Autor Zpráva
nováček
Profil *
Zkoušel jsem si v PSPADu nastavit Web server. Nevím jak to nastavit, aby když zmáčknu F10 najelo okno s adresou localhost/test.php

Předpokládám, že soubor který zrovna prohlížím je test.php

Pomocí přímé editace vidím nastavení: Compilator file by měl být dobře soubor php.exe, a Compilator param je %file% ... Zde asi problém proč to vyhazuje název souboru ve formátu c:/test.php místo localhost/... co tam zadat?
habendorf
Profil
V nastavení -> nastavení programu -> webserver se nastavuje přímo webserver a document root. Takže třeba localhost a C:\www.
nováček
Profil *
habendorf
Světe div se, teď mi to jede! Ale fakt jsem nezaznamenal žádnou změnu protože localhost jsem tam měl nastaveno zezačátku a dokument root taky odkazoval na p:/server

a ještě bych měl jeden dotaz. Zkoušel jsem kontrolu ctrl+f9 a pak ctrl+f10. Mám tam okno s chybama, které jsem opravil ale když opakuju ctrl+f9, ctrl+f10 tak ten log chyb zůstává nezměněn
habendorf
Profil
Tak ctrl+f9 neznám a nevím, co to má dělat (mně to nedělá nic).

ctrl+f10 mi historii chyb nenechává (když opravím, je prázdný), takže také neporadím.



Aha, tak ctrl+f9 je kompilace. To nepoužívám :o)
nováček
Profil *
habendorf:
Já to používám, ale aby se to dalo použít je třeba mít nastaveno webserver včetně adresy k php.exe . Zřejmě je chyba někde v tom, že ty chyby načítá ze starého logu nebo co
nováček
Profil *
Ještě jsem přišel na jednu vlastnost. V přímém nastavení je pod PHP vlastnost "Compilator capture".... Měl jsem 1 a nešlo mi to více spustit. Problém je že se výsledné html ukládá do nějakého souboru (zřejmě) ... a tak po určitém množství pokusů to pak nejde znova spustit. Ale mě šlo vlastně hlavně o to rozjet ten náhled webového serveru, abych viděl stránku kompletně zpracovanou pomocí php, podobně jako to dělá html kit. Teď ještě řeším tu aktualizaci při kontrole chyb.
nováček
Profil *
Tak s tím kompilátorem to nechápu, jak to funguje. Mi to nejde. Kontrola kódu funguje, ale jen na html, takže by to chtělo pomocí toho kompilátoru vygenerovat html a pak to vložit do nového souboru, který se překontroluje pomocí ctrl+F10

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0