Autor Zpráva
Rox Cox
Profil
Zjistil jsem, že W3C validátor css nezná barvu cornflowerblue! Huhehehe!
Nox
Profil
Gratuluji k významnému objevu ;) ....jen mi něco šeptá do ucha, že tu tenhle thread moc dlouho nebude
SwimX
Profil
Rox Cox
O validátor moc nejde, a eště ke všemu o validaci cssek, k čemu? Ale jde o to zda to znají prohlížeče, nedoporučuju používat tydle příšernosti, co takle hexaecimálně, nebo rgb?
Rox Cox
Profil
SwimX
O to tu vůbec nejde, chtěl jsem vás seznámit s mým úžasným objevem. >-D
panther
Profil
Rox Cox
O to tu vůbec nejde, chtěl jsem vás seznámit s mým úžasným objevem. >-D
v tom případě na rovinu.. U mě seš king *thumbs up*. A jsem rád, že se kvůli tomu nezbořil svět.

Ne, teď vážně. Tvůj objev je super, škoda jen, že takové barvy nikdo nepoužívá.

Kdybych napsal: „Zjistil jsem, že W3C validátor css nezná barvu popcornlightflowerblue!“, byl bych stejně významný objevitel jako ty? Také tu barvu nikdo (včetně validátoru) nezná, ani nepoužívá.
Rox Cox
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/archiv/barvy-pojmenovane.html :-P
SwimX
Profil
Rox Cox
O to tu vůbec nejde, chtěl jsem vás seznámit s mým úžasným objevem
Skvělé, pak i já mnohokrát děkuji, rozhodně na to při tvorbách webů budu myslet :))
tiso
Profil
Rox Cox - validátor pozná iba bezpečné farby - 16 základních barev Windows
bohyn
Profil
W3C validátor css nezná barvu cornflowerblue
Jeste ze ji nepouzivam mel bych nevalidni CSS :)
Bubák
Profil
CSS1 zná tyto pojmenované barvy, zdroj:
aqua, black, blue, fuchsia, gray, green, lime, maroon, navy, olive, purple, red, silver, teal, white, yellow

CSS2 a CSS2.1 zná tyto pojmenované barvy zdroj:
aqua, black, blue, fuchsia, gray, green, lime, maroon, navy, olive, orange, purple, red, silver, teal, white, yellow

CSS3 zná tyto pojmenované barvy zdroj:
aqua, black, blue, fuchsia, gray, green, lime, maroon, navy, olive, purple, red, silver, teal, white, yellow

Pro zajímavost, Opera zná barev mnohem více:
http://teststranek.kvalitne.cz/barvy3/

Dodatek:
tiso
V CSS2 a v CSS2.1 je validní pojmenovaná barva orange, viz výše.
Rox Cox
Profil
W3C nezná tyto pojmenované barvy:
cornflowerblue
Bubák
Profil
Ale zná: http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q=site:www.w3.org+cornflowerblue&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
tiso
Profil
Bubák - nevedel som, ale nie je to podstatné. Pre farby používam hexa zápis.
Rox Cox - zasekla sa ti platňa, na čase zammmknúť.
Rox Cox
Profil
Bubák
Možná, ale nezná to ten jejich validátor CSS.
Bubák
Profil
Je tomu tak proto, že v CSS specifikaci je 16, nebo 17 barev. Taky pochop, že pokud validuješ proti specifikaci, kde "tvoje" barva není, tak je takový zápis nevalidní.
Ayrton1
Profil
Stejně je lepší používat HEXA, protože se mi už stalo, že různé prohlížeče tu barvu mohou zobrazovat jinak, pokud jsou napsané slovy, ale v případě HEXA se splést nemůže. Pokud není špatně naprogramovaný, ale to by ten prohlížeč nebyl prohlížečem....
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ayrtona1:
protože se mi už stalo, že různé prohlížeče tu barvu mohou zobrazovat jinak
Příklad?
Bubák
Profil
Příklad?
Některé barvy, pokud si dobře pamatuji, například třeba gold zobrazovaly trochu jinak staré verze Opery. Už nevím, jestli to bylo opraveno ve verzích 6.x, nebo 7.x. Z dnešního hlediska jde o historickou záležitost.
Bubák
Profil
Tak jsem vyhrabal staré Opery a pětková řada se chová velmi zajímavě, co se pojmenovaných barev týče.
V CSS funguje jen 16 základních barev a zobrazují se správně. Cyan a magenta nefungují.
V HTML funguje asi 125 ze 140 pojmenovaných barev, ale všechny barvy se zobrazují více nebo méně odlišně, s výjimkou 16 základních barev. Též barvy cyan a magenta se v HTML zobrazují správně. Dalších několik set pojmenovaných barev se též zobrazí, ale nezjišťoval jsem, jestli se zobrazí správně.
Příklad: gold - zobrazuje #D4A017, správně má být #FFD700.

Opera šestkové řady už zobrazuje všech 140 pojmenované barvy správně, navíc zná několik set pojmenovaných barev.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0