Autor Zpráva
PePe15th
Profil
Zdravím,
které distro linuxu byste poradili pro LAMP server?
Dík
Krakatoa
Profil
Tipnu si. Jakékoliv, na kterém bude LAMP fungovat a se kterým se ti bude dobře pracovat, což závisí na tvých znalostech. Je třeba distra vyzkoušet. Kdyby otázka byla položena jinak, např. jaké distro je nejvhodnější pro LAMP server, odpověď by byla jiná a na takovou bych ani neodpovídal, páč se v tom nevyznám. Za mě doporučuju Ubuntu v desktop verzi, s žádným jiným linuxem jsem do styku nepřišel, s linuxem dělat neumím, a Ubuntu v desktop verzi mi přijde pro můj boj s linuxem, včetně používání LAMP, jako nejvhodnější.
PePe15th
Profil
Nemá náhodou ještě někdo nějaké zkušenosti?
zvěřiňák
Profil
LAMP server v Ubuntu používám delší čas a nejsou žádné problémy.
Davex
Profil
PePe15th:
Pokud nevíme, o jakém použití uvažuješ, tak se radí těžko. Každá distribuce se hodí trochu na něco jiného. Jinou použiješ na notebooku, PC nebo na multimediálním centru, jinou na značkovém serveru HP/IBM/Dell/Fujitsu a jinou na VPS se 128 MB RAM.
Rellik
Profil
No ubuntu bych moc nedoporučil. Není moc uživatelsky přívětivé. Doporučil bych Mandrivu http://www.mandrivalinux.cz/o-mandriva-linuxu/ nebo nově vzniklou odnož Mandrivy - Madeiu http://mageia.org/cs/ Oba systémy jsou uživatelsky nepřívětivější z linuxů. Vypadají v podstatě "skoro" jako windowsy. LAMP není třeba - do systému jde začlenit přímo apache i s MySQL ;-)
PePe15th
Profil
LAMP bych provozoval na výkonném 64-bitovém notebooku a upřednostňuji GNOME (3).
David Kolibáč
Profil *
Debian, Fedora.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0