Autor Zpráva
Prochy
Profil
Dobrý den,
začal jsem používat netbeans a jsem s nim spokojenej. Ale vysktl se mi jeden problém. Když uložím něco např. index.php, a následně ten soubor chci otevřít v poznámkovým bloku, tak to není naformátovaný jako v netbeansu, ale je to pouze jen na jednom řádku. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli to jde nějak nastavit, abych to viděl naformátovaný i v poznámkovým bloku. Jde mi o to, že např když upravuji pouze nějakou maličkost, tak to dělám přes total commander na servru za pomocí notepadu. Např. pspad jak to uloží, tak to stejně zobrazí i notepad. Doufám, že jsem se vyjádřil dost srozumitelně.
Děkuji za odpověď
Marek88
Profil
Měl jsem stejný problém a vyřešil jsem to tak, že jsem pro otevírání souborů s koncovkou php zvolil PSPad. Ten totiž soubory uložené v Netbeans otevírá správně a startuje téměř okamžitě.
margin
Profil *
Prochy:
Např. pspad jak to uloží, tak to stejně zobrazí i notepad
Ne, záleží na nastavení konců řádků v PSPadu, podle popisu chování je zřejmé, že v PSPadu máš nastavené DOSové konce řádků.
Přečti si podobné téma: http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=17&topic=91191, hlavně co píše Trejpa, protože popsal, co způsobuje tebou popsané chování souboru v Notepadu.
DoubleThink
Profil *
Prochy:
Viz NetBeans Wiki: How various line separators (EOLs) are handled?.
U nových souborů je volen EOL podle systému, jinak editor dodržuje konvenci podle prvního řádku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0