Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
naviete o nejakom programe ktory vie previest tabulku s excelu do tabulky v html ? potreboval by som to a nechce sa mi to cele rucne pisat. Alebo aspon nejaky lahky sposob ako to urobit. Ale nie pouzitim obrazka tj. screenshotom alebo copirovanim do skicara a pod. dakujem
Yuhů
Profil
Těch způsobů je více.

1. V první řadě Uložit jako HTML. Ale to by ses asi neptal, kdyby ti to šlo.

2. Vzít do schránky a pak to nakopírovat do nějakého wysiwyg editoru. Třeba sem:
http://www.jakpsatweb.cz/priklady/wysiwyg.htm

3. namapovat sobor jako ODBC zdroj a pak to vytáhnout třeba přes PHP.

4. Dost často si sestavuju html stránku rovnou v Excelu v nějakém hodně pravém sloupci -- funkcí concatenate prostě vyskládám html řetězce a pak to nakopíruju.

5. Máš-li nejnovější Excel, ulož si stránku jako XML a pak si napiš xslt šablonu.

a určitě je mnoho dalších způsobů, podle toho, jak často a jak automaticky to chceš aktualizovat
Anonymní
Profil *
a ked tam vlozim priamo excelovsky bude sa to dat editovat ?
ked to nezaheslujem myslim..
Anonymní
Profil *
na http://abcweb.webzdarma.cz je nejaky konventor
pyty
Profil
skus http://www.download.com/3001-2248-9043993.html
Yuhů
Profil
2 Anonymní: když to vložíš excelovsky? To jako jak?

2 pyty: prosím přidávej k odkazu popis, aby bylo jasné, kam to vede. Jinak to budu muset mazat coby spam. Díky za pochopení.
Anonymní
Profil *
2 anonimni to Yuhu ze dam na stranku iframe a tam dam odkaz na xls dokumetn nooooo tak to asi neide... ale ked nezbalim xls doc a dam ho na web a kliknem na odkaz na nho tak mi ho len otvori..
PS mari sa mi ze vo frontpagey sa daco take da
pyty
Profil
v excely 2003 a 2000 sa urcite da ulozit tabulka priamo ako html ked date ulozit ako a potom vyberiete ako webova stranka ale ked to chcete potom manualne upravovat, tak neodporucam, lebo z toho nevide ani zlaty koki :-)
Yuhů
Profil
Ne každý počítač umí otevřít xls soubor, pozor na to.

Ve FrontPage se dá vložit jenom nějaký zběsilý ActiveX objekt. Možná by to stálo za pokus, ale nemám s tím žádné zkušenosti a nevím o nikom, že by si to risknul používat.


Ještě jedna technická poznámka -- prosím používejte diakritiku a interpunkci. Ne, že bych nerozuměl slovensky, ale občas to dá práci, obzvlášť když tam máte překlepy. S diakritikou by to bylo veselejší.
SuE
Profil
no já jsem kdysi taky udělala "uložit jako html" přímo z excelu - vypadá to docela slušně, akorát je to hodně "tučné" v kodu :-)
http://suewebik.net/d2/sorcka.htm
Asi mě pravověrní umlátí ale než bych se s něčím takovým pižlala do html, tak to radši takhle :-)
SuE
Profil
uaaa zrada! firefox ořezává řádky při zvětšení textu to nezalomí ale ořízne .. . IE to zobrazí správně . Tak nevím, je to tím, že ten kod je MS prasarna nebo bug FF? tohle by se stávat nemělo :-(
Anonymní
Profil *
Já pro tyto problémy používám PS PAD V Excelu uložím xls jako CSV a PS PAD to umí hezky převést na HTML. Kód nic moc, ale je to validní čistý HTML, napsal bych to líp.
Cody
Blanka
Profil *
Používam program HTML Tabulka, je na http://jnf.webzdarma.cz/progdown.html. Dokáže previesť aj tabuľky z Wordu, používať štýl ap.,
Fred
Profil
Ne všechno, ale dost toho zvládne tohle http://www.paggard.com/projects/xls.reader/#DEMO , výstup není tak strašný a jde docela rychle upravit. Bohužel u některých xls blbne čeština.
Kráťa
Profil *
Já dělám jednou za měsíc jeden soubor, tak se s tím "nepárám". Označím si oblast buňěk, které chci mít, v Excelu dám uložit jako HTML a uložím to jako označenou oblast.
Potom si otevřu ten soubor, který bude výsledný ve WYSIWYG editoru, dám tam "vložit HTML soubor", vyberu to, co jsem si uložil v Excelu a je to.
Sice je ten kód z Excelu dost velký, ale jeden soubor na celém webu...
K vidění je to na http://mujweb.cz/Spolecnost/xxxl/sipky.htm Zkoušel jsem to zobrazit v Avant Browseru (nástavba IE) a v Mozille, bylo to dobré.
Kráťa
Profil *
Já dělám jednou za měsíc jeden soubor, tak se s tím "nepárám". Označím si oblast buňěk, které chci mít, v Excelu dám uložit jako HTML a uložím to jako označenou oblast.

No ale včera jsem předělával tabulku z Wordu, kterou jsem potřeboval vložit do souboru HTML, byla to síla, jdu se po něčem podívat, abych to měl příště rychleji. :-)
SuE
Profil
kráťa : nakoukni na http://suplik.petnik.cz , nekde tam má honza hučín převodník z wordu do html
Honza Hučín
Profil
Teda, tady jede diskuse o konverzi, a ani o tom nevím!
Můj konvertor umí převádět i tabulky ve Wordu. Takže se nabízí tato cesta:
1. Přetáhnout tabulku z Excelu do Wordu (Ctrl-C, Ctrl-V)
2. Pustit na to můj konvertor.
Odkaz na konvertor je na titulce suplik.petnik.cz vpravo. (SuE, díky za reklamu!)
Kráťa
Profil *
Je to super převodník, zasloužil by si medaili, kolik ušetří práce, není to spousta škváry za škváru, ale pracant zadarmiko.
Ještě jednou díky SuE za upozornění a Honzovi Hučínovi za ten převodníček. Až budu velký, tak chci být programátor a také dělat užitečný soft.
Kráťa
Profil
Honza Hučín
Dnes jsem poprvé vyzkoušel výše popsaný postup a je to fofr... Jupííííí.
Jinak já si mezi tím vymyslel jinou věc. Když není tabulka velká, sejmu si v Excelu obrazovku-oříznu a vložím ji jako *.gif.
habendorf
Profil
Dnes jsem poprvé vyzkoušel výše popsaný postup ...

Ani ne celý dva roky :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0