Autor Zpráva
davias
Profil *
Zdravím, začínám se ZS a potřeboval bych poradit jak přes ZS se připojím do MySql.
Našel sem v helpu nějakej návod na vytvoření profilu ale ted nevím jestli k tomu musím mít ještě externě někde nainstalovanej MySql server nebo ne.
sysel
Profil
Hm, Zend Studio sice prozkoumáno nemám, ale pro připojení k MySQL je běžící server nutnou podmínkou. Je dobré připojit k dotazu alespoň rámcové informace, v jakém operačním systému a síťovém prostředí se pohybujete. Verse používaného SW také pomůže k naší orientaci.
Nejsem sice militantním fanatikem proti Windowsům, ale na svých strojích je prostě nepoužívám, jiní členové fóra nemusejí mít zkušenosti s Apply nebo Linuxem.
Podobně není nutné, aby Vám MySQL server běžel na Vašem stroji, ale měl by být z Vašeho počítače přímo dostupný. Jinak předpokládám, že lze očekávat větší zájem o toto téma v diskusi o PHP.
davias
Profil *
Jedu na windowsech ale myslel sem to spíše tak jestli ZS v sobě nema nějakej MySQL server integrovanej
sysel
Profil
To určitě ne, nevím zda to píšu korektně, ale ZS je jen API v PHP. Podrobnosti vizte zde
Velmi dobře fungují přednastavené balíčky WAMP nebo XAMP. stačí zadat do Google a vybrat si.
nightfish
Profil
sysel:
pletete dohromady Zend Studio (vývojové prostředí) a Zend Engine (na kterém běží PHP)

davias:
ZS v sobě pravděpodobně integrovat databázové servery nebude (a pokud ano, tak proč zrovna mySQL a ne třeba PostgreSQL)
nicméně instalace MySQL serveru není obtížná, ve Windows stačí stáhnout balíček (MySQL Community Server) a proklikat instalátor, na Linuxu pak nainstalovat pomocí balíčkovacího systému
davias
Profil *
díky no neřikám že je instalace MySQL serveru obtížná ale přece jenom pokud by ji ZS obsahovalo tak by bylo zbytečené ještě instalovat zvlášt server

a co se týká proč MySQL no prozatím sem na DB používal jen MySQL tak nevidím důvod to měnit i když věřím že by mi někdo těch důvodů vyjmenoval určitě dost :)
sysel
Profil
nightfish:
pletete dohromady Zend Studio
Pletu, olmouvám se. Pod Zend se dá najít i API, i Framework i IDE a Engine je nejspíš podpora v PHP. O integraci jakékoholiv databázového serveru se však nikde nepíše. Jako vždy je nejlepší začít u vlastní dokumentace.
Iru
Profil *
Je možné sehnat nějaký manuál, či referenční příručku pro Zend Studio v češtině? Je jedno jestli na stažení, nebo v knižní podobě na koupení, nemůžu nic sehnat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0