Autor Zpráva
Juandev
Profil
Velmi rychle jsem si oblíbil PSPad. Bohužel se mi zdá, že jak je to "one man show", tak to není tak spolehlivé a navíc to může jednou skončit v kytkách. Mě to furt crashuje - musím vždy celý PSPad restartovat - což je obtěžující. A obávám se, že i do budoucnosti, pokud se hlavní vývojář nerozhodné z toho udělat komunitní projekt tak to v těchto ohledech nebude lepší a kdykoliv může PSPad skončit pod drnem.

Proto se chci zeptat, jestli existuje pro webdesign (HTML, CSS, PHP, XML, SVG, JavaScript) nějaká stejně dobrá open source (či placená) varianta?
VIPatrikPK
Profil
Microsoft Visual Studio 2010 Ultimate

To je naj program lebo keď píšete kód tak vám ukazuje všetko čo sa tam môže dať .
A je lepšie keď máte kúpenu verziu ale za to čo to stoji to sa oplatí.
Juandev
Profil
VIPatrikPK:

Aha, díky! To vypadá schůdně. Jediný problém je nápověda a bugy na které jsem si u Microsoftu ještě nezvykl.


všetko čo sa tam môže dať
Co by na to řekl Chamurappi!:-)
shaggy
Profil
VIPatrikPK:
Silvestrovský troll? Radiť niekomu ako náhradu za PSPad Visual studio? A ešte k tomu vo verzii Ultimate? No comment.

lebo keď píšete kód tak vám ukazuje všetko čo sa tam môže dať .
Fakt veľká výhoda za pár stovák (tisíc) eur. Visual studio je asi najlepšie IDE s akým som kedy robil, ale radiť ho v tomto prípade naozaj nie je na mieste. Dokonca nemusí za to platiť - existuje aj free verzia, na free verzii funguje aj Vs.php.

Juandev:
Ja som si zvykol na Komodo Edit, ale programov existujú stovky a každý ti poradí niečo iné.
Juandev
Profil
shaggy:
programov existujú stovky a každý ti poradí niečo iné
Díky! Tak ať radí - alespoň mám z čeho vybírat. Po prozkoumání kategorie takých editorů na wp jsem z toho nebyl moudrý.
VIPatrikPK
Profil
shaggy:
Prečo ? ja cez neho všetko robím aj obrázky to je univerzálny program !
abc
Profil
netbeans?
Joker
Profil
Juandev:
Pro inspiraci se může hodit vlákno Jaký editor pro PHP (přehled editorů).

Bohužel se mi zdá, že jak je to "one man show", tak to není tak spolehlivé a navíc to může jednou skončit v kytkách.
Nejhorší co se může stát, že to pan Fiala přestane vyvíjet. Ale plaintext editor není zrovna software, který by potřeboval každého půl roku novou verzi, viz Notepad (který je posledních 10 let stejný a za posledních 20 let se v něm udály asi 3 nebo 4 změny).
Samozřejmě nepříjemné je, pokud zrovna v dané instalaci se projeví nějaká chyba a editor padá (ehm, „crashuje“ je pěkně hnusný výraz). Ale to bych asi stejně zvolil jiný editor, než čekat, jestli příští verze za dva roky ten problém opraví.

VIPatrikPK:
Prečo ?
Ehm, to je vtip? PSPad je plaintext editor zdarma (freeware).
VS Ultimate je kompletní IDE včetně správy verzí, modelování, testování, ladění, analýzy kódu a licence na libovolné(?) MS aplikace pro účely vývoje a testování SW, přičemž cena je 13000€ na rok.
Jak praví klasik: To není stejný hřiště, ani stejná liga, je to úplně jinej sport!

Mimochodem, jakou výhodu pro člověka kterému by vesměs stačil PSPad má VS Ultimate oproti základní verzi Professional, která stojí o řád méně (když vynechám, že vzhledem k požadavkům je 21 tisíc za rok pořád šílená pálka, ale pořád to nění přes 300 tisíc za rok)?
quinux
Profil
Juandev:
PsPad je již velmi komplexní editor a pokud vím, tak sám tvůrce jej používá, takže jeho zánik je nepravděpodobný, ale stát se to může. Pokud s ním máš problémy, že ti padá, ozvi se v diskuzi na stránkách webu, na takovéhle opravy chyb imho nebudeš muset čekat až do nějaké příští majoritní verze, ale bude vydána oprava dříve (obzvláště pokud nebudeš jediný, kdo ten problém má)

Pokud chceš jiný editor, tak myslím, že není problém něco najít a bude záležet na tobě co ti bude vyhovovat.

VS ultimate je pak tak trochu nesmysl, jednak je příliš drahý a jednak je zaměřen na MS technologie, které ve tvých požadavcích nejsou, přesto, pokud bys od MS něco chtěl tak může zvolit třeba Visual Web Developer, který je zdarma.

Osobně preferuji jako editory E-texteditor, kterému se však stalo to čeho se obáváš (ustrnul vývoj), Sublime text, který se právě připravuje ve druhé verzi nebo Intype, který se snad již své první verze brzy dočká :) a pokud ti nevadí aplikace na Javě a tedy trochu větší zátěž RAM, tak jednoznačně doporučím výbornou Aptanu
joe
Profil
Používám NetBeans a pro drobné úpravy Notepad++
shaggy
Profil
VIPatrikPK:
ja cez neho všetko robím aj obrázky to je univerzálny program !
Nemusíš na mňa kričať, ja som na teba tiež nekričal! Ja Visual Studio veľmi dobre poznám, používam ho - a práve preto ho neodporúčam niekomu, kto hľadá náhradu za PSPad.
+ ak je php developer, je pre neho lepší iný nástroj, Visual Studio je skvelý nástroj, ale pre dokonalú funkčnosť v spojení s php ešte niečo potrebuje (konkrétne spomínaný Vs.php).

A robiť v ňom obrázky... to už je trochu moc, môžeš ho mať rád, ale na obrázky (čo sa týka webdizajnu) sú určené iné, lepšie, špecializované programy.
Juandev
Profil
Joker:
Ale to bych asi stejně zvolil jiný editor, než čekat, jestli příští verze za dva roky ten problém opraví.
Právě.

cena je 13000€ na rok
Ouha, tak to je trochu moc.

quinux:
Pokud s ním máš problémy, že ti padá, ozvi se v diskuzi na stránkách webu,
Tak to jsem tam říkal snad již před rokem. Dokonce jsem snad nedávno zada bug. Ale zřejmě jsem si nenastavil upozornění na e-mail (což bych řekl, že má být default), protože se nic nestalo. Možná bych si měl vygenerovat nové heslo a podívat se, jestli nepřišla odpověď.

To alternativeto to je dobrej web - díky za něj a další doporučení!:-)

joe:
Používám NetBeans a pro drobné úpravy Notepad++
Existuje k Notepadu++ nějaký chat/diskusní prostor. Mám ho tu nainstalovaný, ale pochopit fungování nového softwaru, vzlášť když se v něm člověk chová jeko v jiném softwaru (PSPadu) je hrozně těžký.
Aleš Janda
Profil
Juandev:
Kate je hodně podobné PsPadu - v něčem lepší, v něčem horší, ale stejná kategorie. A je to vyzkoušené, živé, opensource. Akorát nevím, jak moc dobře funguje port pro Windows.
joe
Profil
Juandev:
Co přesně bys potřeboval? :-) Já ho využívám jen na drobnosti, takže si vystačím s barevnou syntaxí a hledáním. Fórum k Notepad++ existuje, ale zatím jse ho nevyužil a nemám to v plánu ani v nejbližší době. Mně se ten editor líbí hlavně proto, protože používá komponentu Scintilla, která umí obarvovat kód velmi rychle a zvládal to i u souborů, se kterými měly jiné editory (např. právě PsPad) problémy a nešlo v nich pak příliš rychle psát, i když v dnešní době už takový problém asi nemají... Každý je zvyklý na něco jiného, tak pokud používáš PsPad, tak bych asi zůstal u něj. Co si u PsPadu vybavím (třeba to jde vypnout), tak je ta šílenost, že ať kliknu kamkoli, tam mám kurzor.
nemeja
Profil
VIPatrikPK:
Microsoft Visual Studio 2010 Ultimate
>
To je naj program lebo keď píšete kód tak vám ukazuje všetko čo sa tam môže dať .
A je lepšie keď máte kúpenu verziu ale za to čo to stoji to sa oplatí.
Zdravím, mám podobný dotaz => nechci vytvářet nové téma, chtěl bych se zeptat, kde zapnu zvýraznění syntaxe a právě tento našeptávač pro PHP. Mám od školy Microsoft Visual Studio 2010 Premium.
VIPatrikPK
Profil
nemeja:
:) to nevím
Alphard
Profil
nemeja:
VS má hromadu verzi a pluginů, moje verze zvládá C, C++, C# a hromadu jiných, ale PHP ne, jste si jist, že ho máte k dispozici?
xciza
Profil
Určitě bych doporučil NetBeans ;) Zvírazňuje tagy + nabízí při napsání pár písmen automatické doplnění tagu. Velice výhodné při psaní CSS. Podporuje i javu a další...
VIPatrikPK
Profil
Juandev:
„cena je 13000€ na rok“
Ouha, tak to je trochu moc.

13000€ xD stoji to cca 500€
nemeja
Profil
Já používám na php, js,.. PSPad a na C# Visual Studio, nicméně vzpomněl jsem si na toto vlákno a napadlo mě jestli by to náhodou nezvládlo i PHP. Líbí se mi jak to pracuje pěkně přehledně. Kdyžtak sem napíšu výsledek mého hledání
Suta
Profil
Během posledních tří let jsem pracoval celkem s pěti programy. S PSPadem jsem začínál, brzy jsem jej však měnil. Po řádném odzkoušení Eclipse a Netbeans jsem hledal dál, protože mi žádný nevyhovoval na 99%. Poté jsem skončil u programu, který je bezkonkurenčně nejlepší, pokud chcete kombinovat více programovacích jazyků. Absolutně nejlepší - a nebojím se prohlásit že zde nemá žádného protivníka - je na vývoj v javascriptu, zejména objektově orientovaný (javascript).

Jedná se o u nás neznámý program Intelij IDEA. Jeho rozbor kódu, nabízení tříd, vyhledávání aj. je na vysoké úrovni. Nebojím se o něm prohlásit, že v případě vnitřního debuggeru nemá žádného protivníka. Pracuji v něm již více než půl roku a jsem naprosto spokojen.
Joker
Profil
VIPatrikPK:
13000€ xD stoji to cca 500€
http://www.microsoft.com/cze/msdn/vstudio/porovnani.aspx - 12 950 € za první rok a 4 150€ prodloužení na další rok.
Ale podstata věci je, že doporučit VS Ultimate je v tomhle případě úplně mimo. Je to prostě úplně jiný produkt s úplně jiným zaměřením.
V tomhle konkrétním případě by tazateli za astronomické náklady nepřinesl vůbec žádné výhody.

xD
MemoryStick Duo!
jenikkozak
Profil
joe:
Co si u PsPadu vybavím (třeba to jde vypnout), tak je ta šílenost, že ať kliknu kamkoli, tam mám kurzor.
Tohle chování se vypnout dá: Nastavení > Nastavení programu > Editor 1 > Vstup na konec řádku, jestli myslíš tohle.
Kacko
Profil
Doporučuju VIM. Je multiplatformní, rychlý, má portable verzi a nenutí vás ztrácet čas šaháním na myš. K tomu hromada pluginů a široká komunita.
Juandev
Profil
joe:
OK, no tak já tak obecně. Dokud ale ten PSpad nějak slouží. Až to bude neúnosné, tak se asi naseru a vyberu si něco jiného.


Suta:
je bezkonkurenčně nejlepší
Takové chváli, to asi nebudu líný a začnu tyto software testovat. Když já mám ale psaní jako koníček, není to můj hlavní zdroj příjmu, takže v tom nedělám denně ale spíše nárazově. To mi pak vždy činí problém si vzpomenout jak se co dělá i v PSPadu.
Ugo
Profil
gedit / notepad++ (gedit na win je téměř nepoužitelnej)
rudo
Profil
Juandev:
ahoj ja som" začiatočník "neviem ale ja som používal obyčajný poz.blok a potom som našiel Roden Web editor x4 .free je aj profi verzia no ja som zatial žiadny rozdiel medzi nimi nepostrehol práve preto že som programátor amater . Je však prehladny upozornuje farebne na chybu v syntaxe je mozny okamzity nahlad v prehliadači a pod....a čo sa týka obrazkov používam Photoshop.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0