Autor Zpráva
Jirka2
Profil *
Ahoj,
mám cosi naprogramováno v PHP a teď jsem dostal grafiku (html+css soubory) od firemní grafičky. Myslel jsem si, že z toho hravě udělám šablony pro můj program, ale je dosti obtížné s kódem těch stránek pracovat. Je tam tabulkový layout, každá tabulka má svůj styl, jak v externím souboru, tak přímo v html kódu. Používají se tam i atributy width, bgcolor atd. Napočítal jsem i pět do sebe vnořených tabulek, je to zmatek nad zmatek. I drobná změna v kódu ma za příčinu úplný rozpad layoutu stránky. Dotazem jsem zjistil, že je to dělané v Dreamweaveru, do teď jsem si myslel, že takovéto editory už nepracují s tabulkovým layoutem. Je to pravda? Můžete případně doporučit nějaký WYSIWYG editor, který dělá i pěkný kód?
Bubák
Profil
Dreamweaver, FrontPage, Expression Web, ... Ale to vše jsou jenom nástroje a je velice jednoduché, aby z těchto editorů vypadl tabulkový hnusně nakódovaný tabulkový layout, stačí na to pár kliknutí.
Svého času jsem zkoušel s FrontPage pracovat, vycházel z něho čistý kód, ale ve WYSIWYG režimu mi to trvalo asi 2 až 3× déle, než kdybych kód psal "ručně" v PSPadu.
pcmanik
Profil
Bubák:
Praveze FrontPage robi ten najhnusjsi kod aky som ekdy vydel, za to Dreamweaver mi este nikdo nevyhodil zly. Neviem kam na to chodis.
ShiraNai7
Profil
Pokud chceš "pěkný kód", budeš si ho muset pěkně napsat sám.
Jirka2
Profil *
[#4] ShiraNai7
Copak to, v beta verzi jsem měl svůj layout, ale v ostré má být ten od grafičky. A převést to do stylů jednoduše nejde, neboť díky tabulkovému layoutu, jde o dosti komplikovaný vzhled. A ani se mi do toho nechce, protože třeba hlavní rámeček má na každé straně jinou tloušťku okraje, prý je to tak schválně...
V tom Dreamwearu, není tam nějaký přepínač, kterým by se tvorba tabulkového layoutu dala vypnout?
Krakatoa
Profil
Všechny šablony (různé layouty od prázdné stránky až po tři sloupce + záhlaví a zápatí) má dreamweaver dělané s css (bez tabulek v layoutu). Pokud to někdo dělal v dreamweaveru, musel to dělat ručně vkládáním tabulek ve wysiwyg editoru. Takže nadávejte na toho tvůrce, že to nedělal pomocí css a nepoužil šablonu v dreamweaveru nebo nědělal layout pomocí css ve wysiwyg editoru dreamweaveru!

pcmanik:
"Praveze FrontPage robi ten najhnusjsi kod aky som ekdy vydel"

Jedna babka povídala! Já zkoušel Frontpage 2003 a tvořil hezký kód. Ten tvůj výrok platil tak akorát pro FronPage 98 a míň nebo jak se jmenoval.
DoubleThink
Profil *
Mimochodem FP už pár let neexistuje. Nahradil jej Expression Web, což je poměrně slušný editor.
Jirka2
Profil *
Ahoj, tak jsem zjistil, že jde o verzi 3. Otázka zní: Dreamweaver 3 umí jenom pouze tabulkový layout, nebo zvládne i čistý CSS layout?
pcmanik
Profil
Jirka2:
Je to jeden z najlepsich WYSIWYG editorov, zlavdne vsetko, nemusis sa bat :)
Jirka2
Profil *
[#9] pcmanik
Mě jde spíše o to, přesvědčit tu grafičku, že se to dá dělat s Dreamweavrem lépe a vhodněji pro následné úpravy (SEO atd).
Marek88
Profil
A co kdyby grafička udělala jen grafiku (třeba ve photoshopu) a ty si to pak sám nakóduješ?
Jirka2
Profil *
[#11] Marek88
To by jistě šlo, ale problém je v tom, že nepracuje v Photoshopu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0