Autor Zpráva
RKD
Profil
Zdravím,
rád bych zkusil kodeřinu a proto bych měl dotaz na ty, pro které je denním chlebem.

Jaký používáte editor?

Já už roky PSPad, ale nevím, jestli neexistují lepší alternativy. Používá se vůbec v kodérské praxi? Nemám investovat třeba do Dreamweaveru, neurychlí práci?

Budu vděčný za vaše reakce.
panther
Profil
RKD:
též coby kodér používám PSPad a pokud mohu soudit dle lidí, s kterými jsem měl možnost pracovat, byl PSPad rozšířen i u nich. Každopádně pracuj v tom, co je ti nejbližší - a pokud jsi na nějaký program zvyklý, není důvod přecházet.

Nemám investovat třeba do Dreamweaveru, neurychlí práci?
jak myslíš urychlení práce? Píšeš-li kód ručně, rychlost psaní se odvíjí od počtu úderů, ne od programu :-) Ne, teď vážně - PSPad má defaultní šablony, které třeba používám (základní kostra HTML a základní styly), abych nemusel psát pokaždé to, co je pro všechny projekty stejné/podobné.

Nevím, jak ostatní programy, ale PSPadí doplňování párových znaků, tagů je mi příjemné. Ale třeba to nabízí i jiný program, nevím.
Str4wberry
Profil
U toho Dreamweaveru je poměrně hezké doplňování značek, atributů, hodnot atributů atd. v HTML i CSS. U PSPadu oceňuji především bezproblémovost s českými znaky v nejrůznějších kódováních. V poslední době mě (a asi i habendorfa) docela zaujal Sublime Text — třeba ty snippety a jejich konfigurace jsou perfektní.
Velda
Profil
Str4wberry:
jenže nejlepší je tak aj tak Notepad++
Lexter
Profil
Já jsem zvyklý na PSPad. Dřív jsem používal Notepad++, ale nijak mi k srdci nepřirostl. Používám i nějaký wysiwyg editor. Ale tím si jen formátuju texty. Dělat to ručně mě už dávno přestalo bavit. Když si dá člověk bacha, urychlí to práci.
mckay
Profil
Já protože dělám design obvykle jako šablonu do cms, tak používám NetBeans, ale nejsem si jistý, že to má nějakou výhodu proti pspadu pro klasické html & css.
__construct
Profil
Ja používam Komodo Edit a NetBeans.
RKD:
třeba do Dreamweaveru, neurychlí práci
Prácu Ti urýchli takmer každý dobrý programátorský editor, na ktorý si zvykneš a ktorý sa naučíš dobre používať, či už to bude Vim, SciTE, alebo niečo komerčné.
gtext
Profil *
RKD:
rozhodně doporučuju Coda, Espresso a Tesmate

zvlášť coda super když si otočíš monitor na výšku a dáš pod sebe rozdělené okno na tři čísti s html/css/nahledem kde nahled se ti mění online jak píšeš kód.
__construct
Profil
gtext:
Neuviedol si, že tie editory sú pre Mac :-)
Fibi
Profil *
PSpad on Linux :D
RKD
Profil
Díky za reakce a náměty.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0