Autor Zpráva
moom
Profil
Dobrý den, máte prosím někdo z zkušenosti s programem Coda.
Netušíte proč není vidět nalinkovaný CSS styl, ale pouze styl
který je součásti HTML dokumentu.

Nemáte prosím nějakou radu?
Petr ZZZ
Profil
Program Coda neznám, ale toto by snad mělo fungovat vždy a všude: Zadej adresu přilinkovaného CSS souboru do adresního řádku prohlížeče a zmáčkni enter. Pokud se soubor neobjeví, tak nejspíš buď neexistuje, nebo se jinak jmenuje, nebo máš chybu v cestě (v adrese). Pro ladění je mimochodem lepší zapsat styly do hlavičky laděného souboru .html a až když máš hotovo, vyhodit je do externího souboru .css (a ten samozřejmě v hlavičce přilinkovat).
moom
Profil
Jejda... asi jsem se špatně vyjádřil. XHTML i CSS funguje v pořádku a všechno je
validní. Jde jenom o problém softwaru, kde netuším proč se nezobrazuje nalinkovaný
CSS styl v daném programu v rámci okna určeného pro editaci CSS stylu.
Petr ZZZ
Profil
Jak říkám, ten program Coda neznám, ale odhaduji, že pokud v něm existuje okno pro editaci CSS stylů a nic v tom okně není vidět, tak asi bude chyba spíš na tvé straně, protože nezobrazení kódu na editování by byla příliš hrubá chyba takového programu – to by snad vývojáři museli objevit dávno před vydáním betaverze. Jsi si jistý, že se uplatňují styly z toho externího souboru? Nevypadá to tak jen, protože máš nějaké styly i v hlavičce? Zkus styly v hlavičce uzavřít do komentáře - jestli se potom vůbec žádné styly neprojeví, tak máš ten externí soubor CSS asi blbě pojmenovaný nebo máš chybu v cestě k němu nebo ten soubor vůbec neexistuje. Anebo se musí zobrazování kódu CSS v tom okně nějak povolit či nastavit, ale nějak mě nenapadá, nač by byla nutnost to nastavovat – spíš si myslím, že ten soubor budeš mít špatně pojmenovaný nebo špatně zapsaný.
moom
Profil
Děkuji za snahu o pomoc, ale bohužel když neznáte a nemáte tento software,
tak veškeré další psaní je zbytečné :) Ale i tak děkuji za názor. Napsal jsem autorům
programu a uvidím, jak to dopadne :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0