budu dělat někomu web na zakázku, tak bude myslím spokojenější když bude mít validní stránku ;-)

Dle mého názoru mají být všechny weby validní, podle "deklarovaného" standardu.
Str4wberry
Duck2:
To je odvážné tvrzení, předpokládám totiž, že Tvůj web stejně validní nebude. :–)
bohyn
Duck2
Tak abys to mel validni posilej HTTP hlavicku
Content-Type: application/xhtml+xml

Bez ni XHTML validni neni a prohlizece to interpretuji jako HTML
Da se to udelat v nastavenim serveru (.htaccess v Apache) nebo pres PHP popripade jine scripty.
<? header("Content-Type: application/xhtml+xml"); ?>
Chamurappi
Reaguji na Ducka2:
Skutečné XHTML 1.1 se nebude správně zobrazovat všem návštěvníkům. Pokud tvá stránka užívá MIME typ „text/html“, deklaruje tím, že s ní má být zacházeno jako s HTML a nikoliv jako s X(HT)ML.
Bubák
Nepochybně ;-) http://kesolim.sweb.cz/validator_je_prima/
SwimX
Chamurappi se ptal [#3]„Co si od zelené hlášky slibuješ?
Duck2: „Slibuju si stránku která se bude správně zobrazovat
Pokud je stránka validní, neznamená to, že se bude správně zobrazovat.
Stejně tak není validita nic platná pro SEO.
Je pravda že většina zákazníků chce mít stránky validní aby byli "cool", ale to je jenom jejich neznalost.

Dle mého názoru mají být všechny weby validní, podle "deklarovaného" standardu
a vysvětlíš nám proč?, když prohlížeče nevalidují, vyhledávače (roboti) také ne, a návštěvníci jen zřídka - a to eště jenom pro radost, protože jiný význam to nemá.
Duck2
Pro Str4wberry
Nevidím důvod proč by nebyla validní
bohyn
Duck2
Nevidím důvod proč by nebyla validní
Tak si to vyzkousej ;)
Duck2
bohyn:
Nelíbí se mu NET ZÁPIS, ale ofic. validator w3c bere za chybu to, když tam není ... Jinak ten "neoficialni" nic jineho nenasel.
Chamurappi
Reaguji na Ducka2:
ale ofic. validator w3c bere za chybu to, když tam není
Protože se chybně domnívá, že používáš XHTML, přestože zcela jasně deklaruješ v hlavičce Content-Type „text/html“. Všechny prohlížeče berou tvůj kód jako HTML a lomítka (naštěstí) ignorují. Takže se opět ptám: Co si slibuješ od validity? Správné zobrazení těžko, když validuješ podle jiných pravidel, než jaká mají dodržovat prohlížeče.

Jinak ten "neoficialni" nic jineho nenasel.
Nelíbí se mu také <!doctype>. Odstraníš-li všechny chyby, na které upozorňuje český validátor, budeš mít stránku validní.
bohyn
Duck2
Nelíbí se mu NET ZÁPIS
Protoze to nebere jako XHTML, ale jako HTML

ofic. validator w3c bere za chybu to, když tam není
Protoze W3C validator neumi pracovat s HTTP hlavickama a pracuje pouze s DOCTYPE (tim mimochodem porusuje vlastni normy), narozdil od prohlizecu a neoficialniho validatoru.
Duck2
Heh, napište mě prosím tu hlavičku pro xhtml, nějak sem to nepochopil z toho validatoru ani z toho příspěvku výše :-)
Moc díky.
Chamurappi
Reaguji na Ducka2:
Používáš HTML, měl bys deklarovat HTML, nikoliv XHTML. Validátor ti doporučuje <!doctype>.
Duck2
Stránka je validní podle oficiálního w3c a podle českého w3c :-)

http://www.ut-series.ic.cz/NEW-ut-series/new-vzor1.html

For Str4wberry
Špatný předpoklad
panther
Duck2
Stránka je validní podle oficiálního w3c a podle českého w3c :-)
ano, protože jsi změnil Doctype z XHTML na HTML ;-)
bohyn
Duck2
Kdyz to mas napsane v HTML tak proc sem pletes XHTML?
Duck2
Duck2
Kdyz to mas napsane v HTML tak proc sem pletes XHTML?

Já tady nic nepletu :-) To vy mě tady pletete :-D

Já xhtml ani nechtěl používat, samé pletky stím... ale kvůlu původnímu free hostingu webzdarma který má reklamu v xhtml, jsem to přepsal do xhtml... pak jsem stejně zjistil že to má nevalidní i pro xhtml tak jsem přešel na free hosting IC.cz který používá javascript na reklamu a už jsem to nějak zpět na html nevracel.

Jinak docela mě mrzí že takový SEO-SERVIS.cz vydělává na tom že uči ty co si zaplatí školení, nevalidní kód, samy mají podle cz w3c nevalidní kód a to chtějí ostatním pomáhat. Ještě že já si to neplatil a opravil vše sám s pomocí internetu.
panther
Duck2
Já xhtml ani nechtěl používat, samé pletky stím
tak proč ses o něj, falešné, snažil?

ale kvůlu původnímu free hostingu webzdarma který má reklamu v xhtml, jsem to přepsal do xhtml...
nepřepsal, jen jsi přidal lomítka a změnil doctype.

pak jsem stejně zjistil že to má nevalidní i pro xhtml tak jsem přešel na free hosting IC.cz který používá javascript na reklamu a už jsem to nějak zpět na html nevracel.
a vadila ta nevalidita něčemu?

Jinak docela mě mrzí že takový SEO-SERVIS.cz vydělává na tom že uči ty co si zaplatí školení, psát nevalidní kód, samy mají podle cz w3c nevalidní kód a to chtějí ostatním pomáhat.
kvalita webu se rozhodně nedá srovnávat podle validního nebo nevalidního kódu. Jsou jiné, mnohem důležitější a podstatnější věci, které poukazují na kvalitu webu/jejich tvůrce.

Ale ano, máš pravdu, seo-servis je lehce pochybný web.
Chamurappi
Reaguji na Ducka2:
ale kvůlu původnímu free hostingu webzdarma který má reklamu v xhtml
Stěžuj si u nich. Myslím, že existuje více variant reklamního kódu.

docela mě mrzí že takový SEO-SERVIS.cz vydělává na tom že uči ty co si zaplatí školení, nevalidní kód
Stěžuj si u nich.

a to chtějí ostatním pomáhat
Dobročinnost bych v jejich konání nehledal. Hlavně sbírají zpětné odkazy kvůli SEO pověrám.
Str4wberry
Duck2:
Stránka je validní podle oficiálního w3c a podle českého w3c
HTML 4.01 Transitional — no vida, teď už můžeš přejít zpátky k <iframe>.
Radek9
Já jenom, že validita není moc důležitá ke chodu webu. Samozřejmě nemůže fungovat s úplně spřeházeným kódem, ale třeba takový seznam.cz. schválně se koukni na jeho validitu :D http://validator.webylon.info/check?uri=seznam.cz a jak je to navštěvovaný web.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: