Autor Zpráva
Lubosh
Profil
Dobrý den,
možna je to tema mimo toto tema.
Používám TC ale po presunu několika souboru ( ať jedním nebo druhým směrem) se TC odpojí a je potreba se znovu nalogovat. Presun jednoduchého webu tak zabere dvacet minut za me plne účasti. Používám windows 7.

Nevíte čím by to mohlo byt? Nekteré jiné klienty jsem zkoušel, ale skončilo to podobne nebo se nepřipojili vůbec.

Děkuju za radu.

Moderátor Joker: Titulek „Total Commander“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
mckay
Profil
Lubosh:
Stává se mi to také, a mám podezření, že za to může nestabilní připojení k internetu (které bohužel mám). Ještě jsem nezažil server, který by se takhle nechoval. Je také možné, že má limitovanou dobu, po kterou může být klient připojen.
Miloš
Profil
Mně to samé od určité doby dělá pod XP. A na všechny servery (Sweb, PHP5, Webpark).
Často se sekne i při přenosu prvního souboru.

Mimochodem – nadpis „Total Commander“ je opravdu výstižný popis problému :-/
Lubosh
Profil
mckay:
Omezeným časem to nebude. Měl jsem tam .flv soubory které měli třeba 5MB a TC je přenesl třeba 3 za sebou a až pak se odpojil.
kevin00
Profil *
Při přenesení webu na server a chvíli nečinnosti mi TC také přerušil spojení. Vyřešil jsem to tak, že při připojení FTP vyberu upravit dané připojení a povolím možnost Udržovat spojení opakovaným vysíláním příkazu. Příkaz mám nastaven NOOP. Nyní se mi TC již neodpojuje.
AlešD
Profil
Máte v TC nastavený pasivní způsob přenosu?
maks
Profil
AlešD:
Máte v TC nastavený pasivní způsob přenosu?
můžu se zeptat, nikde jsem nedohledal, co mi zaškrtnutý "pasivní způsob přenosu" přinese? Přestane se mi co 5 minut TC odpojovat?

Děkuji.
AlešD
Profil
FTP přenos u TC (a nejen on, zažil jsem to i u filezilly) nějak podobně blbne, když není nastavený pasivní režim, chce to vyzkoušet. Dál bych ještě zatrhl "Udržovat spojení opakovaným zasláním příkazu NOOP"

Mimochodem, TC se moc nedoporučuje používat na FTP přenosy (zvlášť starší verze) kvůli bezpečnostním incidentům s otevřenými/slabě šifrovaně uloženými/ hesly.
kevin00
Profil
AlešD:
Mimochodem, TC se moc nedoporučuje používat na FTP přenosy (zvlášť starší verze) kvůli bezpečnostním incidentům s otevřenými/slabě šifrovaně uloženými/ hesly.

Od verze 7.50 již TC hesla ukládá v šifrované podobě s možností nastavení master hesla. IMHO nejlepším řešením je heslo pro ftp prostě neukládat.
Miloš
Profil
kevin00:
heslo pro ftp prostě neukládat
Někde tady někdo odkazoval na řešení, jak po vzoru chytré horákyně uložit–neuložit.
Dejme tomu, že je heslo P4k0.bylk4
Namísto toho uložím třeba howadoP4k0.bylk4 a když mám potvrdit odeslání vyhvězdičkovaného hesla, tak těch 6 znaků na začátku umažu.
Anebo naopak – uložím jenom 4k0.bylk4 a v daný okamžik připíšu první znak.
Michal Kolesa
Profil
Používám fileziu a mám podobný problém.
Bubák
Profil
Michal Kolesa:
Tak si založ poboné vlákno!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0