Autor Zpráva
Undead_krtek
Profil *
Dobrý den, je možné pomocí Xml a Css naprogramovat web ? Vím že třeba jednoduchou textovou prezentaci pomocí téhle technologii udělat lze, v Xml se naprogramuje text a v css se navolí barva velikost a tak ale nešlo by třeba i pomocí css nebo v tom xml vložit obrázek, udělat odkazy a tak ? Xml nemá předvolené tágy a to je veliká škoda... .
Chamurappi
Profil
Reaguji na Undead_krtka:
Ne. Viz Jde udělat web v XML? V HTML je velká konkurence.
Kolik takových dotazů nám ještě položíš? Co nechápeš na našich odpovědích?
yFang
Profil
Undead_krtek
Xml nemá předvolené tágy a to je veliká škoda...
Naopak to je veliká výhoda. Co tě vůbec vede k tomu chtít udělat web v XML?
Undead_krtek
Profil *
Tak právě ta volnost a vlastní pojmenování tagů se mi zalíbilo, ale také jde načíst xml do flashe a pak s ním pracovat ve flashi ale to už pak chce flash player a je to vše pomalé... :-(
Chamurapi: Spíše mě to zajímá tak se chci zeptat ;-)
Undead_krtek
Profil *
Není teda nějaká možnost jak udělat web v Xml + css nebo v Xsl ??
yFang
Profil
Undead_krtek
Jestli ti záleží na použitelnosti, tak ne.
panther
Profil
Chamurappi
Kolik takových dotazů nám ještě položíš? Co nechápeš na našich odpovědích?
Já se ti spíš divím, že jsi nezačal pomalu odmazívat ;-)
Undead_krtek
Profil *
A je něco jako xml ale na tvoření webů doslova ? Třeba jako je JSP ale lehčí ?? Nebo Ruby on Rails ale tam mám zase problémy to rozjet :-(
Timy
Profil
Undead_krtek
A je něco jako xml ale na tvoření webů doslova ?
XHTML?
Mike8748
Profil
Undead_krtek
sice pořád nechápu smysl tvého lovu po nové převratné technologii pro tvorbu webu, ani proč se ti html nelíbí, ale budiž, každej se nečím musí zabavit :)

ano, pomocí xml mužeš "vytvořit" web, resp. jeho obsah. a pak použít XSL transformaci a udelat z toho (x)HTML kterou naservíruješ návštěvníkovi.
JSP i Ruby jsou server-side jazyky a navštěvníkovi stejně jejich výstup nejak musíš prezentovat, a to opět pomoci HTML

nejlepší by bylo kdyby si použil jednu z následujících možností:
- vykašlat se na to a dělat web "normalně" v (x)HTML+CSS jako to dělají tisíce dalších tvůrců webu, nebo
- nějak smysluplně vysvětlit proč se ti HTML nelíbí a proč hledáš jiné způsoby

pak je tu ještě třetí možnost: udělat si vlastní specifikace a naprogramovat vlastní prohlížeč :)
Undead_krtek
Profil *
Tak já se rád učím něco, co neumí každý. Třeba takový html se dá psát v pohodě v poznámkovém blogu a tak ho taky každý píše... mě nevadí když se třeba něco zkompiluje a na výsledných stránkách je html ale chtěl bych něco z čím se můžu pohrát tím pádem aby tam byli proměnné a různé funkce. Třeba takový flash je super ale tam je zase veliká práce s grafikou potřebuje se flash player a tak... . Flex je o něco lepší... tam se dá vše vyvolat skriptem a má to tágovou úpravu. Ale zase skoro nikde nejde a je pomalý. Možná zkusím Xaml a Silverlight :-) ale už si vážně připadám že jsem objevil všechny webové programační jazyky a že jsem na pokraji svých sil. :-D
panther
Profil
Undead_krtek
ale už si vážně připadám že jsem objevil všechny webové programační jazyky a že jsem na pokraji svých sil
kdybych se tak taky cítil, zvolil bych s nějvětší pravděpodobností sebevraždu ;-)
Undead_krtek
Profil *
To byla rada ? Já jsem naštěstí optimista, a věřím že se ještě něco najde... skouším teď Xaml
yFang
Profil
Undead_krtek
A čeho chceš dosáhnout tím, že budeš mít web v něčem, co třeba některé prohlížeče nedovedou zobrazit?
Undead_krtek
Profil *
Dobrý vnitřní pocit ;-)
shaggy
Profil
dá psát v pohodě v poznámkovém blogu
Hmm, ešte som neskúšal cez môj blog vytvoriť úplne novú stránku. Ale dík za radu.

tam se dá vše vyvolat skriptem a má to tágovou úpravu
Skús biliard, snooker, pool a pod., tiež tam máš tága.

mě nevadí když se třeba něco zkompiluje a na výsledných stránkách je html ale chtěl bych něco z čím se můžu pohrát tím pádem aby tam byli proměnné a různé funkce
Ak ti ide iba o to, tak skús php. Urob si pre každý tag jednu funkciu a nakoniec z toho poskladáš stránku. Nepôjde o žiadny parser, proste sa pohráš iba s premennými a rôznymi funkciami. Napr. urobíš:

$body_start = "<body>";
$body_end = "</body>";


a nakoniec to všetko iba pospájaš :-)
Nie je to vôbec praktické a nie je to ani užitočné, ale to nie sú ani tvoje otázky. Možno to aspoň uspokojí tvoju potrebu robiť niečo inak.
Timy
Profil
Undead_krtek
Tak já se rád učím něco, co neumí každý.
Tak se nauč Lisp. Je to programovací jazyk, ve kterém jde udělat úplně všechno, skoro nikdo v něm u nás neumí a je velice elegantní.

Pokud Lisp nestačí, pak už snad zbývá jen tenhle postup: Vytvoř si kostru webu v XML, toto XML pak ulož do databáze, nainstaluj si na server nějaký C kompilátor, tím při každém requestu vytvoř PHP soubor, který vytáhne požadované XML z databáze, pomocí XSL transformace z toho sestav základní HTML stránky, přilinkuj k tomu Javascript, který by mohl vytvářet nějaký C# program, a který doplní do kostry HTML stránky samotný obsah. Myslím, že takto weby opravdu nikdo nedělá, takže by to mohlo splnit tvé požadavky.
yFang
Profil
Undead_krtek
Dobrý vnitřní pocit ;-)
Dobrý vnitřní pocit z toho, že to půlce návštěvníků nebude fungovat? :-)
Undead_krtek
Profil *
Timy: A jak je na tom Lisp z obtížností ? Já nejsme zase nějakej super logik abych vše chápal...
yFang: Jo, nejlepší by bylo kdyby to nešlo nikomu ;-)
Timy
Profil
Undead_krtek
Podívej se třeba na Scheme na wiki. Je to velice podobný jazyk, syntaxe je téměř totožná. Jsou tam jednoduché i složité příklady. Dole pak máš i odkazy na skripta.
Undead_krtek
Profil *
Ouu u Wikipedie je spousta jazyků. Podívám se tam do formátovacích. Například AWK: http://cs.wikipedia.org/wiki/AWK ale nevím jestli se to dá uložit třeba jako index na web... Ale když to umí text formátovat...
habendorf
Profil
Nevíte někdo prosím, jak se míchá malta v houslích? Nebo mám radši zkusit klarinet?
Joker
Profil
Undead_krtek
Už zas?

Spíše mě to zajímá tak se chci zeptat ;-)
Dobře, zeptat se chápu. Odpověděli jsme. Následoval úplně stejný dotaz pod jinou přezdívkou. Pak třetí, čtvrtý,...
I posté by byla odpověď pořád stejná.

Tak já se rád učím něco, co neumí každý. (...) Třeba takový flash je super ale tam je zase veliká práce s grafikou (...) Já nejsme zase nějakej super logik abych vše chápal...
Paráda: "Chci umět něco, co neumí každý. Ale zas aby to nedalo moc práce. A nemuselo se u toho moc přemýšlet" :o)))

už si vážně připadám že jsem objevil všechny webové programační jazyky a že jsem na pokraji svých sil. :-D
Určitě zdaleka "neobjevil", nicméně co přestat "objevovat" a zkusit se nějaký taky "naučit"?
Nic osobního, ale říká se: Jen Bůh a naprostý blbec mohou mít pocit, že vědí úplně všechno.
Undead_krtek
Profil *
Omlouvám se, zkusím se tedy u něčeho udržet vidím to na Xaml, ActionScript, nebo Js ale všem děkuji za rady ;-)
Jimmy Hayek
Profil
habendorf
Nevíte někdo prosím, jak se míchá malta v houslích? Nebo mám radši zkusit klarinet?
Já bych zkusil vozembouch.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0