Autor Zpráva
teo
Prosím o radu,

mám anglický Windows XP, a edituji stránky pomocí PS Padu, který mi absolutně vyhovuje, jelikož pracují přímo s kódem.
Problém je, že některá písmena s háčky a čárkami (česká diakritika) mi po uložení dokumentu rozhodí.
Nepomůže definice v hlavičce stránky volby jazyka unicode, 1250 apod...

Příklad co to dělá, zapíšu tento text na stránku:

Šli do Příbora. Pět set.

V prohlížeči se zobrazí jako:

Šli do Príbora. Pet set.

A když znova otevřu k editaci tuto stránku tak již je zapsáno jako:

Šli do Príbora. Pet set.

Jsem přesvědčen že je to tím že je windows anglický, nicméně mám nastavenou česlou lokalizaci, word, exel, noterpad atd... nikde to nědělá jenom tady.

Můžete mi prosím poradit jiný soft? Děkuji
imploder
teo
Je možné, že v anglickém windowsu nejsou nainstalované fonty s diakritikou. Pokud se ve wordu ukazují písmena s diakritikou správně, tak zkus nastavit na stránce písmo, které diakritiku má správně (tj. stejné jako ve wordu). Na jiných stránkách (např. tady) se diakritika v prohlížeči zobrazuje správně?
Kajman_
Profil *
Můžete mi prosím poradit jiný soft?

jEdit
teo
Ano při běžném surfování je diaktirika správná.

Tady je ukázka co to dělá, původní text byl gramaticky (háčky, čárky správný), nepomůže ani když to zapíši jako Arial CE. Podle mě nebude problém ve fontech, jelikož fonty nikde nedělají problém...

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<meta name="generator" content="PSPad editor, www.pspad.com">;
<title></title>
</head>
<body>
<font face="Arial CE">Politické turbulence posledního pul roku otrásly duverou lidí v nekteré nejvyšší ústavní instituce. Prokazuje to zárijový výzkum agentury STEM. Nejlépe z nich vyšel úrad prezidenta, jehož prízen zaznamenala jen mírné ztráty. Hluboce se však od února propadla duvera lidí v obe komory parlamentu.</font>

</body>
<</html>
Sirius
Tak mě napadá jedna věc, není to kódováním souboru? (Něco nového co jsem zjistil, že existuje :).) Než mi začala fungovat diakritika musel jsem nastavit formát souboru v PsPadu, myslím, že je to pod Formát v menu. Ten podle toho co mi bylo řečeno musí podporovat češtinu a být shodný s informací v hlavičce.
keeehi
teo:
Anglickýma windowsama to rozhodně není. Já používám PSPad taky na eng widlích a problémy nejsou. Jen se musí pohlídat to nastavení kódování, aby souhlasilo kódování souboru a typ, co uvádíš v html.
doporučení: Zvol si jedno kódování, a to používej pořád. Formát > Automatická detekce CP - to vypni a nastav tam natvrdo, to co používáš.
Chamurappi
Reaguji na keeehiho a Siria:
Nesoulad deklarovaného kódování v HTML by vysvětlil zobrazení nesmyslných znaků v prohlížeči, ale nebylo by to oddiakritizování a neprojevovalo by se i v samotném editoru.

mám nastavenou česlou lokalizaci
Určitě? Vypadá to, jako bys neměl.
keeehi
Chamurappi:
Mě to dříve občas také mazalo diakritiku při ukládání. (Už tu proběhlo více dotazů s problémy s kódováním a PSPadem)
Já jsem to vyřešil tak, že všude používám UTF-8 a v PSPadu jsem si natvrdo nastavil UTF-8 taky. Od té doby jsem neměl jediný problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: