Autor Zpráva
blaaablaaa
Profil
Ahoj,

začal jsem používat NetBeans pro vývoj v PHP, ale narazil jsem na pro mě důležitý problém. Mám .php soubor, jehoz obsahem je určité nastavení PHP (gettext, ...), zbytek souboru jsou JS funkce. NetBeans ale použije zvýrazňovač syntaxe pro PHP, existuje nějaký způsob, jak přepnou zvýrazňovač jen pro daný soubor?

Díky
Rellik
Profil
Myslím že si musíš doinstalovat patřičný balík pro práci s JS. Na stránkách http://netbeans.org/downloads/index.html je vidět, které verze co podporují. Jinak to jde doinstalovat i nastavení programu..
blaaablaaa
Profil
Rellik:
Díky, příslušný balík mám - pokud mam soubor s příponou js (nebo js vložený do html), syntaxe se zvýrazní. Pokud mám ale soubor s příponou php, ve kterém mám js (neohraničený tagem <script>), tak netbeans nepozná, že nejde o php, ale js. Potřebuji tedy alespoň ruční přepnutí zvýrazňovače pro aktuální soubor.
Nox
Profil
Tak neplácej JS natvrdo do HTML a dej to zvlášť do script nebo líp do samostatnýho souboru...
blaaablaaa
Profil
Nox:
JS mam kvuli jazykovym mutacim v samostatnem PHP souboru takto:

<?php
header("Content-type: text/javascript");
putenv("LANG=cs");
setlocale( LC_MESSAGES, 'cs');
bindtextdomain("messages", realpath("../locale")); 
textdomain("messages");
?>
$(function(){ alert('<?php echo _('Hláška'); ?>');  });


Netbeans zvyrazni PHP kod, ale neporadi si uz s JS kodem pod nim
breeta
Profil
V php souboru nemá co js dělat používej šablony ...
blaaablaaa
Profil
breeta:
Používám Smarty, ale to s tím nemá absolutně nic společného.

A proč by v souboru s příponou php nemohl být JS? Pomocí header("Content-type: text/javascript"); prohlížeči řeknu, o jaký obsah se jedná - jak je tento obsah generovaný mu už může být jedno.
breeta
Profil
Jestli používáš Smarty tak dosazuj do js


$(function(){ alert({$hlaska|@json_encode} );  });



Ke Smarty je plugin do netbeans ...
blaaablaaa
Profil
breeta:
Smarty NetBeans plugin používám.

V tomhle případě mi použití smarty přijde zbytečné - do JS dopisuju jen hlášky (přeložené pomocí gettext). Přijde mi divné, že NetBeans nemá takovouto základní funkčnost (kterou má třeba i pspad), jako je přepnutí zvýrazňovače :(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0