Autor Zpráva
koumal
Profil *
Nedávno jsem slyšel že existuje něco jako php framework. Moc zkušeností s OOP nemám, ale chtěl bych začít to používat. Získal jsem nějakou zkušenost s JQuery, kde jsem se poprvé setkal s OOP. No a teď bych chtěl začít dělat webovou aplikaci, kde by měla být registrace uživatelů, přihlašování, vyplnění profilů, diskuse a vzkazy mezi uživateli. Chtěl jsem to původně dělat celé ručně, protože objektové programování mi moc nevonělo. Raději všechno přes funkce a pole, žádné složitosti. Teď si ale říkám, že by mohlo být zbytečné vymýšlet něco co už vymyslel někdo jiný. Takže jestli tím ušetřím nějaký čas... Jak dlouho vlastně trvá než se člověk naučí nějaký php framework , a dovede postavit nějakou aplikaci, dejme tomu ze začátku aspoň tu registraci a přihlašování? Doporučíte mi něco na čem bych mohl takovou aplikaci stavět?

Dík

Moderátor Chamurappi: Titulek „dotaz na framework“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Mastodont
Profil
Naučit se framework trvá nejméně tak měsíc - zatímco již hotových aplikací, jejichž součástí je registrace uživatelů, přihlašování, vyplnění profilů, diskuse a vzkazy mezi uživateli, se na webu válí dost.
__construct
Profil
Podľa mňa je na začiatok najlepšia voľba CodeIgniter:
- je veľmi jednoduchý na naučenie sa
- má prefektne spracovanú dokumentáciu s príkladmi (stačí trocha angličtiny)
- dá sa skombinovať s Doctrine (ORM) čo z neho robí dobrý nástroj aj na väčšie aplikácie
P.S.: Určite Ti tu budú doporučovať Nette Framework (ale osobne si myslím, že len preto, že autor je z ČR)
koumal
Profil *
__construct
Dobře, podívám se třeba na ten CodeIgniter. Ale možná by bylo dobré kdybych zkusil nějakou hotovou (snad jednoduchou) aplikaci (kde funguje registrace uživatelů), která na tom CodeIgniteru stojí. Nechci začínat z ničeho, raději bych se podíval jak to někdo dělá. Možná mi můžete doporučit nějaké odkazy nebo z jakých stránek jste začínal vy? http://codeigniter.com jsem si už našel a dívám se, že tam je i video turorial... Skvělé.
__construct
Profil
na net.tutsplus.com vyšla séria článkov CodeIgniter from scratch („CodeIgniter od začiatku“) .. Posledný diel (sú v ňom odkazy na všetky ostatné)
koumal
Profil *
díky
koumal
Profil *
A nevíš co to je za program co v něm píše (viz tvůj odkaz)? Taky bych to raději dělal na Linuxu naž Win. ale používám jen Kate,KWrite a Dolphin. Ta aplikace co používá vypadá pěkně flexibilní a profesionální.
__construct
Profil
koumal:
On používa Mac OS nie Linux a textový editor sa volá TextMate .. Inak ja používam NetBeans (všade)
koumal
Profil *
Aha, takže nic.
Mohu se tě zeptat jestli ti jde stáhnout toto video? Stáhl jsem si ty videa přes realplayer, ale tohle jaksi nejde.
http://net.tutsplus.com/tutorials/php/codeigniter-from-scratch-the-calendar-library/
Day 10: The Calendar Library
__construct
Profil
Mne ide stiahnuť normálne .. (link)
koumal
Profil *
Tak už to mám. Dík

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0