Autor Zpráva
Philber
Profil
Ahoj,
vytvářím si layout a chtěl sem aby vše bylo validní xhtml1,.. podle českeho validátoru,.
Přes chybu "Příčinou této chyby je posílání XHTML dokumentu s typem „text/html“."
sem se dostal přidáním hlavicky
<?php
Header('Content-Type: text/xml;');
?>


ale pak mi to nepobíralo kódování pořad to píše us-asci kdyz tam chci utf-8
nevíte ak to vyřešit?

stranka test.philber.org
validator validovat stranku

Děkuji


EDIT:
zkousel sem i
<?php
Header('Content-Type: text/xml; UTF-8');
?>
a meta tag to uz nebere
Chamurappi
Profil
Reaguji na Philbera:
MIME typ „text/xml“ má podle RFC výchozí kódování „us-ascii“, přebít jej lze jen parametrem „charset“ v HTTP hlavičce Content-Type.

Header('Content-Type: text/xml; UTF-8');
Doplň před UTF-8 „charset=“.

Nedoporučuji používat MIME typy z rodiny XML.
Joker
Profil
Philber
vytvářím si layout a chtěl sem aby vše bylo validní xhtml1,.. podle českeho validátoru,.
Pokud jde jen o zelenou ikonku, validoval bych XHTML oficiálním validátorem, ten ho vezme i jako text/html a zobrazí zelenou :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
I v českém validátoru si může nastavit jiný druh validace. Ale Philberovi jde očividně o validitu, ne o zelenou ikonku :-)
Nabízí se otázka, proč mu jde o validitu.
Philber
Profil
Joker
ja vim na w3c je to valit, a o ikonku nejde

Chamurappi
Nedoporučuji používat MIME typy z rodiny XML.
šlo by to nějak vysvětlit,

No o validitu mi jde proto ze mě jaksi znervóznuje ze to validní není, a to pak znamená ze tam je asi něco v nepořádku.
Vim že stránky jsou pouzitelný i když validní vůbec nejsou, ale o to mi tolik nejde

edit: jinak to kodovani uz je vporadku dekuju
Chamurappi
Profil
Reaguji na Philbera:
šlo by to nějak vysvětlit,
Některé prohlížeče a některé vyhledávače nepodporují XHTML (čímž myslím to opravdové, s XML typem). I výrobci prohlížečů doporučují jej nepoužívat.
Nedávno se tu řešila podobná otázka.

mě jaksi znervóznuje ze to validní není, a to pak znamená ze tam je asi něco v nepořádku
Prohlížeče ty chyby obvykle ignorují. Používají na tvoji stránku HTML parser, který očekává HTML syntaxi, nikoliv XML syntaxi. Chceš-li mít skutečně validní kód funkční napříč nejširším spektrem prohlížečů, musíš vyměnit <!doctype> a odstranit nahlášené nedostatky.
Philber
Profil
čili že takováhle hlavicka je už ok
<?php
Header('Content-Type: application/xhtml+xml; charset=utf-8');
// Header('Content-Type: text/xml; charset=utf-8');
?>
Chamurappi
Profil
Reaguji na Philbera:
I ta předchozí byla OK. Ale opakuji, že některé prohlížeče a vyhledávače nepodporují XHTML.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0