Autor Zpráva
janka
Profil *
Chcem sa opytať na validitu zdrojového kódu.
V škole sa učíme SEO. Ked dam kontrolovat svoju stranku vyhadzuje mi ze nemam validny zdrojovy kod. Moze mi niekto prosim napisat ako ho mam upravit aby bol validny?
ale poprosim v takej ludskej reci nie programatorskej:)) zeby som tomu aj pochopila
Dakujem,
moja stranka je www.nadkolesie.tym.cz
Joker
Profil
janka
První věc, jelikož to nesouvisí s Philberovým dotazem, založte si vlastní téma.
Dále, XHTML transitional neumožňuje použít rámy... buď musíte použít definici typu dokumentu pro rámy, nebo nepoužívat rámy.
Doporučil bych spíše nepoužívat rámy.
Dále na hlavní stránce není uvedené kódování.

Dál už to závisí na tom, jak se rozhodnete ohledně těch rámů.
Chamurappi
Profil
Reaguji na janku:
V škole sa učíme SEO. Ked dam kontrolovat svoju stranku […]
Jak kontrolovat? SEO zkontroluješ tak, že si necháš vyhledat stránku ve vyhledávači. Žádný seo-servis.cz, ani žádná jiná pochybná pseudoslužba SEO nekontroluje.

Moze mi niekto prosim napisat ako ho mam upravit aby bol validny?
K čemu ti to bude? Vyhledávače nevalidují.

ale poprosim v takej ludskej reci nie programatorskej:))
Stačilo by ti to česky?
jakubroz
Profil
rozhodně nepoužívej rámce pokud to máš na SEO.
A k validitě: validator ti píše přímo co máš blbě ;-)
janka
Profil *
jakubroz
A keď tam tie rámce musia byť? profesor nam dal povedzme šablónu a my sme ju len vyplnili..
Ale mne to validator nenapísal :) nevieš mi prosím poradiť stránku kde by mi tie chyby vyhodil? mne vyhodilo len počet chýb.
ďakujem
panther
Profil
janka
profesor nam dal povedzme šablónu a my sme ju len vyplnili..
pokud ti dal nevalidní šablonu, neřeš to.

Ale mne to validator nenapísal :)
v tom případě ti asi vyhodil zelenou fajfku. Každá chyba je popsaná, i s řešením.

nevieš mi prosím poradiť stránku kde by mi tie chyby vyhodil?
válidátor, dokonce český.

mne vyhodilo len počet chýb.
kdybys odskroloval dolů, byly by chyby rozepsané.
janka
Profil *
panther
ano, ďakujem už som si to všimla:)
janka
Profil *
janka
a ete dakujem za cesky validator:)
Trejpa
Profil
janka
V škole sa učíme SEO.
Tak se to učíte špatně.
1. Největší překážkou SEO jsou rámce.
2. Validita je to poslední, o co by ses měla při SEO starat.
3. První podmínkou pro nalezení stránky je vlastní hodnotný obsah. Za ten ukradený tě vyhledávače vyhodí z vyhledávání.
4. Za desítky odkazů na „spřátelené“ nerelativní stránky tě vyhledávače také nepochválí, nesnášejí totiž linkfarmy.



ako ho mam upravit aby bol validny?
Je vidět, že před teorií SEO by ti prospěla HTML praxe.

1. Vložíme web do validátoru a dostaneme tohle.
2. Co vidíme? Chyba první - posílání XHTML dokumentu s HTML hlavičkou (projeví se chybami v syntaxi DTD). Ideální je vykašlat se na falešné XHTML a kódovat v normálním HTML, ale jelikož jde o školní projekt a falešné XHTML je zřejmě podmínkou dobré známky, tak to obejdeme a v rozšířeném nastavení validátoru přepneme na XHTML (předběžné validování). Dostaneme tohle.
3. A teď jdeme po chybách. Řádek 5, znak 52 - špatně zapsaná meta značka.
<meta http-equiv="content-type" content="text/html"; charset="windows-1250" />
Takže takto: <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250" />
4. Další dvě chyby zmizí při odstranění předchozí.
5. Řádek 6, znak 48: neplatný znak. Aha, ale jak je to možné, když se správně zobrazuje? Jde o neznalost formátu XHTML. Výchozím kódováním XHTML je UTF8, ne tvoje Windows 1250. Ono se totiž změna kódování v XHTML vkládá jako XML prolog na začátek dokumentu (a meta značka pro kódování je v ideálním - ne tvém - XHTML zbytečná). Tedy jen kvůli validitě přidej na úplný začátek před <!DOCTYPE> tento prolog: <?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>
6. Já si teď trošku pomůžu a na demonstraci výsledku vnutím validátoru tvé kódování. Takže teď to vypadá takto.
7. Přeskočím (tebou zajisté opravené) zmíněné chyby metaznačky a podívám se dál. K chybě Řádek 13, znak 53 se vrátím později, teď přejdu na následující chyby týkající se značek <frameset>, <frame> a jejich atributů. Proč nejsou dovoleny? Inu, to teď závisí na DTD, podle kterého validuješ. No a ve verzi Transitional rámce nejsou. A protože ty tam rámce použít chceš, tak budeš muset změnit DOCTYPE na tento tvar: <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Frameset//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-frameset.dtd"> a nebo zkráceně <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Frameset//EN">.
8. Pro demonstraci opět vnucuji validátoru tvůj DOCTYPE (tentokrát verzi Frameset) a výsledek vypadá takto.
9. Vracím se k chybě Řádek 13, znak 53. Poskytovatel služby ti do stránky vkládá reklamu formou javaskriptu. Určitě se snaží ji vložit do <body>, ale protože hned žádné nenajde, tak to vloží za <head>, tedy do elementu <html>. A v něm podle všech verzí DTD být skript nesmí. Na tomto místě ti doporučím spojit se s poskytovatelem a zeptat se ho (najít v nápovědě), zda neumožňuje vložení skriptu do jiné stránky podle tvé volby. Jinak tento bod zvaliditelný není. (Procházel jsem nastavení IC.cz a možnost validního vložení reklamy do stránek tvořených rámci nemají, takže na tomto hostingu bez šance na validní rámce.)
10. Řádek 20, znak 10. Element noscript je na tom stejně jako script, takže viz minulý bod.
11. Dvojice chyb Řádek 24, znak 36 a Řádek 25, znak 43: Používáš falešné XHTML, tak si uvědom, že všechny nepárové značky je třeba ukončit. Obvykle se to dělá lomítkem na konci značky. Takže takto: <frame ... />
12. Dvojice chyb Řádek 27, znak 57 a Řádek 34, znak 10: stejné jako v bodě 9.
13. Řádek 35, znak 10: Element noframes lze vložit pouze do elementu frameset. Takže ho tam vnoř (značka </frameset> nebude před elementem noframes, ale za ním).
14. Řádek 35, znak 21: Element noframes má povinnou vnořenou značku <body>, takže minimální struktura je tato: <noframes><body> </body></noframes>
15. Na ostatních (vnořených) stránkách oprav stejné chyby (jen nechej DTD Transitional) a další chyby už určitě zvládneš.

16. Tak, a máme to za sebou. Cítíš se lépe? Zobrazuje se snad stránka lépe? Řekl bych, že ani jedno. A na vyhledatelnost (SEO) to vliv mít nebude. Jen mě zaráží, že u všech chyb jde o základní znalosti HTML a XHTML, což bys ale měla znát dříve, než se začneš učit teorii SEO.
janka
Profil *
Trejpa
fuuha, ďakujem veľmi pekne toto si musim poriadne naštudovať:) takýto výklad nedostanem ani v škole:) veľmi si mi tým pomohol
shaggy
Profil
V škole sa učíme SEO.
profesor nam dal povedzme šablónu a my sme ju len vyplnili..
Ešte by si mala napísať o akú školu ide, aby si varovala ostatných :-) Ja som sa v škole tiež učil "SEO" (treba to brať s nadhľadom, v škole ťa nikdy nenaučia to, čo v praxi), ale mám pocit, že tvoj profesor celkom nevie, o čom prednáša.
Ako ti písali ostatní - validita je nepodstatná, ak ti ide iba o to, tak ti už poradili. Ak chceš vedieť viac o seo, skús si prečítať SEOchat.
janka
Profil *
shaggy
:o) myslím, že nemusim nikoho varovať vážne:) ja som s jeho prednaškami veľmi spokojná.
Ide o to, že on nám nič takéto nekázal robiť (myslím validitu).. len ja som sa k tomu dostala pri čítaní článkov o SEO (kuknem aj ten co si mi doporučil) a ked som sa dostala k možnosti overiť validitu kódu spravila som to a mala som tam veľa chýb.. myslela som, že by mi ich oprava mohla pomôcť..
to máme len takú súťaž, že máme slovo nadkolesie a toto slovo sa zadá asi o dva týždne do google a kto bude prvý má najviac bodov a bude sa to postupne znižovať.. poznáš nejaké triky jak sa dostať na prvé miesto a hlavne sa tam udržať?:)
drowmirg
Profil *
janka
jednoduche, staci aby na tebe odkazyvaly weby s vysokym google rankem, takze se musis dohodnout s nejakyma majitelama webu
shaggy
Profil
janka
mne nešlo ani tak o to, že "musíte" kontrolovať validitu, ale o to, že vám dal šablónu v rámcoch a ide vám prednášať o SEO. Ale to je nepodstatné teraz.

poznáš nejaké triky jak sa dostať na prvé miesto a hlavne sa tam udržať?
Bohužiaľ to nie je také jednoduché, ako píše drowmirg. Pár "trikov" poznám, ale kým by som ti ich vysvetlil, tak by ti aj skončil semester (alebo ročník, neviem či študuješ SŠ alebo VŠ). Pozri si ten odkaz čo som ti dal, máš tam základné rady, myslím že pre tvoje potreby to bude stačiť :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0