« 1 2
Autor Zpráva
fuckin
Profil
Bubák
Ano, diky moc, toto je krasna ukazka "prehledneho" html. Ted Milosi ocekavam tve prime argumenty, ktere znovu vyvrati stvoreni sveta.

Myslim ze je rozhodnuto, 2:0.
Lexter
Profil
fuckin
A co koho nutí neuzavírat tagy, které se povinně uzavírat nemusí? Jak Miloš řekl, nepsat kód jako nehorázné prase je na každém. I když píšu v HTML a i když píšu v X, tak je to kolegům, kterým kód předávám úplně jedno. Je to o každém. Neumíš psát v HTML přehledně? Tvůj problém, ale ostatní tím nekrm.

Prostě mám určité návyky, které mi pomáhají držet kód v cajku. A myslím, že je to užitečné.

Edit: souhlasím že b a i poněkud pozbývají smysl s příchodem css, ale je to rychlé, validní, tak proč ne? Používám.
Miloš
Profil
fuckin
b,i je bezvyznamne
Tak úplně nesouhlasím. „V případě, kdy je vysloveně řečeno, že daný úsek musí být tučný (například je to ustálený standardní zápis - většinou se s tím setkáte třeba v matematice nebo ve fyzice), můžete použít značku <b>.“ Neboli například „Paroubek si myslí, kdovíjak není <strong>důležitý</strong>, ale zatím je jenom <b>tučný</b>“.

Nezasvěcený člověk se pozná podle toho, že neuzavírá nepovinně párové tagy? Už aby se na to podíval Chamurappi ;-)
Pokud jde o týmovou práci, je úplně jedno, jestli se takové tagy uzavírají nebo ne. To, na čem záleží, je vzájenmá dohoda a její dodržování. A konečně – s HTML × XHTML to má prd společného.
O problémech pédéáček s neuzavřenými <p> slyším poprvé. Setkal se tu s tím vůbec někdo někdy?

3) Asi to budeš muset napsat ještě několikrát, než to bude pochopitelné. Zatím na to můžu říct jen toto:
Líp se čte to, na co jsem zvyklý. S otázkou HTML×XHTML to nemá nic společného. Konečně tvrdit, že "HTML = neuzavírání tagů" je lež.
V HTML ovšem mohu (ale nemusím, když mi to nevyhovuje) některé tagy vůbec nezapisovat. Je povinností prohlížeče si je domyslet. Ano, povinností.

O stvoření světa tady píšeš leda ty a jestli je to 2:0, pak ne pro tebe, protože jsem od tebe neslyšel jediný argument, který by měl nějakou váhu.

toto je krasna ukazka "prehledneho" html
Tobě to připadá nepřehledné? Pak asi nerozumíš HTML, protože se v něm nevyznáš.
Výše uvedený kód lze dokonce ještě zestručnit:
http://validator.webylon.info/check?uri=save:B5D4D6C1069B029956E38DC35B90B497&ss=1
fuckin
Profil
Lexter
Ano, naprosto s tebou sohlasim, je to na kazdem a nikoho tim nekrmim. Avsak u vetsiny zakazek se pozaduje xhtml.

Miloš
1) toto me uz pripomina zmedializovane zpravy kde ty hlavni casti projevu vystrihnou a ty casti do kterych se muzou zcela oprit tam zamerne nechaji. Ono kdyz tam nechas aj to okolo tak to vyzni tak jak jsem chtel aby to vyznelo.
2) ano, v tymu je to samozrejme na dohode, to je jasne, ale okomentovany a cisty kod je zakladem. Nikde sem nenapsal ze kod v html nemuze byt cisty tak nepouzivej argumenty ktere v rukavu nemas.
3) ano, povinnosti prohlizece je si to domyslet, ale co kdyz si to domysli spatne? Ano narazim na mobilni zarizeni, napr u par ne moc kvalitnich softu se s tim muzes setkat, jestli budes chtet tak si dam tu praci a napisu ti je sem.
4) ano pripada me to neprehledne, porad hledet do dokumentace jestli ten a ten tag je mozno napsat neparove atd, co takhle vsechno napsat ciste i s koncem?

Jinak tato debata je nekonecna, umis celkem dobre asertivne argumentovat avsak metoda obehrane desky se sem moc nehodi. Takovi lide jako si ty se me libi, umi rict co si mysli, avsak kdybys byl mym zamestnancem tak bys "dostal steva" jelikoz si to neumis obhajit, jen porad dokola opakujes stejne argumenty.
Miloš
Profil
fuckin
… v týmu … okomentovany a cisty kod je zakladem
S tím naprosto souhlasím

povinnosti prohlizece je si to domyslet, ale co kdyz si to domysli spatne?
Pak je to šmejd.

pripada me to neprehledne, porad hledet do dokumentace jestli ten a ten tag je mozno napsat neparove
To je takový problém si je pamatovat?

jen porad dokola opakujes stejne argumenty.
Lepší než nemít žádné argumenty ;-)

Nikde sem nenapsal ze kod v html nemuze byt cisty
Sice jsi to nenapsal explicitně, ale jestliže píšeš toto:
Ten kdo chce poradek tak pouziva xhtml, psat neco bez uzaviracich tagu je podle me obrovska prasarna!
pak z toho dedukuju, že ten, kdo chce čistý kód, nepoužívá HTML, protože se v něm neuzavírají tagy.
Leda by existovala prasárna, která je zároveň čistým kódem.

Kdybych byl tvým zaměstnancem, tak bych samozřejmě psal tak, jak je ve tvé firmě zvykem – viz týmová práce.
Rovněž tak kdybys byl mým zaměstnancem ty, dodržoval bys moje pravidla, nebo bys letěl.
Bubák
Profil
Miloš
Výše uvedený kód lze dokonce ještě zestručnit:
Vím, já jsem záměrně pro fuckina zvolil staré známé HTML 4.01 strict

fuckin
Avsak u vetsiny zakazek se pozaduje xhtml.
Setrvačnost je veliká.

Takovi lide jako si ty se me libi, umi rict co si mysli, avsak kdybys byl mym zamestnancem tak bys "dostal steva" jelikoz si to neumis obhajit, jen porad dokola opakujes stejne argumenty.
Pochop, že já i Miloš dokážeme napsat takový HTML, jaký se dohodne a že mám nečiní problém přečíst HTML bez nepovinných značek. Jako šéf bys nesnesl, že tvůj zaměstanec umí něco, co nedokážeš pochopit.
Zdeněk Košťál
Profil
Miros
Nauč se HTML psát pěkně čistě, uzavírej párové tagy a XHTML má jen pár věcí navíc (např. uzavírání je zde povinné). Bude se ti to hodit, jestliže budeš někdy pracovat v týmu (pro přehlednost se to uzavírá, až budeš kódovat něco většího, tak ti programátoři budou vděční při implementaci). Prakticky to stejně prohlížeče budou brát jako HTML, ale X se prostě lépe prodává a kolikrát na něj i dostaneš zadání, jak již bylo zmiňováno. Proto bude lepší, když se už v HTML naučíš psát tak, aby přechod na XHTML nebo střídání obou věcí bylo snažší. Ohledně této problematiky se ti bude hodit tabulka módů prohlížečů podle DTD.

Jinak nepoužívej <b> a <i> (nahraď je za <strong> a <em> - ty určují sémantiku, nikoli formátování), naopak <label> (asociace textových popisků k formulářům, který fuckin označil za bezvýznamný) použij, kde můžeš.

Přečti si něco o sématice a nějaké články o kódování.
panther
Profil
fuckin
avsak kdybys byl mym zamestnancem tak bys "dostal steva"
tvým zaměstnancem bych vskutku být nechtěl, to mi věř ;-)

A to už jen proto, že mám jako nadřízené rád lidi, kteří se v oboru trochu vyznají a nepíší takové bludy jako ty. Tohle mě dostalo: „porad hledet do dokumentace jestli ten a ten tag je mozno napsat neparove atd“.

Ten kdo chce poradek tak pouziva xhtml, psat neco bez uzaviracich tagu je podle me obrovska prasarna
myslíš, že v XHTML, které je vlastně HTML se prasárny napsat nedají? Docela by mě zajímalo, jak ten tvůj kód vypadá :-) Ale s „X“ na začátku bude asi „X-COOL“.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mirose:
Má cenu se učit XHTML, když přijde HTML 5?
Ne. Ani kdyby HTML 5 nepřicházelo.

Odkázaný článek je trochu zavádějící: „je možné, že nové projekty začnu psát bez ukončujících lomítek s jiným doctypem a budu si dávat pozor na názvy tříd a id u klíčových divů, abych mohl v budoucnu weby rychleji upravit do HTML5 a začít využívat jeho výhod
HTML 5 nahrazuje všechny předchozí specifikace, prohlížeče se jím budou řídit a budou poskytovat jeho výhody nehledě na to, co autor deklaruje. Žádné skokové pokroky nejsou.


Reaguji na fuckina:
myslis ze se lip cte v html nez v xml?
Viz Yuhůův článek Vnitřní směrnice syntaxe HTML. Ty máš takovou vnitřní směrnici, že píšeš všechny ukončovací značky (včetně těch nepotřebných), že kolem hodnot píšeš vždy uvozovky a že do prázných elementů píšeš jakási lomítka. Je to ale jen vnitřní směrnice, nic venku tě nenutí ji dodržovat, prohlížeče ji nevyžadují. Nepoužíváš XHTML. Používáš XML syntaxi v HTML, která nějak funguje, protože je vzdáleně kompatibilní s HTML. Tam venku vládne tolerantní HTML se svými zákonitostmi a žádná interní úchylka na tom nic nezmění. Porovnáváš svoji vnitřní směrnici s celou škálou možností jazyka HTML.

Na tom, co napíšeš do <!doctype> deklarace, nezáleží. To je také jen součást tvé vnitřní směrnice, na prohlížeče to má jen částečný dopad. Tomu, co používáš, můžeš říkat XHTML, možná tomu tak budou říkat i ostatní, ale s opravdovým XHTML to má společného méně než s HTML.

Tag <b> a <i> sem uz dlouho nepouzil.
Množina elementů je v HTML i XHTML stejná, takže nemá smysl bádat nad tím, které elementy jsou úžasné a které úžasnější.

Ano, pridat jeden znak pro prehlednost je obrovska katastrofa.
Subjektivní. Otázka zvyku. Ten jeden znak je prakticky zcela zbytečný, prohlížeče jej (naštěstí) ignorují (navzdory specifikaci).

co ma zacatek ma i konec(=uzavirani tagu)
Musíš si stejně pamatovat, který element se zapisuje jako <značka></značka> a který jako <značka />. Uděláš-li chybu, prohlížeče ti to spočítají.

porad hledet do dokumentace jestli ten a ten tag je mozno napsat neparove atd
To si přeci u těch cca osmi značek přeci snadno zapamatuješ :-)


Reaguji na Zdeňka Košťála:
Jinak nepoužívej <b> a <i> (nahraď je za <strong> a <em> […])
Pokud jsou ty značky ekvivalentní, je zbytečné je nahrazovat. Pokud nejsou ekvivalentní, je nesmyslné je nahrazovat.
Nox
Profil
Ale s „X“ na začátku bude asi „X-COOL“.
Je právě často důvod pro
Avsak u vetsiny zakazek se pozaduje xhtml.

Ono spousta lidí zadává kódování proto, že ho neumí...

--------

Miloš
Promiň, přehlédl jsem
Miloš
Profil
Nox
Konečnou pravdu jsem odkazoval už na předchozí stránce.
Railbot
Profil
fuckin
bezvyznamne tagy jako label
Kdyby měla použitelnost ruce, tak by ti nafackovala. Tímto jsi ukázal svou profesní úroveň.

fuckin
Bubák
Nepovinné počáteční a ukončovací tagy existují, ale hádat se o tom nemá smysl, jelikož v praxi nic takového neexistuje.
Yur4Y
Profil
Nepovinné počáteční a ukončovací tagy existují, ale hádat se o tom nemá smysl, jelikož v praxi nic takového neexistuje.
Akože nie? Ak nezapíšem <html>, <head>, <body> alebo <tbody>, prehliadač nemá problém si ich domyslieť na správnom mieste. Práve preto majú nepovinné otváracie aj ukončovanie tagy, lebo je úplne jasné, kde majú začiatok a koniec. Nie sú v kóde, ale sú tam. A rovnaké je to aj s uzatváracími značkami li, p, dd, td atď. Platí to vždy v HTML.
Miros
Profil
Jo moc vám děkuji prostě hlavní, že umíš něco a není problém se přeorientovat na něco jiného :)
Railbot
Profil
Yur4Y
Nepochopil jsi. Tak jinak - to vše samozřejmě jde, je to tak, ale při práci (=praxe) jsem se s tím ještě nikdy nesetkal. Ani u nikoho jiného.
cistax
Profil
Jen bych ještě pro fuckina chtel rict, jak se ptal jestli zna nekdo css, jde o to, ze kdyz se na vsechno pouzivaji styly, prichazi se o semantiku
panther
Profil
cistax
jde o to, ze kdyz se na vsechno pouzivaji styly, prichazi se o semantiku
sice jsem nenašel příspěvek, na který jsi reagoval, ale i sémantický web může být krásně ostylován, ne?
Miloš
Profil
panther
sice jsem nenašel příspěvek, na který jsi reagoval
Na předchozí stránce [10] a [13].
panther
Profil
Miloš
děkuji, tak hluboko v tématu mě ani nenapadlo hledat :-)
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0