Autor Zpráva
janavk
Profil
Jak mám přelstít validátor? Chci mít vyhledávač od Googlu, jeho kód obsahuje <style type="text/css"> - ale toto neprochází validátorem?
janavk
Profil
Dala jsem pryč celý kousek kodu:
<style type="text/css">
@import url(http://www.google.com/cse/api/branding.css);
</style>

a vyhledávání funguje, ale k čemu tam ten kousek kodu asi byl?
Chamurappi
Profil
Reaguji na januvk:
Proč nemůžeš dát ten <style> do hlavičky?
Proč potřebuješ mít validní stránky?

k čemu tam ten kousek kodu asi byl?
Patrně nějak formátoval výsledky.
Radek9
Profil
Dát ho do hlavičky? Nebo taky pomocí JS:
<script>
document.write("<style>");
document.write("body {background:black;}");
document.write("<\/style>");
</script>
</html>
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radka9:
Fuj.
janavk
Profil
Proč nemůžeš dát ten <style> do hlavičky? “ Ten style se týká jen toho kódu Googlu, pak je style zase uzavřený.„ Zkusím to dát do headu. Jde to, dokonce se to projevilo na stylu.
Proč potřebuješ mít validní stránky? “ - Ta otázka je jako fór?
Chamurappi
Profil
Reaguji na januvk:
Ta otázka je jako fór?
Není. Validita je přežitek. Dvacet let starým postupem kontroluješ dodržování deset let starých pravidel, která nikdy žádný prohlížeč moc nedodržoval a ani se je dodržovat nechystá — k čemu ti to je?
janavk
Profil
Validita je přežitek.“ To by mě opravdu zajímal i názor jiných - ta doporučení na validitu jako součást SEO se mi zdála pochopitelná.
Bubák
Profil
Myslím si, že mít <style> v <body> je prasárna, protože takový kód se stává nepřehledný.
Z hlediska funkčnosti je úplně jedno, kde jsou styly umístěné.
Vyhledávače prokazatelně nevalidují, validita je jim ukradená. Něco jiného by bylo mít v kódu takové chyby, že by parser vyhledávače nedokázal stránku rozebrat.

Doporučuji k přečtení pěkný článek na téma validita, sterilita, sexualita...
www.dgx.cz/trine/item/konec-w3c-prostrednictvim-psa-ii
janavk
Profil
článek na téma validita, sterilita, sexualita... “ - pěkně rozebrané téma validity, díky. Myslím po tom všem, že má význam projít stránky validátorem, protože najde chybičky v kódu (neuzavřené elementy, překlepy), patrně nevadí chybějící konce <div>ů např. (???) A alty u obrázků doplnit podle úvahy.
Bubák
Profil
patrně nevadí chybějící konce <div>ů
V HTML má <div> má povinnou koncovou značku. Koukni do specifikace, které elementy mají nepovinnou (optional) koncovou značku:
www.w3.org/TR/REC-html40/index/elements.html
Radek9
Profil
Chamurappi
Humus to je :D, ale jinak to nejde, aby to bylo validní.
Chamurappi
Profil
Reaguji na januvk:
doporučení na validitu jako součást SEO se mi zdála pochopitelná
Proč by se měl vyhledávač zajímat o provedení kódu, které návštěvníka nezajímá? Vyhledávač není soudce ve službách konsorcia, má své zájmy.

najde chybičky v kódu (neuzavřené elementy, překlepy)
… a také <style> v <body> :-)

patrně nevadí chybějící konce <div>ů např.
Vyhledávačům a prohlížečům nevadí, stejně už během načítání stránky předpokládají, že všechny otevřené elementy musejí někde skončit.
Pokud máš ale složitější stránku, vyplatí se přesně vědět, kde co končí.
Bubák
Profil
Radek9
Humus to je :D, ale jinak to nejde, aby to bylo validní.
Je několik normálních způsobů jak stylopis branding.css validně připojit ke stávajícímu, jde použít link, import, zkopírování. Pro tvou JS prasárnu nevidím důvod.
Radek9
Profil
Bubák
Jenže ona to chtěla mít v <body>. Psal jsem, že to jde dát do hlavičky, ale pokud by to muselo být v <body>, tak by to musel být nějak takto. O link a import samzřejmě vím a používám je.
Bubák
Profil
Jenže ona to chtěla mít v <body>.
Myslím si, že jen proto, že janavk nevěděla, že styl může zcela jednoduše, bez úprav a bez vlivu na funkčnost, přemístit do head, nebo do externého CSS.
janavk
Profil
janavk nevěděla, že styl může zcela jednoduše, bez úprav a bez vlivu na funkčnost, přemístit do head, nebo do externého CSS.
A to jsem taky udělala a jde to, díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0