Autor Zpráva
mates99
Profil *
Ahoj, potřeboval bych poradit s jednou XHTML stránkou. Potřeboval bych, aby byla validní. Opravil jsem všechny chyby a podle validátoru na .org je vše OK. Ale když jsem dal stránku validovat českým validátorem, tak mi vyhazuje tuhle chybu :

Příčinou této chyby je posílání XHTML dokumentu s typem „text/html“.

Oprava deklarace typu dokumentu nesníží přístupnost webu, ani neohrozí funkčnost, neboť všechny prohlížeče již nyní v souladu s doporučením W3C považují validovaný kód za (rozbité) HTML. Korektní deklarace pro HTML dokument vypadá takto:

<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN">


Něco už jsem našel na googlu a něco tady na fóru. Přidal jsem do hlavičky
<?php 
    header('Content-type: application/xhtml+xml;charset=utf-8');
?>

Teď to mám v pořádku i podle českého validátoru, ale zase se mi stránka nenačte v IE, jen ve Firefoxu. V IE mi vyskočí okno s ukládáním xhtml dokumentu namísto toho aby se dokument zobrazil. Nevěděl by někdo co s tím?
panther
Profil
mates99
Nevěděl by někdo co s tím?
Napsat stránku normálně v HTML, neboť XHTML není IEčkem podporováno (to jsi zjistil sám ;-))
Radek9
Profil
O jakou verzi IE se jedná?
mates99
Profil *
Mám Vistu, nédávno se aktualizoval, tak předpokládám v.8.
mates99
Profil *
XHTML mám v.1.1
Timy
Profil
Radek9
Dělá to každé dosud vydané IE.

mates99
Máš tyto možnosti:

— Přepsat stránku do HTML. Vše bude fungovat jak má.
— Neposílat stávající XHTML stránku jako XHTML (tj. s typem appliaction/xhtml+xml), ale normálně jako text/html. Stránku bude syntakticky psaná v XHTML, ale prohlížeče ji budou zpracovávat jako HTML. Vše bude fungovat jak má, ale neprojde to Českým validátorem. (Což v zásadě nevadí; nevadí ani když to neprojde oficiálním validátorem.)
— Přepsat dokument do této podoby. Nevím kde všude se mohou vyskytnout nečekané problémy.
Bubák
Profil
Ale když jsem dal stránku validovat českým validátorem...
Tak jsi vše nechal na autodetekci, validuj v rozšíženém rozhraní a vyber si typ dokumentu ručně.
http://validator.webylon.info/detailed.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na Timyho:
Ještě také může přepsat dokument do takové podoby, která bude validní při obou pohledech, takže může mít pořád pseudo-XHTML a zároveň i validní HTML. Ale je to dost krkolomné a ve výsledku poněkud zbytečné.


Reaguji na Bubáka:
Tak jsi vše nechal na autodetekci
Která napodobuje autodetekci v prohlížečích. Alespoň, co se MIME typů týče.
Optimální postup závisí na tom, co si pan mates99 od validity slibuje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0