Autor Zpráva
blbísek
Profil *
Dobrý den, hledal jsem na zdejším fóru (před tím google), ale NEMŮŽU zaboha přijít na řešení triviálního problému. O co jde. Používám redakční systém clansphere a přešel jsem na novou verzi, která je v základu 100% validní (dle W3C validátoru), používá místo html4 XHTML 1.0 a kódování utf-8
Ukázka:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">  

<head>
	<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
	<title>{func:title}</title>
<style type="text/css">
<!--
.Stil1 {
	color: #e00404
}
-->
</style>
	{clansphere:navmeta}
	<link href="layout.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
	<link href="clansphere.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
	<link rel="alternate" type="application/rss+xml" href="uploads/rss/news.xml" />

	
	<!--[if lt IE 7.]>
	<script defer type="text/javascript" src="javascript/pngfix.js"></script>
	<![endif]-->	
	
</head>

<body>


<div align="center">

	<div id="main">
	
		<div id="banner">
  
        </div>
		
		<div id="main_inner">
		
			<div id="left2">
			
				<div class="navi_left"><span class="Stil1">Main</span> Navigation</div>



Problém: v poslední řádce bych chtěl nahradit 'MAIN" a "NAVIGATION" českým překladem - hlavní panel. Ovšem když napíšu klasický český text, výsledek bude mišmaš. Hláska "í" se nezobrazí korektně. Jde to řešit nahrazením pomocí " í ", to se pak zobrazí na stránce v pohodě, ale zase mě vypí...uje validátor. Vím , že je tam nějaký problém s ampersandem, zkoušel jsem nějaké kombinace ( jako " &amp,#237; " - už se můžete přestat smát ;-) ), ale prostě NIC. Buď jsem nevalidní nebo nekorektně zobrazený. (btw - kódování databáze je utf-8 general_ci, ale nemyslím, že to s tím má co dělat, to EN v definici je asi proto, že redakčák NEPODPORUJE češtinu - jen angličtinu a němčinu - to vyberu při instalaci a s tím musím nějak vystačit. Ovšem české texty jdou vkládat BEZ problémů - jen ten index.htm kdybych mohl validně počeštit....) Můžete mi PLS nějak naťuknout (nooo, spíš polopaticky vysvětlit ;-), kde to mrvím?
tiso
Profil
blbísek: pravdepodobne ten súbor neukladáš v kódovaní utf-8 ale v nejakom inom...
blbísek
Profil *
Trefa do černého hned na poprvé - blahopřeji !! Pro ostatní, kteří mají stejný problém - když editujete htm soubor i v obyčejném notepadu (poznámkovém bloku), je třeba nastavit kódování (widle defaultně nacpou ANSI). Zvolíte "Uložit jako..." a vespod máte možnost volby kódování. (asi je třeba mít zapnutou podporu rozšířených textových služeb pro VŠECHNY programy, tedy i pro notepad - ve widlích je to >>> ovládací panely/místní a jazyková nastavení/jazyky/podrobnosti / upřesnit ....a zaškrtnout "rozšířit podporu - to ale nevím na 100%)

Každopádně po editaci index.htm souboru v notepadu (při volbě kódování utf-8 při ukládání) mi to už bez problémů funguje.
DĚKUJI ZA RYCHLOU A HLAVNĚ ÚČINNOU POMOC !!!!! (tak nějak jsem podvědomě čekal něco jako : "použij google...OMG" ;-)
_es
Profil
blbísek
Až na to, že ti tam ten Notepad vloží na začiatok nejaké paznaky, ktoré tam nepatria, takže to radšej ukladaj a edituj v niečom inom.
Bubák
Profil
Těžko říct, jestli tam BOM patří, nebo ne, ale PHP je jeden z mála programů, který si s BOM neporadí.
blbísek
Profil *
LOL, právě jsem chtěl napsat důrazné varování před widláckým notepadem! To jsem si zase zabrouzdal, než jsem na to přišel... Notepad vkládá nějaký unicode sajrajt do dokumentů (i když se tváří, že je to utf-8) a ZPŮSOBÍ TÍM NEVALIDITU AŽ NEFUNKČNOST WEBU !!! (chyba v DOCTYPE) OMG !!! Kdyby někdo byl na tom stejně blbě jako já a netušil čím editovat, vybrouzdal jsem tip na (kupodivu) velice korektní freeware >> PSPad editor. (zatím mi nic nebonzuje nějakou nekalou aktivitu - freeware zázrak :-)) !! Proti Notepadu úplný luxus, jede to ale stejně svižně (žádné zdlouhavé načítání alá Word) - prostě paráda. Notepadu se VYHNĚTE !!!
shaggy
Profil
blbísek
Stačilo by prečítať predošlý príspevok a mohol si sa vyhnúť týmto citovým výlevom (a pochopil by si, že to nie je úplne chyba notepadu).
Bubák
Profil
blbísek
A co, když třebas "nějaký" MM je s Notepadem spokojen, protože používá ASP.NET, kterému BOM nevadí. Velmi se mu líbí, že kód není barevný, jako papoušek, a není tam sto dalších funkcí, které nepotřebuje.

zatím mi nic nebonzuje nějakou nekalou aktivitu
To přijde, PSPad je prolezlý chybama.
_es
Profil
Bubák
není tam sto dalších funkcí, které nepotřebuje.

Skús uložiť v notepade vo východzom (ANSI) kódovaní tento text do súboru:
aaaa aaa aaa aaaaa
a potom ho v notepade znova otvoriť.
Neviem čo to je za "funkciu", nepotrebujem ju, a ani sa nechce vypnúť.
ErForce
Profil
1) doporučoval bych SciTE - nejlepší editor na psaní HTML, CSS, PHP ... atd atd
2) stejně to není XHTML
pexxxik
Profil
Ahoj, ohledně editoru, tak já používám PSPad a sem s ním spokojený....
Bubák
Profil
_es
Co ce má stát? Já s tím nemám problém.
_es
Profil
Bubák
Vložil si presne len ten text: 15 krát a aj s tými medzerami, bez nejakej medzery alebo iného na konci, v kódovaní ANSI, do nového súboru?
habendorf
Profil
_es:

Tak to je žrádlo!

慡慡愠慡愠慡愠慡慡
Miloš
Profil
habendorf:
Nic nového pod sumcem: http://en.wikipedia.org/wiki/Bush_hid_the_facts
habendorf
Profil
Miloš:

Njn, já se pod sumcem moc nevyskytuju, tak mi to uniklo ;o)
Timy
Profil
_es
Mně to taky funguje jak má, na Vistě už je to opravené (viz ten článek na wiki).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0