Autor Zpráva
kelvin
Profil
Na úpravu CSS souborů používám editor PsPad. Zajímalo by mě, zda neexistuje něco podobného, co by umělo zobrazovat barvy příkazů color: a background: přímo při psaní kódu. Třeba bych měl color:#00f a to by bylo v kódu modré, nebo byl vedle toho třeba modrý čtvereček. Stejně tak background:#f00 by bylo červené.

Nesetkali jste se s takovým editorem?
panther
Profil
kelvin:
pochybuji, že něco takového je. K čemu by bylo dobré, aby byl každý řádek v kódu jinak barevný?

A jak by vypadaly řádky, které by neměly definovanou barvu (display, font, ...)?
kelvin
Profil
Nemluvím o řádcích, ale o příkazech, doporučuji přečíst příště vícekrát. Dobré by to bylo pro snadnou orientaci v použitých barvách. Momentálně mám v PsPadu podbarvené barvy, dle #****** jednou barvou, což ten editor umí, a napadlo mě, zda by to nešlo ještě lépe...
panther
Profil
kelvin:
a zápis #fff by na bílém pozadí nebyl vidět? Případně jiná barva, která je shodná nebo podobná s barvou pozadí. Měl by si editor domýšlet i kontrast, abys všechny barva viděl dobře?

IMHO nic takového není.
kelvin
Profil
Pokud by byl nějaký čtvereček vedle toho příkazu, měl by třeba černý rámeček a barva byla v něm... to je jen jeden z možných způsobů, co mě teď napadl. Řešitelné to tedy je.
shaggy
Profil
kelvin:
Ja používam Komodo Edit a ten také niečo zvláda - stačí ísť iba nad zápis farby, stlačiť Ctrl a ukáže sa mi obdĺžnik s farbou. A ak kliknem na ten zápis, tak môžem z palety vybrať inú farbu a vloží mi tam zápis novej farby. Ale myslím si, že toto dokážu aj iné editory.
Kajman_
Profil *
Možná by vyhovoval topstyle nebo dřívější topstyle lite.
habendorf
Profil
kelvin:
Nemluvím o řádcích, ale o příkazech, doporučuji přečíst příště vícekrát.

Nechtěl jsem tě kárat, ale když už tak vehementně doporučuješ, tak já ti zas doporučím nastudovat si terminologii, protože color: apod. rozhodně nejsou příkazy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0