Autor Zpráva
mixo
Profil
Ahoj, potreboval by som niekoho skusenosti s nasledujucimi web editorm-i
(hladat som hladal na tomto fore ;)
mal by byt WYSIWYG aj code based
Namo WebEditor 6 je prvy, je skoro rovnaky ako Dreamweaver (v ovladani) len je lacnejsi.
druhy je The CoffeeCup HTML Editor 2005 v podsate klasika htlm + wysiwyg..

alebo sa mam zamerat na nieco free? ako NVU ??

hlavne ma zaujima aky cisty kod produkuju

kod sa este len ucim

Diky za vsetky odpovede
xavier32
Profil *
mixo


ja pouzivam HomeSite a co tam napises to tam aj mas podla mna naj webovi editor. Co sa tyka Dreamweaveru tak ano zacinal som snim aj ja ale postupne som sa v tom kode prestal orientovat a tak so presiel racej na spominany HomeSite. Dreamweaver vsucasnosti pouzivam len na pisanie PHP kodu. Vsetky programy ktore si napisal su na webe ku stiahnutiu ale len trial ale da sa to obist. Nechcem pisat ako lebo som uz bol zato raz zruseny .-))
Meldo
Profil
Suhlasim s xavier32-om. Tiez pouzívam HOmesite + Top Style na css. Urcite ti to mozem doporucit. Homesite zvladne od jednoducheho xHTML cez JavaScript az po Javu. Nie je tam síce moznost WYSIWYG editoru no to nieje ani potrebné. Doporucujem.

HOrespomínané nástroje nepoznám, mozno len trochu Dreamweaver no vôbec ma neoslovil.
Boy
Profil
Dreamweaver mi přijde geniální, i když mě ze začátku také vůbec neoslovil. Připadal mi jak španělská vesnice, ale jak jsem ho začal poznávat a naučil jsem se s ním pracovat, tak mi přijde hodně dobrý. Jeho wysiwyg editor je špičkový a produkuje čistý kód, ovšem radši píšu kód ručně a Dreamweaver mi to urychluje.
mixo
Profil
Boy
Dreamweaver mi přijde geniální, i když mě ze začátku také vůbec neoslovil. Připadal mi jak španělská vesnice, ale jak jsem ho začal poznávat a naučil jsem se s ním pracovat, tak mi přijde hodně dobrý. Jeho wysiwyg editor je špičkový a produkuje čistý kód, ovšem radši píšu kód ručně a Dreamweaver mi to urychluje.


a pouzivas MX alebo MX2004? resp neviem posudit rozdiely okrem ceny :(
WebTools MX by boli pre mna idealne... asi pojdem do nich
error414
Profil
Ja pouzivam konbinaci Pspad + topStyle pro 3 + zend studio,

To zend studio je dost drahe ale vyplati se, neznam nic lepsiho na PHP, PsPad je free a hodne dobry, topStyle pro 3 je taky drazsi ale na praci s CSS je spicka.
anicka
Profil
V současnosti používám editor "PSPad" a jsem s ním velice spokojená.

Tvorbou webu se zabývám od roku 2001 (non-commercional).

V roce 2001 jsem začala s WYSIWYG programem společnosti Microsoft "FrontPage Express" ("osekaná" verze "FrontPage"). Musím říci, že jako začátečníkovi ovládajícímu "Microsoft Word", to zcela vyhovovalo a zmíněný program bezezbytku splnil mé očekávání, pokud jde o rychlou tvorbu webu ve WYSIWYG editoru. Pro začátečníka ideální, nemusí se vůbec učit HTML (natož tak koukat do HTML kódu) a stránky docela rychle a celkem dobře vytvoří (řečeno z pohledu začátečníka a laika).

Poté (asi v roce 2003) jsem přešla na Microsoft "FrontPage 2000", který obsahuje daleko více nástrojů na tvorbu webu a jako WYSIWYG editor mi též plně vyhovoval. Nebylo co řešit :-), stránky jsem uměla v programu vytvořit, viděla jsem výsledek svého snažení a to mi opravdu stačilo. Maximálně jsem sporadicky něco upravila v HTML (kódu) stránky, protože jsem se o HTML ze zvědavosti zajímala. To však bylo maximum mých technických schopností.

Naposledy testovanou verzi WYSIWYG editoru od Microsoftu zastupuje "FrontPage 2002", který dokonce podporuje CSS (kaskádové styly) a obsahuje mnoho dalších vylepšení oproti starším verzím tohoto editoru. Musím dodat, že v době testování FP2000 a FP2002 jsem se už poohlížela po tom, co to je HTML, jak se tvoří atd., nicméně i když to byl zájem spíše "pro informaci" než kvůli touze umět v HTML programovat. Kromě toho mě zajímaly také CSS, ale vůbec jsem nevěděla, jak na to. V programu "FrontPage 2002" však je obsažena podpora CSS1 i CSS2, včetně možnosti použít prázdnou šablonu CSS, což jsem samozřejmě přivítala. Problém byl, že jsem netušila jak s CSS začít.

Ovšem je potřeba otevřeně říci, že právě toto byl bod zlomu.

Při surfování na webu jsem na svém oblíbeném webu o software (freeware, shareware) "stahuj.cz" objevila program "PSPad 4.5.1", zástupce NON WYSIWYG editorů (X)HTML. Říkala jsem si: Co to tak otestovat, co to umí? Pokud mi to nebude vyhovovat, tak dám uninstall a hotovo. Výsledek byl však ohromující. Šablony s klávesovými zkratkami: HTML, CSS (a mnoho dalších programovacích jazyků), možnost zvolit si pro každý jazyk zvýrazňovač syntaxe i atributů, možnost zvolit pozadí zvýrazňovače, kontrola HTML kódu, preview v prohlížeči (jádro asi "Internet Explorer"), hledání v souborech či v projektu atd. a samozřejmě česká nápověda k programu. Výborné je i to, že program je česky a není nutné umět pro jeho ovládání angličtinu. A tím jsem s editorem "FP" od Microsoftu definitivně skončila.

Musela jsem - ač nerada - souhlasit s tím, že "FrontPage 2002" (podobně jako ostatní WYSIWYG editory) produkují nekvalitní (X)HTML kód. Stačí dát webovou stránku, vytvořenou ve WISYWIG editoru (např. Microsoft "FrontPage") do nějakého validátoru, třeba "W3C Markup Validation Service" a uvidíte hned výsledek validace (chyby a varování). Odhaduji, že chyb bude poměrně hodně a že dokument neprojde validací.

Uznávám, že je sice trochu náročnější vyznat se v "čistém" (X)HTML kódu než ve vizuálním okně příkladně "FrontPage 2002", avšak myslím si, že jde jen o zvyk :-). Navíc klávesové zkratky k šablonám (X)HTML práci vynaloženou při psaní kódu velmi usnadní a urychlí. Dále mám za prokázané a souhlasím s tvrzením, že je skutečně těžší učit se (X)HTML kód, zvláště pro začátečníky a úplně nejhorší je to pro antitechnické typy. Zdá se, že pro začátečníky je nejlepší WYSIWYG editor kódu. Jestli je však někdo přímo technický typ a začátečník, tak určitě doporučuji rovnou začít autoring (tvorbu či generování webu) v NON WYSIWYG editoru, tedy například zmíněný "PSPad", jenž je freeware. Generuje kvalitní kód, který lze zkontrolovat (off-line) a případně ještě on-line validovat.

Používání editoru "PSPad" mohu jen doporučit a rozhodně se nehodlám vracet k editoru "FrontPage 2002". Byl by to krok zpět s minimálním přínosem (jen kvůli tomu, abych se lépe vizuálně orientovala v okně editoru).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0