Autor Zpráva
Mihhc
Profil
Zdravím,

prosil bych radu někoho zkušenějšího. Má otázka je jednoduchá, jaké všechny programy jsou "užitečné" pro tvorbu a správu webu?

Už jsem nějaké stránky vytvořil a všechny jsem napsal v Notepadu++(nebo umí většinu funkcí?? Já jenom píšu kod(HTML + CSS), ale kopírovat kus kodu do 15 stránek mě zrovna moc nebaví - JS a PHP se píší taky v tom?). Tak bych prosil pár odpovědí. Klidně i online funkce.

Známý mi doporučil například toto, což mi přijde velice užitečné.
______________
Xenu's Link Sleuth


Otázka č. 2: Jaký je rozdíl mezi "redakčním systémem" a "wisivig editorem", něco jsem se dočetl na wiki, ale v praxi tomu moc enrozumím -> příklad: Programátor vytvoří stránky blesku a redaktoři tam píší články redakčním systémem? Nemám v tom úplně jasno.
Michal Benda
Profil
Otázka číslo 1:

Musíš si jich pár vyzkoušet a najdeš ten, který ti vyhovuje. Můj oblíbený je PSPad (je to free) - používám jej na všechno (HTML, CSS, JS, PHP).

Otázka číslo 2:

Redakční systém je program, pomocí kterého lze editovat webové stránky. To znamená například editace novinek, správu fotogalerií, uploadování souborů. WYSIWYG (psáno vše s "w" - What You See Is What You Get) je naproti tomu pouze editor - dá se říci vylepšená textarea, kde uživatel může psát formátovatelný text, vkládat obrázky, apod. Redakční systémy většinou obsahují WYSIWYG, pomocí kterého je umožněna například ta editace novinek.

Nutno dodat, že existuje plno redakčních systémů a WYSIWYG editorů a tak je potřeba si jich také pár vyzkoušet než najdeš ten pravý.
Marek88
Profil
O editorech pro PHP se píše v tomto vlákně.

Redakční systém asi to, jak to sám popisuješ... Prostě klikací věc na spravování stránek - psaní článků, úpravy menu, vytváření uživatelů atd...

WYSIWYG je editor textu podobný třeba programu MS Word - označíš text, klikneš na ovládací tlačítko B a text vidíš ihned tučně. Tyto editory se dávají do redakčních systémů, aby v nich i lidé, kterým HTML nic neříká, mohli psát články.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0